Koeman houdt op Zirkzee na basisploeg intact
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de Nations League-wedstrijd tegen Duitsland met bijna dezelfde basisploeg als zaterdag tegen Bosnië en Herzegovina (5-2). Alleen Joshua Zirkzee is uit het elftal verdwenen. Brian Brobbey start in de spits.
Ronald Koeman had vooraf al aangekondigd deze interlandperiode beide spitsen een keer als basisspeler te willen zien. De bondscoach wil snel toe naar een vaste spits. Zirkzee deed het goed tegen Bosnië, met een doelpunt en een assist. Op het EK was Memphis Depay nog de aanvalsleider van Oranje. De spits werd dit keer niet opgeroepen, omdat hij nog geen club had. Depay bereikte dinsdag een akkoord met de Braziliaanse club Corinthians.
Cody Gakpo en Xavi Simons zijn, naast Brobbey, de andere aanvallers van het Nederlands elftal tegen Duitsland. Ryan Gravenberch, Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders vormen opnieuw de middenlinie.
De verdediging bestaat uit doelman Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. De Ligt behoudt het vertrouwen van Koeman na de fout die hij zaterdag bij de tweede treffer van Bosnië maakte.
Duitsland begon de Nations League ook met een zege, op Hongarije (5-0). Niclas Füllkrug is geblesseerd en ontbreekt in de Johan Cruijff ArenA.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Gravenberch; Simons, Brobbey en Gakpo.
Duitsland: Ter Stegen; Kimmich, Tah, Schlotterbeck en Raum; Andrich, Havertz en Gross; Wirtz, Undav en Musiala.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
16 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
53 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geleden