Koeman heeft van EK genoten en kijkt optimistisch naar toekomst
DORTMUND (ANP) - Ronald Koeman had zijn teleurstelling over de uitschakeling van het Nederlands elftal door Engeland (1-2) in de halve finale van het EK nog niet verwerkt, toen hij alweer vooruit keek. "Ik ben best positief over de toekomst van Oranje", zei de bondscoach, die tot en met het WK van 2026 bij de voetbalbond onder contract staat. "Dit is een geweldig toernooi geweest. Ik denk dat we er met zijn allen best veel uit hebben gehaald."
Oranje overtrof zichzelf met een plaats in de halve finales, al ontmoette het met Roemenië (3-0) en Turkije (2-1) niet de zwaarste tegenstanders in de achtste en kwartfinales. Nederland speelde redelijk tegen Polen (2-1), degelijk tegen Frankrijk (0-0) en leverde een wanprestatie in het laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). Engeland was vooral voor rust veel sterker dan Oranje, maar had uiteindelijk over geluk niet te klagen.
Engeland stond op achterstand toen het een strafschop mocht nemen nadat Denzel Dumfries topscorer Harry Kane van Engeland licht had geraakt. De Duitse arbiter Felix Zwayer floot aanvankelijk niet voor een strafschop, maar werd door de videoscheidsrechter naar de kant geroepen. Vervolgens wees hij toch naar de stip. Kane benutte de strafschop (1-1) en de ingevallen Ollie Watkins schoot Nederland in de negentigste minuut uit het toernooi.
'Kleine vijver'
"Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter. In de tweede helft kregen de Engelsen vrije trappen die ze in de Premier League nooit krijgen."
Koeman had toen nog niet gezien dat Bukayo Saka vlak voor de strafschop van zijn ploeggenoot Kane hands leek te maken. De bondscoach erkende ook dat zijn ploeg op het EK soms tekort schoot, zonder de geblesseerde middenvelders Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber. Jerdy Schouten greep zijn kans bij afwezigheid van het vijftal, net als keeper Bart Verbruggen dat deed onder de lat. Cody Gakpo werd de topscorer van Oranje op het EK met drie doelpunten, net als op het laatste WK in Qatar.
Oranje heeft zoveel topverdedigers, dat Matthijs de Ligt geen minuut speeltijd kreeg op dit EK. Maar de nationale ploeg kende wel aanvallende problemen en had veel kansen nodig voor een doelpunt. Het werd weer niet het toernooi van Memphis Depay, die tegen Engeland geblesseerd uitviel. De bondscoach zag Wout Weghorst vooral als invaller. Koeman probeerde Xavi Simons, Steven Bergwijn, Donyell Malen en Jeremie Frimpong als rechtsbuiten en niemand van dat viertal stelde hem tevreden op die positie. "Onze vijver met aanvallers is aan de kleine kant", besefte Koeman, die hoopt dat spitsen als Brian Brobbey en Joshua Zirkzee zich de komende tijd blijven ontwikkelen. "En wie weet staat er binnenkort wel een jonge, talentvolle spits op", zei hij.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden