Koeman 'kan begrijpen wat Messi deed' voorafgaand aan rode kaart
SEVILLA (ANP/RTR) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona is zijn sterspeler Lionel Messi bijgevallen. De 33-jarige Messi kreeg in de finale van de Spaanse Supercup voor het eerst een rode kaart als speler van FC Barcelona.
"Ik kan begrijpen wat Messi deed", zei Koeman na de 3-2 nederlaag in verlenging tegen Athletic Bilbao. "Ik weet hoeveel overtredingen er op hem zijn gemaakt. Het is normaal dat je reageert als ze maar blijven proberen je neer te halen als speler die probeert te dribbelen met de bal. Maar ik moet het eerst goed terugzien."
Messi ondervond in aanloop naar de finale hinder van een lichte blessure en Koeman liet de Argentijn zelf bepalen of hij fit genoeg was. "Ik denk dat hij na zoveel jaren op topniveau weet wanneer hij kan spelen en wanneer niet", aldus Koeman. "Ik heb met hem gesproken en hij zei dat hij fit genoeg was om aan de wedstrijd te beginnen."
Rode kaart
FC Barcelona stond bij het ingaan van de laatste minuut van de reguliere speeltijd nog met 2-1 voor. Asier Villalibre zorgde vlak voor tijd voor de gelijkmaker en Iñaki Williams bezorgde Athletic in verlenging de Supercup.
Messi, die in de slotfase van de verlenging een tegenstander hard sloeg, speelde al zijn 753e duel voor FC Barcelona. Bij het Argentijnse nationale elftal werd hij al wel twee keer eerder met rood naar de kant gestuurd.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
14 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
17 uur geleden