Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman houdt zich op vlakte over Amnesty en Saudi-Arabië

Koeman houdt zich op vlakte over Amnesty en Saudi-Arabië

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman hield zich tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal op de vlakte over een protestactie van Amnesty International en de komende toewijzing van het WK voetbal van 2034 aan Saudi-Arabië. "Je bent altijd in de gelegenheid om daar op te antwoorden, maar secretaris-generaal Gijs de Jong heeft daar namens de KNVB al iets over gezegd. Daar laat ik het bij", aldus de bondscoach, die het zaterdag met Oranje in de Nations League opneemt tegen Hongarije.

Toen het onderwerp ter sprake bleef komen, zei Koeman: "Ik vind dat wij als voetballers en trainers daar vanaf moeten zijn. Bonden moeten daar op reageren." De bondscoach vindt het het leukst als de eindtoernooien wat dichter bij huis zijn. "Ik heb niet voor niets gezegd dat het afgelopen EK in Duitsland voor mij een geweldig toernooi is geweest, waar veel supporters van het Nederlands elftal heen kunnen en de sfeer geweldig is. Het wordt steeds commerciëler, kijk naar het WK voor clubteams, hoelang dat toernooi duurt. Het is gekkenwerk. Helaas is dat zo."

De 61-jarige Koeman gaat ervan uit dat hij over tien jaar, als het WK naar alle waarschijnlijkheid in Saudi-Arabië is, geen bondscoach meer is. "Dat laat ik aan Dick Advocaat over", zei hij grappend.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

4 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

7 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

7 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

9 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

9 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

10 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

10 uur geleden