Koeman heeft van EK genoten en kijkt optimistisch naar toekomst
DORTMUND (ANP) - Ronald Koeman had zijn teleurstelling over de uitschakeling van het Nederlands elftal door Engeland (1-2) in de halve finale van het EK nog niet verwerkt, toen hij alweer vooruit keek. "Ik ben best positief over de toekomst van Oranje", zei de bondscoach, die tot en met het WK van 2026 bij de voetbalbond onder contract staat. "Dit is een geweldig toernooi geweest. Ik denk dat we er met zijn allen best veel uit hebben gehaald."
Oranje overtrof zichzelf met een plaats in de halve finales, al ontmoette het met Roemenië (3-0) en Turkije (2-1) niet de zwaarste tegenstanders in de achtste en kwartfinales. Nederland speelde redelijk tegen Polen (2-1), degelijk tegen Frankrijk (0-0) en leverde een wanprestatie in het laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). Engeland was vooral voor rust veel sterker dan Oranje, maar had uiteindelijk over geluk niet te klagen.
Engeland stond op achterstand toen het een strafschop mocht nemen nadat Denzel Dumfries topscorer Harry Kane van Engeland licht had geraakt. De Duitse arbiter Felix Zwayer floot aanvankelijk niet voor een strafschop, maar werd door de videoscheidsrechter naar de kant geroepen. Vervolgens wees hij toch naar de stip. Kane benutte de strafschop (1-1) en de ingevallen Ollie Watkins schoot Nederland in de negentigste minuut uit het toernooi.
'Kleine vijver'
"Ik vond het geen strafschop", zei Koeman. "Denzel probeert de bal te blokken en Kane schiet en raakt dan met zijn schoen de schoen van Dumfries. Voetbal gaat echt kapot door zulke beslissingen van een videoscheidsrechter. In de tweede helft kregen de Engelsen vrije trappen die ze in de Premier League nooit krijgen."
Koeman had toen nog niet gezien dat Bukayo Saka vlak voor de strafschop van zijn ploeggenoot Kane hands leek te maken. De bondscoach erkende ook dat zijn ploeg op het EK soms tekort schoot, zonder de geblesseerde middenvelders Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber. Jerdy Schouten greep zijn kans bij afwezigheid van het vijftal, net als keeper Bart Verbruggen dat deed onder de lat. Cody Gakpo werd de topscorer van Oranje op het EK met drie doelpunten, net als op het laatste WK in Qatar.
Oranje heeft zoveel topverdedigers, dat Matthijs de Ligt geen minuut speeltijd kreeg op dit EK. Maar de nationale ploeg kende wel aanvallende problemen en had veel kansen nodig voor een doelpunt. Het werd weer niet het toernooi van Memphis Depay, die tegen Engeland geblesseerd uitviel. De bondscoach zag Wout Weghorst vooral als invaller. Koeman probeerde Xavi Simons, Steven Bergwijn, Donyell Malen en Jeremie Frimpong als rechtsbuiten en niemand van dat viertal stelde hem tevreden op die positie. "Onze vijver met aanvallers is aan de kleine kant", besefte Koeman, die hoopt dat spitsen als Brian Brobbey en Joshua Zirkzee zich de komende tijd blijven ontwikkelen. "En wie weet staat er binnenkort wel een jonge, talentvolle spits op", zei hij.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
7 uur geleden