Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat Nederlandse topclubs steeds vaker lijken te kiezen voor buitenlandse spelers. Dat liet de bondscoach maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist. Van de huidige selectie van het Nederlands elftal voetballen zeven van de 25 internationals in de Eredivisie. Dat aantal heeft wel eens hoger gelegen.

"Aan de ene kant is dat jammer natuurlijk, dat er steeds meer Nederlandse spelers minder spelen bij de grote clubs in Nederland. Aan de andere kant zijn er ook wel weer spelers die terugkomen", aldus Koeman, die daarmee onder meer doelde op de door PSV vastgelegde Noa Lang. "Maar dat zijn zaken voor de clubs. Zij beslissen en bepalen welke spelers zij halen. Maar ik had liever bij Ajax ook een aantal spelers gezien die in beeld zijn voor het Nederlands elftal."

Ajax haalde de voorbije transferperiode twaalf nieuwe spelers, waarvan slechts één Nederlander. Van de huidige Oranje-selectie voetballen de Feyenoorders Quilindschy Hartman, Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer, de PSV'ers Lang en Joey Veerman, Steven Berghuis (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen) in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

8 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

9 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

10 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

11 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

12 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

14 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

16 uur geleden