Koeman houdt op Zirkzee na basisploeg intact
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de Nations League-wedstrijd tegen Duitsland met bijna dezelfde basisploeg als zaterdag tegen Bosnië en Herzegovina (5-2). Alleen Joshua Zirkzee is uit het elftal verdwenen. Brian Brobbey start in de spits.
Ronald Koeman had vooraf al aangekondigd deze interlandperiode beide spitsen een keer als basisspeler te willen zien. De bondscoach wil snel toe naar een vaste spits. Zirkzee deed het goed tegen Bosnië, met een doelpunt en een assist. Op het EK was Memphis Depay nog de aanvalsleider van Oranje. De spits werd dit keer niet opgeroepen, omdat hij nog geen club had. Depay bereikte dinsdag een akkoord met de Braziliaanse club Corinthians.
Cody Gakpo en Xavi Simons zijn, naast Brobbey, de andere aanvallers van het Nederlands elftal tegen Duitsland. Ryan Gravenberch, Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders vormen opnieuw de middenlinie.
De verdediging bestaat uit doelman Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. De Ligt behoudt het vertrouwen van Koeman na de fout die hij zaterdag bij de tweede treffer van Bosnië maakte.
Duitsland begon de Nations League ook met een zege, op Hongarije (5-0). Niclas Füllkrug is geblesseerd en ontbreekt in de Johan Cruijff ArenA.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Gravenberch; Simons, Brobbey en Gakpo.
Duitsland: Ter Stegen; Kimmich, Tah, Schlotterbeck en Raum; Andrich, Havertz en Gross; Wirtz, Undav en Musiala.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
22 minuten geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
51 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
17 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geleden