Koeman hoopt op Messi en is blij met Ter Stegen en Puig
CÓRDOBA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona kon woensdagavond laat na de ontsnapping tegen Real Sociedad nog niet zeggen of sterspeler Lionel Messi zondag in de finale van de Spaanse Supercup weer van de partij zal zijn. "Ik hoop het wel, maar ik weet het nog niet. We zullen zien", liet de oud-bondscoach weten.
Messi bleef in Córdoba aan de kant met een lichte spierblessure. Hij zag Barcelona in de halve eindstrijd worstelen tegen Real Sociedad. Na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging kwam de ploeg van Koeman in de strafschoppenreeks met de schrik vrij (3-2). Met twee reddingen was doelman Marc-André ter Stegen belangrijk voor Barça en ook Riqui Puig kreeg complimenten van Koeman. De 21-jarige invaller bood zichzelf aan als vijfde strafschopnemer en schoot zijn ploeg naar de finale.
"Ja, inderdaad, ik had vier namen op mijn papiertje staan", erkende Koeman. "Ik vroeg wie de vijfde wilde nemen. Daarop kwam een positieve reactie van Riqui Puig. Hij deed het heel goed."
Middenvelder Puig wacht onder Koeman nog op zijn eerste basisplaats in de competitie. "Ik blijf lachen, ik ben een vrolijke jongen, ook al krijg ik nog niet veel speeltijd", gaf hij na afloop te kennen. "Ik probeer er gewoon het beste van te maken iedere keer als ik mag invallen."
Barcelona speelt zondag in de finale tegen de winnaar van het duel donderdag tussen Real Madrid en Athletic Bilbao. Koeman wil in de eindstrijd zijn eerste prijs pakken met de Catalaanse club.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
2 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
12 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
14 uur geleden