Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman houdt op Zirkzee na basisploeg intact

Koeman houdt op Zirkzee na basisploeg intact

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de Nations League-wedstrijd tegen Duitsland met bijna dezelfde basisploeg als zaterdag tegen Bosnië en Herzegovina (5-2). Alleen Joshua Zirkzee is uit het elftal verdwenen. Brian Brobbey start in de spits.

Ronald Koeman had vooraf al aangekondigd deze interlandperiode beide spitsen een keer als basisspeler te willen zien. De bondscoach wil snel toe naar een vaste spits. Zirkzee deed het goed tegen Bosnië, met een doelpunt en een assist. Op het EK was Memphis Depay nog de aanvalsleider van Oranje. De spits werd dit keer niet opgeroepen, omdat hij nog geen club had. Depay bereikte dinsdag een akkoord met de Braziliaanse club Corinthians.

Cody Gakpo en Xavi Simons zijn, naast Brobbey, de andere aanvallers van het Nederlands elftal tegen Duitsland. Ryan Gravenberch, Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders vormen opnieuw de middenlinie.

De verdediging bestaat uit doelman Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. De Ligt behoudt het vertrouwen van Koeman na de fout die hij zaterdag bij de tweede treffer van Bosnië maakte.

Duitsland begon de Nations League ook met een zege, op Hongarije (5-0). Niclas Füllkrug is geblesseerd en ontbreekt in de Johan Cruijff ArenA.

Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Gravenberch; Simons, Brobbey en Gakpo.

Duitsland: Ter Stegen; Kimmich, Tah, Schlotterbeck en Raum; Andrich, Havertz en Gross; Wirtz, Undav en Musiala.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

8 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

8 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

8 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

9 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

11 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

11 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

12 uur geleden