Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman is chagrijn van Nations League kwijt en verwacht reactie

Koeman is chagrijn van Nations League kwijt en verwacht reactie

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman verliet het trainingskamp van het Nederlands elftal halverwege juni met een chagrijnig gevoel. De bondscoach was niet alleen ontevreden over de nederlagen tegen Kroatië (2-4) en Italië (2-3) in het finaletoernooi van de Nations League, hij was vooral boos op de manier waarop dat ging. Het chagrijn is inmiddels weg en Koeman verwacht van zijn selectie een reactie in de komende twee belangrijke EK-kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland (donderdag) en Ierland (zondag).

"Ik heb wel genoten van mijn vakantie. Het zou slecht zijn, op mijn leeftijd, als je dat niet doet", aldus de 60-jarige Koeman, die in de periode na de ontmoetingen met Kroatië en Italië wel belde met enkele internationals. "Ik vond dat noodzakelijk. De eerste helft van Italië was heel erg slecht. Daar heb ik vanmiddag bij binnenkomst van de jongens ook weer iets over gezegd. Als je wordt uitgenodigd voor Oranje, moet je trots zijn en alles doen wat in je vermogen ligt."

Koeman gelooft dat de huidige selectie de knop snel om kan zetten. "Zoals ik ze ken, zijn deze spelers best wel zelfkritisch. Ik heb er alle vertrouwen in dat iedereen beseft wat er donderdag op het spel staat." De voormalige verdediger gaat niet zijn hele systeem aanpassen. "Het zal meer gaan om accenten. In de vorm van druk zetten op de tegenstander gaan we wel dingen veranderen. We kunnen onze ogen niet sluiten voor de vele tegendoelpunten."

Belangrijke week

De bondscoach vindt dat de spelers wat meer van elkaar mogen eisen. "Het is gezellig als ze hier met elkaar binnenkomen. De nieuwe generatie is lief voor elkaar, maar ze moeten ook hard naar elkaar kunnen zijn en elkaar corrigeren", aldus Koeman, die verwees naar een van de tegendoelpunten tegen Italië. "Als ik rechtsback ben en mijn rechtsbuiten laat zijn man lopen, dan doe ik iets wat misschien niet mag maar ik laat het in ieder geval wel merken. Mijn toon kan hard zijn, maar dat is misschien niet meer van deze tijd. Wat ik voel, probeer ik te uiten."

Koeman rekent de komende twee kwalificatiewedstrijden vooral op zijn ervaren spelers. "Het is een belangrijke week, dan kijk je ook naar ervaring en naar wie er in vorm zijn. Gelukkig spelen we eerst thuis, dan heb je toch wat meer rust richting een wedstrijd toe", sprak de bondscoach, die erop vertrouwt dat Oranje het EK van volgend jaar juni in Duitsland haalt. "Als wij de beschikking hebben over alle spelers, zijn we een sterk elftal. Dan moet wel alles kloppen. Het is niet zo dat we donderdag zomaar over Griekenland heen lopen."

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

1 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

4 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

4 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

5 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

6 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

9 uur geleden