Koeman houdt in openingsduel met Polen vast aan zelfde basisploeg
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het Europees kampioenschap tegen Polen met een ongewijzigd basiselftal. Bondscoach Ronald Koeman houdt in het Volksparkstadion in Hamburg vast aan dezelfde elf spelers als maandag in het oefenduel met IJsland.
Naast aanvoerder Virgil van Dijk staat Stefan de Vrij in het centrum van de verdediging. De 32-jarige speler van Internazionale krijgt de voorkeur boven Matthijs de Ligt en Lutsharel Geertruida. Rechts voorin start Xavi Simons. Jeremie Frimpong, die in de voorbereiding een goede indruk achterliet, moet genoegen nemen met een rol als reserve.
Na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners bestaat het middenveld van Oranje uit de PSV'ers Jerdy Schouten en Joey Veerman en Tijjani Reijnders van AC Milan. Het drietal speelde gezamenlijk pas 24 interlands en kwam nog niet eerder uit op een eindtoernooi.
Opstellingen
Bij Polen ontbreekt de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski. Hij wordt vervangen door Sebastian Szymański, die vorig jaar met Feyenoord de landstitel veroverde.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Simons, Depay en Gakpo.
Polen: Szczesny; Frankowski, Salamon, Bednarek en Kiwior, Urbanski, Zalewski, Zielinski en Romanczuk; Szymanski en Swiderski.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
34 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden