Koeman houdt Zirkzee buiten wedstrijdselectie tegen Hongaren
AMSTERDAM (ANP) - Joshua Zirkzee komt zaterdag niet in actie als het Nederlands elftal het in de Johan Cruijff ArenA opneemt tegen Hongarije in de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman houdt de spits van Manchester United buiten zijn wedstrijdselectie. Ook Justin Kluivert ontbreekt op de lijst van 23 spelers die is vrijgegeven door de UEFA.
Koeman selecteerde voor de duels met Hongarije en Bosnië en Herzegovina van komende dinsdag 25 man. De wedstrijdselectie mag uit niet meer dan 23 spelers bestaan. Omdat iedereen bij Oranje de voorbije trainingsweek fit bleef, moest Koeman dus twee man naar de tribune verwijzen voor de wedstrijd tegen Hongarije.
De voorbije interlandperiodes rouleerde Koeman in de spits tussen Zirkzee en Brobbey. Zirkzee speelde het eerste duel van een interlandperiode in de basis en Brobbey het tweede duel. Nu Zirkzee niet bij de wedstrijdselectie zit, heeft Koeman in de spits de keuze uit Ajacieden Brobbey en Wout Weghorst.
Oranje plaatst zich bij winst voor de kwartfinales van de Nations League.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.
8 uur geledenRIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
21 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
21 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geleden