Koeman houdt op Zirkzee na basisploeg intact
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de Nations League-wedstrijd tegen Duitsland met bijna dezelfde basisploeg als zaterdag tegen Bosnië en Herzegovina (5-2). Alleen Joshua Zirkzee is uit het elftal verdwenen. Brian Brobbey start in de spits.
Ronald Koeman had vooraf al aangekondigd deze interlandperiode beide spitsen een keer als basisspeler te willen zien. De bondscoach wil snel toe naar een vaste spits. Zirkzee deed het goed tegen Bosnië, met een doelpunt en een assist. Op het EK was Memphis Depay nog de aanvalsleider van Oranje. De spits werd dit keer niet opgeroepen, omdat hij nog geen club had. Depay bereikte dinsdag een akkoord met de Braziliaanse club Corinthians.
Cody Gakpo en Xavi Simons zijn, naast Brobbey, de andere aanvallers van het Nederlands elftal tegen Duitsland. Ryan Gravenberch, Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders vormen opnieuw de middenlinie.
De verdediging bestaat uit doelman Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, aanvoerder Virgil van Dijk en Nathan Aké. De Ligt behoudt het vertrouwen van Koeman na de fout die hij zaterdag bij de tweede treffer van Bosnië maakte.
Duitsland begon de Nations League ook met een zege, op Hongarije (5-0). Niclas Füllkrug is geblesseerd en ontbreekt in de Johan Cruijff ArenA.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Gravenberch; Simons, Brobbey en Gakpo.
Duitsland: Ter Stegen; Kimmich, Tah, Schlotterbeck en Raum; Andrich, Havertz en Gross; Wirtz, Undav en Musiala.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
6 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
10 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
20 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
20 uur geleden