Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman heeft puzzel af en wil ook zonder De Jong verrassen op EK

Koeman heeft puzzel af en wil ook zonder De Jong verrassen op EK

WOLFSBURG (ANP) - Ronald Koeman had op het komende EK een of twee en misschien wel drie groepswedstrijden willen wachten op de geblesseerde Frenkie de Jong. De bondscoach van Oranje vindt de middenvelder van FC Barcelona zo belangrijk, dat hij alleen voor hem een uitzondering maakte. Nu De Jong ontbreekt weet Koeman dat de kansen voor zijn elftal zijn geslonken, maar ook met de huidige groep hoopt de 61-jarige coach in Duitsland te kunnen verrassen.

Met de eerste groepswedstrijd zondag tegen Polen, komt voor Koeman een einde aan een lange periode van wachten. De KNVB presenteerde de 78-voudig international in februari 2018 vol trots als nieuwe bondscoach. Na een periode vol ellende en tegenslagen, waarin Oranje het EK van 2016 en het WK van 2018 misliep, moest Koeman het Nederlands elftal weer kleur op de wangen geven.

Koeman slaagde vrij snel in zijn missie, haalde de finale van de Nations League en plaatste zich voor het EK. En nog belangrijker: veel Nederlandse supporters waren weer van het nationale team gaan houden. Het coronavirus voorkwam dat het EK in 2020 doorging en Koeman kon de lokroep van FC Barcelona niet weerstaan.

Kans

Ruim zes jaar na zijn eerste aanstelling bij de KNVB, krijgt de oud-speler van onder meer Ajax, PSV en Feyenoord alsnog de kans om als bondscoach te debuteren op een eindtoernooi. Veel van de spelers waar hij in 2018 mee begon, zijn er nog steeds bij. Een echte vedette of spelmaker ontbreekt, zeker sinds het wegvallen van De Jong.

Koeman zal het daardoor in Duitsland opnieuw moeten hebben van het spelen als team en maakte dat zijn internationals de voorbije periode duidelijk. Menig speler sprak de voorbije weken de woorden uit dat in het voetbal een hecht collectief vaak verder komt in een toernooi dan een elftal vol goede, individuele spelers.

Dezelfde elf

De kans bestaat dat Oranje tegen Polen met dezelfde elf spelers start als maandag in de met 4-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen IJsland, al is over twee posities nog geen volledige duidelijkheid. Op de plek naast Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging kan naast Stefan de Vrij ook Matthijs de Ligt of Lutsharel Geertruida voetballen. En rechts voorin heeft Xavi Simons concurrentie van Jeremie Frimpong.

Koeman is er zelf al uit en ziet het lange wachten zondag beloond in het Volksparkstadion in Hamburg, waar hij in 1988 met het Nederlands elftal verraste door West-Duitsland in de halve eindstrijd met 2-1 te verslaan. Een beter voorbeeld om het geloof bij hemzelf en zijn selectie te versterken, kan hij niet geven.

Meer uit Voetbal

Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

2 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

3 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

4 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

5 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

6 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

7 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

7 uur geleden