Koeman houdt Zirkzee buiten wedstrijdselectie tegen Hongaren
AMSTERDAM (ANP) - Joshua Zirkzee komt zaterdag niet in actie als het Nederlands elftal het in de Johan Cruijff ArenA opneemt tegen Hongarije in de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman houdt de spits van Manchester United buiten zijn wedstrijdselectie. Ook Justin Kluivert ontbreekt op de lijst van 23 spelers die is vrijgegeven door de UEFA.
Koeman selecteerde voor de duels met Hongarije en Bosnië en Herzegovina van komende dinsdag 25 man. De wedstrijdselectie mag uit niet meer dan 23 spelers bestaan. Omdat iedereen bij Oranje de voorbije trainingsweek fit bleef, moest Koeman dus twee man naar de tribune verwijzen voor de wedstrijd tegen Hongarije.
De voorbije interlandperiodes rouleerde Koeman in de spits tussen Zirkzee en Brobbey. Zirkzee speelde het eerste duel van een interlandperiode in de basis en Brobbey het tweede duel. Nu Zirkzee niet bij de wedstrijdselectie zit, heeft Koeman in de spits de keuze uit Ajacieden Brobbey en Wout Weghorst.
Oranje plaatst zich bij winst voor de kwartfinales van de Nations League.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
8 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
23 uur geleden