Koeman houdt zich op vlakte over Amnesty en Saudi-Arabië
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman hield zich tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal op de vlakte over een protestactie van Amnesty International en de komende toewijzing van het WK voetbal van 2034 aan Saudi-Arabië. "Je bent altijd in de gelegenheid om daar op te antwoorden, maar secretaris-generaal Gijs de Jong heeft daar namens de KNVB al iets over gezegd. Daar laat ik het bij", aldus de bondscoach, die het zaterdag met Oranje in de Nations League opneemt tegen Hongarije.
Toen het onderwerp ter sprake bleef komen, zei Koeman: "Ik vind dat wij als voetballers en trainers daar vanaf moeten zijn. Bonden moeten daar op reageren." De bondscoach vindt het het leukst als de eindtoernooien wat dichter bij huis zijn. "Ik heb niet voor niets gezegd dat het afgelopen EK in Duitsland voor mij een geweldig toernooi is geweest, waar veel supporters van het Nederlands elftal heen kunnen en de sfeer geweldig is. Het wordt steeds commerciëler, kijk naar het WK voor clubteams, hoelang dat toernooi duurt. Het is gekkenwerk. Helaas is dat zo."
De 61-jarige Koeman gaat ervan uit dat hij over tien jaar, als het WK naar alle waarschijnlijkheid in Saudi-Arabië is, geen bondscoach meer is. "Dat laat ik aan Dick Advocaat over", zei hij grappend.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
44 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
18 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
19 uur geleden