Koeman 'kan begrijpen wat Messi deed' voorafgaand aan rode kaart
SEVILLA (ANP/RTR) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona is zijn sterspeler Lionel Messi bijgevallen. De 33-jarige Messi kreeg in de finale van de Spaanse Supercup voor het eerst een rode kaart als speler van FC Barcelona.
"Ik kan begrijpen wat Messi deed", zei Koeman na de 3-2 nederlaag in verlenging tegen Athletic Bilbao. "Ik weet hoeveel overtredingen er op hem zijn gemaakt. Het is normaal dat je reageert als ze maar blijven proberen je neer te halen als speler die probeert te dribbelen met de bal. Maar ik moet het eerst goed terugzien."
Messi ondervond in aanloop naar de finale hinder van een lichte blessure en Koeman liet de Argentijn zelf bepalen of hij fit genoeg was. "Ik denk dat hij na zoveel jaren op topniveau weet wanneer hij kan spelen en wanneer niet", aldus Koeman. "Ik heb met hem gesproken en hij zei dat hij fit genoeg was om aan de wedstrijd te beginnen."
Rode kaart
FC Barcelona stond bij het ingaan van de laatste minuut van de reguliere speeltijd nog met 2-1 voor. Asier Villalibre zorgde vlak voor tijd voor de gelijkmaker en Iñaki Williams bezorgde Athletic in verlenging de Supercup.
Messi, die in de slotfase van de verlenging een tegenstander hard sloeg, speelde al zijn 753e duel voor FC Barcelona. Bij het Argentijnse nationale elftal werd hij al wel twee keer eerder met rood naar de kant gestuurd.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden