Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman hoopt op Messi en is blij met Ter Stegen en Puig

Koeman hoopt op Messi en is blij met Ter Stegen en Puig

CÓRDOBA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona kon woensdagavond laat na de ontsnapping tegen Real Sociedad nog niet zeggen of sterspeler Lionel Messi zondag in de finale van de Spaanse Supercup weer van de partij zal zijn. "Ik hoop het wel, maar ik weet het nog niet. We zullen zien", liet de oud-bondscoach weten.

Messi bleef in Córdoba aan de kant met een lichte spierblessure. Hij zag Barcelona in de halve eindstrijd worstelen tegen Real Sociedad. Na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging kwam de ploeg van Koeman in de strafschoppenreeks met de schrik vrij (3-2). Met twee reddingen was doelman Marc-André ter Stegen belangrijk voor Barça en ook Riqui Puig kreeg complimenten van Koeman. De 21-jarige invaller bood zichzelf aan als vijfde strafschopnemer en schoot zijn ploeg naar de finale.

"Ja, inderdaad, ik had vier namen op mijn papiertje staan", erkende Koeman. "Ik vroeg wie de vijfde wilde nemen. Daarop kwam een positieve reactie van Riqui Puig. Hij deed het heel goed."

Middenvelder Puig wacht onder Koeman nog op zijn eerste basisplaats in de competitie. "Ik blijf lachen, ik ben een vrolijke jongen, ook al krijg ik nog niet veel speeltijd", gaf hij na afloop te kennen. "Ik probeer er gewoon het beste van te maken iedere keer als ik mag invallen."

Barcelona speelt zondag in de finale tegen de winnaar van het duel donderdag tussen Real Madrid en Athletic Bilbao. Koeman wil in de eindstrijd zijn eerste prijs pakken met de Catalaanse club.

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

1 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

3 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

3 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

4 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

4 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

5 uur geleden