Koeman houdt Zirkzee buiten wedstrijdselectie tegen Hongaren
AMSTERDAM (ANP) - Joshua Zirkzee komt zaterdag niet in actie als het Nederlands elftal het in de Johan Cruijff ArenA opneemt tegen Hongarije in de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman houdt de spits van Manchester United buiten zijn wedstrijdselectie. Ook Justin Kluivert ontbreekt op de lijst van 23 spelers die is vrijgegeven door de UEFA.
Koeman selecteerde voor de duels met Hongarije en Bosniƫ en Herzegovina van komende dinsdag 25 man. De wedstrijdselectie mag uit niet meer dan 23 spelers bestaan. Omdat iedereen bij Oranje de voorbije trainingsweek fit bleef, moest Koeman dus twee man naar de tribune verwijzen voor de wedstrijd tegen Hongarije.
De voorbije interlandperiodes rouleerde Koeman in de spits tussen Zirkzee en Brobbey. Zirkzee speelde het eerste duel van een interlandperiode in de basis en Brobbey het tweede duel. Nu Zirkzee niet bij de wedstrijdselectie zit, heeft Koeman in de spits de keuze uit Ajacieden Brobbey en Wout Weghorst.
Oranje plaatst zich bij winst voor de kwartfinales van de Nations League.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
11 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
14 uur geleden