Koeman houdt zich op vlakte over Amnesty en Saudi-Arabië
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman hield zich tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal op de vlakte over een protestactie van Amnesty International en de komende toewijzing van het WK voetbal van 2034 aan Saudi-Arabië. "Je bent altijd in de gelegenheid om daar op te antwoorden, maar secretaris-generaal Gijs de Jong heeft daar namens de KNVB al iets over gezegd. Daar laat ik het bij", aldus de bondscoach, die het zaterdag met Oranje in de Nations League opneemt tegen Hongarije.
Toen het onderwerp ter sprake bleef komen, zei Koeman: "Ik vind dat wij als voetballers en trainers daar vanaf moeten zijn. Bonden moeten daar op reageren." De bondscoach vindt het het leukst als de eindtoernooien wat dichter bij huis zijn. "Ik heb niet voor niets gezegd dat het afgelopen EK in Duitsland voor mij een geweldig toernooi is geweest, waar veel supporters van het Nederlands elftal heen kunnen en de sfeer geweldig is. Het wordt steeds commerciëler, kijk naar het WK voor clubteams, hoelang dat toernooi duurt. Het is gekkenwerk. Helaas is dat zo."
De 61-jarige Koeman gaat ervan uit dat hij over tien jaar, als het WK naar alle waarschijnlijkheid in Saudi-Arabië is, geen bondscoach meer is. "Dat laat ik aan Dick Advocaat over", zei hij grappend.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
12 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
12 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
14 uur geleden