Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat Nederlandse topclubs steeds vaker lijken te kiezen voor buitenlandse spelers. Dat liet de bondscoach maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist. Van de huidige selectie van het Nederlands elftal voetballen zeven van de 25 internationals in de Eredivisie. Dat aantal heeft wel eens hoger gelegen.

"Aan de ene kant is dat jammer natuurlijk, dat er steeds meer Nederlandse spelers minder spelen bij de grote clubs in Nederland. Aan de andere kant zijn er ook wel weer spelers die terugkomen", aldus Koeman, die daarmee onder meer doelde op de door PSV vastgelegde Noa Lang. "Maar dat zijn zaken voor de clubs. Zij beslissen en bepalen welke spelers zij halen. Maar ik had liever bij Ajax ook een aantal spelers gezien die in beeld zijn voor het Nederlands elftal."

Ajax haalde de voorbije transferperiode twaalf nieuwe spelers, waarvan slechts één Nederlander. Van de huidige Oranje-selectie voetballen de Feyenoorders Quilindschy Hartman, Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer, de PSV'ers Lang en Joey Veerman, Steven Berghuis (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen) in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

8 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

9 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

9 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

10 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

11 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

13 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

14 uur geleden