Koeman 'kan begrijpen wat Messi deed' voorafgaand aan rode kaart
SEVILLA (ANP/RTR) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona is zijn sterspeler Lionel Messi bijgevallen. De 33-jarige Messi kreeg in de finale van de Spaanse Supercup voor het eerst een rode kaart als speler van FC Barcelona.
"Ik kan begrijpen wat Messi deed", zei Koeman na de 3-2 nederlaag in verlenging tegen Athletic Bilbao. "Ik weet hoeveel overtredingen er op hem zijn gemaakt. Het is normaal dat je reageert als ze maar blijven proberen je neer te halen als speler die probeert te dribbelen met de bal. Maar ik moet het eerst goed terugzien."
Messi ondervond in aanloop naar de finale hinder van een lichte blessure en Koeman liet de Argentijn zelf bepalen of hij fit genoeg was. "Ik denk dat hij na zoveel jaren op topniveau weet wanneer hij kan spelen en wanneer niet", aldus Koeman. "Ik heb met hem gesproken en hij zei dat hij fit genoeg was om aan de wedstrijd te beginnen."
Rode kaart
FC Barcelona stond bij het ingaan van de laatste minuut van de reguliere speeltijd nog met 2-1 voor. Asier Villalibre zorgde vlak voor tijd voor de gelijkmaker en Iñaki Williams bezorgde Athletic in verlenging de Supercup.
Messi, die in de slotfase van de verlenging een tegenstander hard sloeg, speelde al zijn 753e duel voor FC Barcelona. Bij het Argentijnse nationale elftal werd hij al wel twee keer eerder met rood naar de kant gestuurd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
11 uur geleden