Koeman is tevreden met gelijkspel van Oranje tegen Fransen
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea
LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden met het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Frankrijk (0-0). "Vooraf had ik getekend voor een score van vier punten uit twee wedstrijden", zei hij op een persconferentie. "Ik ben blij met dit punt en ik weet ook dat er dingen beter kunnen en moeten. Maar jullie hadden toch ook niet verwacht dat we Frankrijk even van de mat zouden spelen?"
Koeman was het niet eens met de beslissing van de arbitrage om een doelpunt van Xavi Simons af te keuren, omdat Denzel Dumfries de Franse doelman Mike Maignan had gehinderd. "Denzel stond buitenspel en zou de doelman hebben belemmerd. Maar dat was niet het geval, want de doelman dook niet eens. Als de videoscheidsrechter vijf minuten moet nadenken of het wel of geen geldig doelpunt is, dan moet hij die treffer goedkeuren. Want dan is het niet duidelijk."
De bondscoach vond dat Nederland in balbezit soms teleurstelde. "Maar dat kwam misschien ook doordat we tegen Frankrijk speelden", doelde hij op de kracht van de finalist van het laatste WK. "Jullie moeten niet vergeten dat we hier op het EK vijf geblesseerde middenvelders missen. We hebben nog voldoende ruimte voor verbetering. Natuurlijk kunnen we ons ook nog verbeteren op dit EK. We gaan weer praten met elkaar en alles analyseren."
Koeman erkende dat Depay niet zijn beste interland uit zijn loopbaan had gespeeld. "Maar volgens mij had onze hele aanval het lastig", zei de bondscoach, die Depay in de 79e minuut wisselde voor Wout Weghorst. Koeman had niet overwogen om de snellere Donyell Malen, Joshua Zirkzee, Brian Brobbey of Steven Bergwijn voor Depay te brengen. "Ik twijfelde wel of ik Gakpo of Depay eruit moest halen voor Weghorst. Uiteindelijk koos ik voor Memphis omdat Gakpo meer kopkracht heeft. Al met al heeft Frankrijk misschien betere kansen dan wij gehad", zei Koeman. "Maar ook weer niet zo heel veel meer. Zij waren in de slotfase ook wel tevreden met een gelijkspel."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
8 minuten geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
10 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
16 uur geleden