Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat Nederlandse topclubs steeds vaker lijken te kiezen voor buitenlandse spelers. Dat liet de bondscoach maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist. Van de huidige selectie van het Nederlands elftal voetballen zeven van de 25 internationals in de Eredivisie. Dat aantal heeft wel eens hoger gelegen.

"Aan de ene kant is dat jammer natuurlijk, dat er steeds meer Nederlandse spelers minder spelen bij de grote clubs in Nederland. Aan de andere kant zijn er ook wel weer spelers die terugkomen", aldus Koeman, die daarmee onder meer doelde op de door PSV vastgelegde Noa Lang. "Maar dat zijn zaken voor de clubs. Zij beslissen en bepalen welke spelers zij halen. Maar ik had liever bij Ajax ook een aantal spelers gezien die in beeld zijn voor het Nederlands elftal."

Ajax haalde de voorbije transferperiode twaalf nieuwe spelers, waarvan slechts één Nederlander. Van de huidige Oranje-selectie voetballen de Feyenoorders Quilindschy Hartman, Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer, de PSV'ers Lang en Joey Veerman, Steven Berghuis (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen) in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

4 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

8 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

10 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

20 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

22 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

23 uur geleden