Koeman houdt zich op vlakte over Amnesty en Saudi-Arabië
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman hield zich tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal op de vlakte over een protestactie van Amnesty International en de komende toewijzing van het WK voetbal van 2034 aan Saudi-Arabië. "Je bent altijd in de gelegenheid om daar op te antwoorden, maar secretaris-generaal Gijs de Jong heeft daar namens de KNVB al iets over gezegd. Daar laat ik het bij", aldus de bondscoach, die het zaterdag met Oranje in de Nations League opneemt tegen Hongarije.
Toen het onderwerp ter sprake bleef komen, zei Koeman: "Ik vind dat wij als voetballers en trainers daar vanaf moeten zijn. Bonden moeten daar op reageren." De bondscoach vindt het het leukst als de eindtoernooien wat dichter bij huis zijn. "Ik heb niet voor niets gezegd dat het afgelopen EK in Duitsland voor mij een geweldig toernooi is geweest, waar veel supporters van het Nederlands elftal heen kunnen en de sfeer geweldig is. Het wordt steeds commerciëler, kijk naar het WK voor clubteams, hoelang dat toernooi duurt. Het is gekkenwerk. Helaas is dat zo."
De 61-jarige Koeman gaat ervan uit dat hij over tien jaar, als het WK naar alle waarschijnlijkheid in Saudi-Arabië is, geen bondscoach meer is. "Dat laat ik aan Dick Advocaat over", zei hij grappend.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
10 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
11 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
18 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
19 uur geleden