Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman is chagrijn van Nations League kwijt en verwacht reactie

Koeman is chagrijn van Nations League kwijt en verwacht reactie

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman verliet het trainingskamp van het Nederlands elftal halverwege juni met een chagrijnig gevoel. De bondscoach was niet alleen ontevreden over de nederlagen tegen Kroatië (2-4) en Italië (2-3) in het finaletoernooi van de Nations League, hij was vooral boos op de manier waarop dat ging. Het chagrijn is inmiddels weg en Koeman verwacht van zijn selectie een reactie in de komende twee belangrijke EK-kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland (donderdag) en Ierland (zondag).

"Ik heb wel genoten van mijn vakantie. Het zou slecht zijn, op mijn leeftijd, als je dat niet doet", aldus de 60-jarige Koeman, die in de periode na de ontmoetingen met Kroatië en Italië wel belde met enkele internationals. "Ik vond dat noodzakelijk. De eerste helft van Italië was heel erg slecht. Daar heb ik vanmiddag bij binnenkomst van de jongens ook weer iets over gezegd. Als je wordt uitgenodigd voor Oranje, moet je trots zijn en alles doen wat in je vermogen ligt."

Koeman gelooft dat de huidige selectie de knop snel om kan zetten. "Zoals ik ze ken, zijn deze spelers best wel zelfkritisch. Ik heb er alle vertrouwen in dat iedereen beseft wat er donderdag op het spel staat." De voormalige verdediger gaat niet zijn hele systeem aanpassen. "Het zal meer gaan om accenten. In de vorm van druk zetten op de tegenstander gaan we wel dingen veranderen. We kunnen onze ogen niet sluiten voor de vele tegendoelpunten."

Belangrijke week

De bondscoach vindt dat de spelers wat meer van elkaar mogen eisen. "Het is gezellig als ze hier met elkaar binnenkomen. De nieuwe generatie is lief voor elkaar, maar ze moeten ook hard naar elkaar kunnen zijn en elkaar corrigeren", aldus Koeman, die verwees naar een van de tegendoelpunten tegen Italië. "Als ik rechtsback ben en mijn rechtsbuiten laat zijn man lopen, dan doe ik iets wat misschien niet mag maar ik laat het in ieder geval wel merken. Mijn toon kan hard zijn, maar dat is misschien niet meer van deze tijd. Wat ik voel, probeer ik te uiten."

Koeman rekent de komende twee kwalificatiewedstrijden vooral op zijn ervaren spelers. "Het is een belangrijke week, dan kijk je ook naar ervaring en naar wie er in vorm zijn. Gelukkig spelen we eerst thuis, dan heb je toch wat meer rust richting een wedstrijd toe", sprak de bondscoach, die erop vertrouwt dat Oranje het EK van volgend jaar juni in Duitsland haalt. "Als wij de beschikking hebben over alle spelers, zijn we een sterk elftal. Dan moet wel alles kloppen. Het is niet zo dat we donderdag zomaar over Griekenland heen lopen."

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

11 minuten geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

20 minuten geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

1 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

2 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

3 uur geleden
Infantino: FIFA wil dat WK met alle geplaatste teams doorgaat

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."

3 uur geleden