Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman heeft puzzel af en wil ook zonder De Jong verrassen op EK

Koeman heeft puzzel af en wil ook zonder De Jong verrassen op EK

WOLFSBURG (ANP) - Ronald Koeman had op het komende EK een of twee en misschien wel drie groepswedstrijden willen wachten op de geblesseerde Frenkie de Jong. De bondscoach van Oranje vindt de middenvelder van FC Barcelona zo belangrijk, dat hij alleen voor hem een uitzondering maakte. Nu De Jong ontbreekt weet Koeman dat de kansen voor zijn elftal zijn geslonken, maar ook met de huidige groep hoopt de 61-jarige coach in Duitsland te kunnen verrassen.

Met de eerste groepswedstrijd zondag tegen Polen, komt voor Koeman een einde aan een lange periode van wachten. De KNVB presenteerde de 78-voudig international in februari 2018 vol trots als nieuwe bondscoach. Na een periode vol ellende en tegenslagen, waarin Oranje het EK van 2016 en het WK van 2018 misliep, moest Koeman het Nederlands elftal weer kleur op de wangen geven.

Koeman slaagde vrij snel in zijn missie, haalde de finale van de Nations League en plaatste zich voor het EK. En nog belangrijker: veel Nederlandse supporters waren weer van het nationale team gaan houden. Het coronavirus voorkwam dat het EK in 2020 doorging en Koeman kon de lokroep van FC Barcelona niet weerstaan.

Kans

Ruim zes jaar na zijn eerste aanstelling bij de KNVB, krijgt de oud-speler van onder meer Ajax, PSV en Feyenoord alsnog de kans om als bondscoach te debuteren op een eindtoernooi. Veel van de spelers waar hij in 2018 mee begon, zijn er nog steeds bij. Een echte vedette of spelmaker ontbreekt, zeker sinds het wegvallen van De Jong.

Koeman zal het daardoor in Duitsland opnieuw moeten hebben van het spelen als team en maakte dat zijn internationals de voorbije periode duidelijk. Menig speler sprak de voorbije weken de woorden uit dat in het voetbal een hecht collectief vaak verder komt in een toernooi dan een elftal vol goede, individuele spelers.

Dezelfde elf

De kans bestaat dat Oranje tegen Polen met dezelfde elf spelers start als maandag in de met 4-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen IJsland, al is over twee posities nog geen volledige duidelijkheid. Op de plek naast Virgil van Dijk in het centrum van de verdediging kan naast Stefan de Vrij ook Matthijs de Ligt of Lutsharel Geertruida voetballen. En rechts voorin heeft Xavi Simons concurrentie van Jeremie Frimpong.

Koeman is er zelf al uit en ziet het lange wachten zondag beloond in het Volksparkstadion in Hamburg, waar hij in 1988 met het Nederlands elftal verraste door West-Duitsland in de halve eindstrijd met 2-1 te verslaan. Een beter voorbeeld om het geloof bij hemzelf en zijn selectie te versterken, kan hij niet geven.

Meer uit Voetbal

Roma verliest ondanks doelpunten De Roon en Malen van Real Madrid

ROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.

5 uur geleden
Verliezend trainer Fàbregas: Feyenoord was gewoon veel beter

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.

6 uur geleden
Venezia al vierde club in Serie A die van trainer wisselt

VENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.

6 uur geleden
Hadj Moussa helpt Feyenoord na rust aan zege op Como

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).

7 uur geleden
Liverpool boekt ruime zege bij LASK, Frimpong scoort

LINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.

7 uur geleden
Real Madrid tegen FC Barcelona zonder geschorste Vinícius Júnior

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid kan volgende week zondag in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona niet beschikken over Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller is door de Spaanse voetbalbond voor vier wedstrijden geschorst.

8 uur geleden
Van der Eijk scheidsrechter bij Juventus in Europa League

NYON (ANP) - Scheidsrechter Sander van der Eijk is door de UEFA aangesteld voor de wedstrijd tussen Celta de Vigo en Juventus in de Europa League van donderdag. De Nederlander wordt in Spanje bijgestaan door assistent-scheidsrechters Rens Bluemink en Stefan de Groot. Allard Lindhout is vierde official. Het VAR-duo bestaat uit de Engelsman Michael Salisbury en de Nederlandse Richard Martens.

11 uur geleden