Koeman heeft weinig goede herinneringen aan zijn tijd in Valencia
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-coach Ronald Koeman ontvangt zaterdag Valencia in Camp Nou. "Een moeilijke tegenstander", zei de Nederlandse coach die er een tumultueuze en weinig succesvolle periode kende in 2007 en 2008.
"Valencia is niet mijn beste herinnering als coach. Ik heb daar wellicht wat slechte beslissingen genomen toen ik daar was", zei de 57-jarige oefenmeester. "Het was een kort verblijf, maar we wisten in ieder geval de beker te winnen."
Valencia is een lastige club, legde Koeman uit. "Ze hebben veel veranderingen ondergaan in de afgelopen vijftien jaar en het is niet een rustige omgeving om te werken." Sinds Koeman werd ontslagen in Valencia werden er bij de club in twaalf jaar twaalf coaches aangesteld.
FC Barcelona won aan zelfvertrouwen na de zege op Real Sociedad van afgelopen woensdag en staat vijfde op zes punten van koploper Atlético Madrid. Koeman riep zijn ploeg op verder te bouwen op het goede moment en meer meedogenloos te zijn in de afronding. "We willen elke wedstrijd spelen zoals tegen Real Sociedad en ik hoop dat we op die weg kunnen blijven", keek hij vooruit.
"Iedere wedstrijd hangt van onszelf af en we moeten spelen met dezelfde concentratie en energie. We zijn een team dat veel kansen creëert en geweldig aanvallend voetbal speelt, maar we moeten leren om wedstrijden eerder te beslissen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
9 uur geleden