Koeman houdt op Zirkzee na basisploeg intact
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de Nations League-wedstrijd tegen Duitsland met bijna dezelfde basisploeg als zaterdag tegen Bosnië en Herzegovina (5-2). Alleen Joshua Zirkzee is uit het elftal verdwenen. Brian Brobbey start in de spits.
Ronald Koeman had vooraf al aangekondigd deze interlandperiode beide spitsen een keer als basisspeler te willen zien. De bondscoach wil snel toe naar een vaste spits. Zirkzee deed het goed tegen Bosnië, met een doelpunt en een assist. Op het EK was Memphis Depay nog de aanvalsleider van Oranje. De spits werd dit keer niet opgeroepen, omdat hij nog geen club had. Depay bereikte dinsdag een akkoord met de Braziliaanse club Corinthians.
Cody Gakpo en Xavi Simons zijn, naast Brobbey, de andere aanvallers van het Nederlands elftal tegen Duitsland. Ryan Gravenberch, Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders vormen opnieuw de middenlinie.
De verdediging bestaat uit doelman Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. De Ligt behoudt het vertrouwen van Koeman na de fout die hij zaterdag bij de tweede treffer van Bosnië maakte.
Duitsland begon de Nations League ook met een zege, op Hongarije (5-0). Niclas Füllkrug is geblesseerd en ontbreekt in de Johan Cruijff ArenA.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Gravenberch; Simons, Brobbey en Gakpo.
Duitsland: Ter Stegen; Kimmich, Tah, Schlotterbeck en Raum; Andrich, Havertz en Gross; Wirtz, Undav en Musiala.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
5 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
12 uur geleden