Koeman hint op officiële debuut Agüero bij Barça
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman kan hij dit weekend mogelijk voor het eerst beschikken over Sergio Agüero. De Argentijn heeft nog geen officiële wedstrijd gespeeld voor Barça, dat zondag aantreedt tegen Valencia.
"Hij is de laatste tijd veel vooruitgegaan en heeft 20 tot 25 minuten meegedaan in de oefenwedstrijd van woensdag. Hij staat er goed voor", zei Koeman zaterdag tijdens een persconferentie. "Hij heeft nog geen wedstrijdritme of de juiste conditie, maar dat komt door minuten te maken. Hij maakt kans om in de selectie te zitten en kan een hoop toevoegen aan het elftal."
Agüero kwam deze zomer transfervrij over van Manchester City, maar door een kuitblessure laat zijn debuut nog op zich wachten. De 33-jarige spits maakte woensdag wel zijn officieuze debuut voor Barcelona in het besloten oefenduel met derdeklasser Cornellà (2-2). Agüero was direct trefzeker.
Positie
Koeman heeft ook Ansu Fati (18) terug, maar hij wil zijn jonge aanvaller niet direct te zwaar belasten. "Hij boekt iedere dag progressie, maar hij is er lang uit geweest. Dan kun je niet in twee weken terugkeren", aldus Koeman. "We hebben komende week drie wedstrijden en hij kan ze niet allemaal spelen. We moeten bepalen wat het beste is voor het team." Fati liep in november van vorig jaar een zware knieblessure op.
FC Barcelona neemt het woensdag in de Champions League op tegen Dinamo Kiev en volgend weekend is rivaal Real Madrid de tegenstander.
Koeman wenste niet te veel in te gaan op zijn positie. "Ik wil niet meer over het verleden praten, want het is niet belangrijk meer. Iedereen kent goede en mindere tijden", zei de trainer. "Ik ben eraan gewend dat mensen over mijn positie praten. Ik maak me er geen zorgen meer over. Het is ook niet de eerste keer. Vorig jaar werd er ook over de trainer gesproken. De voorzitter heeft mij gesteund en zaken opgehelderd."
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
4 uur geleden