Koeman is tevreden met gelijkspel van Oranje tegen Fransen
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea
LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden met het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Frankrijk (0-0). "Vooraf had ik getekend voor een score van vier punten uit twee wedstrijden", zei hij op een persconferentie. "Ik ben blij met dit punt en ik weet ook dat er dingen beter kunnen en moeten. Maar jullie hadden toch ook niet verwacht dat we Frankrijk even van de mat zouden spelen?"
Koeman was het niet eens met de beslissing van de arbitrage om een doelpunt van Xavi Simons af te keuren, omdat Denzel Dumfries de Franse doelman Mike Maignan had gehinderd. "Denzel stond buitenspel en zou de doelman hebben belemmerd. Maar dat was niet het geval, want de doelman dook niet eens. Als de videoscheidsrechter vijf minuten moet nadenken of het wel of geen geldig doelpunt is, dan moet hij die treffer goedkeuren. Want dan is het niet duidelijk."
De bondscoach vond dat Nederland in balbezit soms teleurstelde. "Maar dat kwam misschien ook doordat we tegen Frankrijk speelden", doelde hij op de kracht van de finalist van het laatste WK. "Jullie moeten niet vergeten dat we hier op het EK vijf geblesseerde middenvelders missen. We hebben nog voldoende ruimte voor verbetering. Natuurlijk kunnen we ons ook nog verbeteren op dit EK. We gaan weer praten met elkaar en alles analyseren."
Koeman erkende dat Depay niet zijn beste interland uit zijn loopbaan had gespeeld. "Maar volgens mij had onze hele aanval het lastig", zei de bondscoach, die Depay in de 79e minuut wisselde voor Wout Weghorst. Koeman had niet overwogen om de snellere Donyell Malen, Joshua Zirkzee, Brian Brobbey of Steven Bergwijn voor Depay te brengen. "Ik twijfelde wel of ik Gakpo of Depay eruit moest halen voor Weghorst. Uiteindelijk koos ik voor Memphis omdat Gakpo meer kopkracht heeft. Al met al heeft Frankrijk misschien betere kansen dan wij gehad", zei Koeman. "Maar ook weer niet zo heel veel meer. Zij waren in de slotfase ook wel tevreden met een gelijkspel."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
17 uur geleden