Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman grijpt naast eerste prijs met FC Barcelona

Koeman grijpt naast eerste prijs met FC Barcelona

SEVILLA (ANP) - Ronald Koeman moet nog wachten op zijn eerste prijs als trainer van FC Barcelona. De voormalig bondscoach van het Nederlands elftal was zondag met zijn club heel dichtbij winst van de Spaanse Supercup, maar in de finale tegen Athletic uit Bilbao gaven de Catalanen in de laatste minuut van de reguliere speeltijd een voorsprong weg: 2-2. Athletic sloeg daarna in de eerste helft van de verlenging toe en won met 3-2. De Argentijn Lionel Messi van FC Barcelona kreeg kort voor tijd een rode kaart voor slaan.

Antoine Griezmann leek Barcelona naar de winst te helpen. De Franse aanvaller opende in de 40e minuut uit een rebound de score. Oscar De Marcos maakte nog voor rust, na een fout van Jordi Alba, gelijk. Griezmann bracht Barcelona in de 77e minuut voor de tweede keer op voorsprong en Koeman vierde die treffer aan de kant met gebalde vuist en een ferme schreeuw.

Het bleek toch niet genoeg. In de slotminuut zorgde Asier Villalibre voor de gelijkmaker en aanvaller Iñaki Williams schoot in de beginfase van de eerste helft van de verlenging fraai de 3-2 voor Athletic binnen. Barcelona kwam die tegenslag niet meer te boven en raakte tegen het einde een gefrustreerde Messi met rood kwijt. Hij deelde met zijn rechtervuist een vlugge en harde stoot uit op het hoofd van zijn tegenstander toen hij na een inspeelpass aan wilde sluiten richting het zestienmetergebied en daarbij voor de voeten werd gelopen.

De Jong

Messi kreeg als speler van FC Barcelona nog nooit een rode kaart. Als international van Argentinië werd hij wel al twee keer van het veld gestuurd.

In de halve finale van de Spaanse Supercup tegen Real Sociedad ontbrak Messi woensdag nadat hij in de competitiewedstrijd tegen Granada en lichte blessure had opgelopen. Barcelona won na strafschoppen. Koeman liet de keuze om tegen Athletic wel of niet te starten aan de speler zelf en Messi was vanaf het begin van de partij.

Middenvelder Frenkie de Jong speelde het gehele duel mee bij FC Barcelona.

Meer uit Voetbal

Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

1 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

2 uur geleden
Antwerp is aanvoerder Janssen na knieoperatie voorlopig kwijt

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.

2 uur geleden
FC Twente tot winterstop zonder geblesseerde Ünüvar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.

3 uur geleden
AZ lange tijd zonder aanvoerder Clasie na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.

3 uur geleden
Pepi, Dest en Obispo sluiten na interlands vrijdag aan bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.

3 uur geleden
KNVB ziet aantal leden opnieuw stijgen en meldt record

ZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.

5 uur geleden