Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

Koeman: jammer dat Nederlanders minder kans krijgen bij topclubs

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman is niet blij met de ontwikkeling dat Nederlandse topclubs steeds vaker lijken te kiezen voor buitenlandse spelers. Dat liet de bondscoach maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist. Van de huidige selectie van het Nederlands elftal voetballen zeven van de 25 internationals in de Eredivisie. Dat aantal heeft wel eens hoger gelegen.

"Aan de ene kant is dat jammer natuurlijk, dat er steeds meer Nederlandse spelers minder spelen bij de grote clubs in Nederland. Aan de andere kant zijn er ook wel weer spelers die terugkomen", aldus Koeman, die daarmee onder meer doelde op de door PSV vastgelegde Noa Lang. "Maar dat zijn zaken voor de clubs. Zij beslissen en bepalen welke spelers zij halen. Maar ik had liever bij Ajax ook een aantal spelers gezien die in beeld zijn voor het Nederlands elftal."

Ajax haalde de voorbije transferperiode twaalf nieuwe spelers, waarvan slechts één Nederlander. Van de huidige Oranje-selectie voetballen de Feyenoorders Quilindschy Hartman, Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer, de PSV'ers Lang en Joey Veerman, Steven Berghuis (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen) in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

10 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

11 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

12 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

14 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 dag geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden