Koeman houdt in openingsduel met Polen vast aan zelfde basisploeg
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het Europees kampioenschap tegen Polen met een ongewijzigd basiselftal. Bondscoach Ronald Koeman houdt in het Volksparkstadion in Hamburg vast aan dezelfde elf spelers als maandag in het oefenduel met IJsland.
Naast aanvoerder Virgil van Dijk staat Stefan de Vrij in het centrum van de verdediging. De 32-jarige speler van Internazionale krijgt de voorkeur boven Matthijs de Ligt en Lutsharel Geertruida. Rechts voorin start Xavi Simons. Jeremie Frimpong, die in de voorbereiding een goede indruk achterliet, moet genoegen nemen met een rol als reserve.
Na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners bestaat het middenveld van Oranje uit de PSV'ers Jerdy Schouten en Joey Veerman en Tijjani Reijnders van AC Milan. Het drietal speelde gezamenlijk pas 24 interlands en kwam nog niet eerder uit op een eindtoernooi.
Opstellingen
Bij Polen ontbreekt de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski. Hij wordt vervangen door Sebastian Szymański, die vorig jaar met Feyenoord de landstitel veroverde.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Simons, Depay en Gakpo.
Polen: Szczesny; Frankowski, Salamon, Bednarek en Kiwior, Urbanski, Zalewski, Zielinski en Romanczuk; Szymanski en Swiderski.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
2 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
4 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
4 uur geleden