Koeman hoopt op Messi en is blij met Ter Stegen en Puig
CÓRDOBA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona kon woensdagavond laat na de ontsnapping tegen Real Sociedad nog niet zeggen of sterspeler Lionel Messi zondag in de finale van de Spaanse Supercup weer van de partij zal zijn. "Ik hoop het wel, maar ik weet het nog niet. We zullen zien", liet de oud-bondscoach weten.
Messi bleef in Córdoba aan de kant met een lichte spierblessure. Hij zag Barcelona in de halve eindstrijd worstelen tegen Real Sociedad. Na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging kwam de ploeg van Koeman in de strafschoppenreeks met de schrik vrij (3-2). Met twee reddingen was doelman Marc-André ter Stegen belangrijk voor Barça en ook Riqui Puig kreeg complimenten van Koeman. De 21-jarige invaller bood zichzelf aan als vijfde strafschopnemer en schoot zijn ploeg naar de finale.
"Ja, inderdaad, ik had vier namen op mijn papiertje staan", erkende Koeman. "Ik vroeg wie de vijfde wilde nemen. Daarop kwam een positieve reactie van Riqui Puig. Hij deed het heel goed."
Middenvelder Puig wacht onder Koeman nog op zijn eerste basisplaats in de competitie. "Ik blijf lachen, ik ben een vrolijke jongen, ook al krijg ik nog niet veel speeltijd", gaf hij na afloop te kennen. "Ik probeer er gewoon het beste van te maken iedere keer als ik mag invallen."
Barcelona speelt zondag in de finale tegen de winnaar van het duel donderdag tussen Real Madrid en Athletic Bilbao. Koeman wil in de eindstrijd zijn eerste prijs pakken met de Catalaanse club.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
31 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden