Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman 'kan begrijpen wat Messi deed' voorafgaand aan rode kaart

Koeman 'kan begrijpen wat Messi deed' voorafgaand aan rode kaart

SEVILLA (ANP/RTR) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona is zijn sterspeler Lionel Messi bijgevallen. De 33-jarige Messi kreeg in de finale van de Spaanse Supercup voor het eerst een rode kaart als speler van FC Barcelona.

"Ik kan begrijpen wat Messi deed", zei Koeman na de 3-2 nederlaag in verlenging tegen Athletic Bilbao. "Ik weet hoeveel overtredingen er op hem zijn gemaakt. Het is normaal dat je reageert als ze maar blijven proberen je neer te halen als speler die probeert te dribbelen met de bal. Maar ik moet het eerst goed terugzien."

Messi ondervond in aanloop naar de finale hinder van een lichte blessure en Koeman liet de Argentijn zelf bepalen of hij fit genoeg was. "Ik denk dat hij na zoveel jaren op topniveau weet wanneer hij kan spelen en wanneer niet", aldus Koeman. "Ik heb met hem gesproken en hij zei dat hij fit genoeg was om aan de wedstrijd te beginnen."

Rode kaart

FC Barcelona stond bij het ingaan van de laatste minuut van de reguliere speeltijd nog met 2-1 voor. Asier Villalibre zorgde vlak voor tijd voor de gelijkmaker en Iñaki Williams bezorgde Athletic in verlenging de Supercup.

Messi, die in de slotfase van de verlenging een tegenstander hard sloeg, speelde al zijn 753e duel voor FC Barcelona. Bij het Argentijnse nationale elftal werd hij al wel twee keer eerder met rood naar de kant gestuurd.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

1 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

4 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

9 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

13 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

14 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

14 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden