Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat Nederlandse topclubs steeds vaker lijken te kiezen voor buitenlandse spelers. Dat liet de bondscoach maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist. Van de huidige selectie van het Nederlands elftal voetballen zeven van de 25 internationals in de Eredivisie. Dat aantal heeft wel eens hoger gelegen.
"Aan de ene kant is dat jammer natuurlijk, dat er steeds meer Nederlandse spelers minder spelen bij de grote clubs in Nederland. Aan de andere kant zijn er ook wel weer spelers die terugkomen", aldus Koeman, die daarmee onder meer doelde op de door PSV vastgelegde Noa Lang. "Maar dat zijn zaken voor de clubs. Zij beslissen en bepalen welke spelers zij halen. Maar ik had liever bij Ajax ook een aantal spelers gezien die in beeld zijn voor het Nederlands elftal."
Ajax haalde de voorbije transferperiode twaalf nieuwe spelers, waarvan slechts één Nederlander. Van de huidige Oranje-selectie voetballen de Feyenoorders Quilindschy Hartman, Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer, de PSV'ers Lang en Joey Veerman, Steven Berghuis (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen) in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
5 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
14 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
15 uur geleden