Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman is tevreden met gelijkspel van Oranje tegen Fransen

Koeman is tevreden met gelijkspel van Oranje tegen Fransen

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea

LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden met het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Frankrijk (0-0). "Vooraf had ik getekend voor een score van vier punten uit twee wedstrijden", zei hij op een persconferentie. "Ik ben blij met dit punt en ik weet ook dat er dingen beter kunnen en moeten. Maar jullie hadden toch ook niet verwacht dat we Frankrijk even van de mat zouden spelen?"

Koeman was het niet eens met de beslissing van de arbitrage om een doelpunt van Xavi Simons af te keuren, omdat Denzel Dumfries de Franse doelman Mike Maignan had gehinderd. "Denzel stond buitenspel en zou de doelman hebben belemmerd. Maar dat was niet het geval, want de doelman dook niet eens. Als de videoscheidsrechter vijf minuten moet nadenken of het wel of geen geldig doelpunt is, dan moet hij die treffer goedkeuren. Want dan is het niet duidelijk."

De bondscoach vond dat Nederland in balbezit soms teleurstelde. "Maar dat kwam misschien ook doordat we tegen Frankrijk speelden", doelde hij op de kracht van de finalist van het laatste WK. "Jullie moeten niet vergeten dat we hier op het EK vijf geblesseerde middenvelders missen. We hebben nog voldoende ruimte voor verbetering. Natuurlijk kunnen we ons ook nog verbeteren op dit EK. We gaan weer praten met elkaar en alles analyseren."

Koeman erkende dat Depay niet zijn beste interland uit zijn loopbaan had gespeeld. "Maar volgens mij had onze hele aanval het lastig", zei de bondscoach, die Depay in de 79e minuut wisselde voor Wout Weghorst. Koeman had niet overwogen om de snellere Donyell Malen, Joshua Zirkzee, Brian Brobbey of Steven Bergwijn voor Depay te brengen. "Ik twijfelde wel of ik Gakpo of Depay eruit moest halen voor Weghorst. Uiteindelijk koos ik voor Memphis omdat Gakpo meer kopkracht heeft. Al met al heeft Frankrijk misschien betere kansen dan wij gehad", zei Koeman. "Maar ook weer niet zo heel veel meer. Zij waren in de slotfase ook wel tevreden met een gelijkspel."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

2 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

3 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

4 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

6 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

6 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

7 uur geleden