Koeman houdt in openingsduel met Polen vast aan zelfde basisploeg
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het Europees kampioenschap tegen Polen met een ongewijzigd basiselftal. Bondscoach Ronald Koeman houdt in het Volksparkstadion in Hamburg vast aan dezelfde elf spelers als maandag in het oefenduel met IJsland.
Naast aanvoerder Virgil van Dijk staat Stefan de Vrij in het centrum van de verdediging. De 32-jarige speler van Internazionale krijgt de voorkeur boven Matthijs de Ligt en Lutsharel Geertruida. Rechts voorin start Xavi Simons. Jeremie Frimpong, die in de voorbereiding een goede indruk achterliet, moet genoegen nemen met een rol als reserve.
Na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners bestaat het middenveld van Oranje uit de PSV'ers Jerdy Schouten en Joey Veerman en Tijjani Reijnders van AC Milan. Het drietal speelde gezamenlijk pas 24 interlands en kwam nog niet eerder uit op een eindtoernooi.
Opstellingen
Bij Polen ontbreekt de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski. Hij wordt vervangen door Sebastian Szymański, die vorig jaar met Feyenoord de landstitel veroverde.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Simons, Depay en Gakpo.
Polen: Szczesny; Frankowski, Salamon, Bednarek en Kiwior, Urbanski, Zalewski, Zielinski en Romanczuk; Szymanski en Swiderski.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
14 uur geleden