Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman is tevreden met gelijkspel van Oranje tegen Fransen

Koeman is tevreden met gelijkspel van Oranje tegen Fransen

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea

LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden met het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Frankrijk (0-0). "Vooraf had ik getekend voor een score van vier punten uit twee wedstrijden", zei hij op een persconferentie. "Ik ben blij met dit punt en ik weet ook dat er dingen beter kunnen en moeten. Maar jullie hadden toch ook niet verwacht dat we Frankrijk even van de mat zouden spelen?"

Koeman was het niet eens met de beslissing van de arbitrage om een doelpunt van Xavi Simons af te keuren, omdat Denzel Dumfries de Franse doelman Mike Maignan had gehinderd. "Denzel stond buitenspel en zou de doelman hebben belemmerd. Maar dat was niet het geval, want de doelman dook niet eens. Als de videoscheidsrechter vijf minuten moet nadenken of het wel of geen geldig doelpunt is, dan moet hij die treffer goedkeuren. Want dan is het niet duidelijk."

De bondscoach vond dat Nederland in balbezit soms teleurstelde. "Maar dat kwam misschien ook doordat we tegen Frankrijk speelden", doelde hij op de kracht van de finalist van het laatste WK. "Jullie moeten niet vergeten dat we hier op het EK vijf geblesseerde middenvelders missen. We hebben nog voldoende ruimte voor verbetering. Natuurlijk kunnen we ons ook nog verbeteren op dit EK. We gaan weer praten met elkaar en alles analyseren."

Koeman erkende dat Depay niet zijn beste interland uit zijn loopbaan had gespeeld. "Maar volgens mij had onze hele aanval het lastig", zei de bondscoach, die Depay in de 79e minuut wisselde voor Wout Weghorst. Koeman had niet overwogen om de snellere Donyell Malen, Joshua Zirkzee, Brian Brobbey of Steven Bergwijn voor Depay te brengen. "Ik twijfelde wel of ik Gakpo of Depay eruit moest halen voor Weghorst. Uiteindelijk koos ik voor Memphis omdat Gakpo meer kopkracht heeft. Al met al heeft Frankrijk misschien betere kansen dan wij gehad", zei Koeman. "Maar ook weer niet zo heel veel meer. Zij waren in de slotfase ook wel tevreden met een gelijkspel."

Meer uit Voetbal

Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

29 minuten geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

32 minuten geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

33 minuten geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

58 minuten geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

1 uur geleden
Curaçao speelt eerste WK-duel ooit tegen Duitsland in Houston

WASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.

1 uur geleden
Oranje speelt pouleduels van WK in Dallas, Houston en Kansas City

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden