Koeman houdt zich op vlakte over Amnesty en Saudi-Arabië
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman hield zich tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal op de vlakte over een protestactie van Amnesty International en de komende toewijzing van het WK voetbal van 2034 aan Saudi-Arabië. "Je bent altijd in de gelegenheid om daar op te antwoorden, maar secretaris-generaal Gijs de Jong heeft daar namens de KNVB al iets over gezegd. Daar laat ik het bij", aldus de bondscoach, die het zaterdag met Oranje in de Nations League opneemt tegen Hongarije.
Toen het onderwerp ter sprake bleef komen, zei Koeman: "Ik vind dat wij als voetballers en trainers daar vanaf moeten zijn. Bonden moeten daar op reageren." De bondscoach vindt het het leukst als de eindtoernooien wat dichter bij huis zijn. "Ik heb niet voor niets gezegd dat het afgelopen EK in Duitsland voor mij een geweldig toernooi is geweest, waar veel supporters van het Nederlands elftal heen kunnen en de sfeer geweldig is. Het wordt steeds commerciëler, kijk naar het WK voor clubteams, hoelang dat toernooi duurt. Het is gekkenwerk. Helaas is dat zo."
De 61-jarige Koeman gaat ervan uit dat hij over tien jaar, als het WK naar alle waarschijnlijkheid in Saudi-Arabië is, geen bondscoach meer is. "Dat laat ik aan Dick Advocaat over", zei hij grappend.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
5 uur geleden