Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman geniet van winnend Barcelona

Koeman geniet van winnend Barcelona

BILBAO (ANP) - Ronald Koeman zag FC Barcelona woensdagavond in Bilbao Athletic met 3-2-verslaan. Voor de trainer was het niveau dat zijn ploeg liet zien de standaard voor de rest van het seizoen. "Dit is de manier waarop we verder moeten. We hebben de wedstrijd volledig gecontroleerd, ik heb vrijwel geen zwak moment gezien", sprak de voormalig bondscoach van Oranje vol trots.

Barcelona kwam al na 3 minuten met 1-0 achter maar doelpunten van Pedri en uitblinker Messi (2) bezorgden de gasten een comfortabele voorsprong. Iker Muniain maakte het kort voor tijd nog even spannend met de 3-2. "De titelrace is nog open", zei Koeman die eerder somber was geweest over de kansen van zijn team in La Liga. "Er kunnen blessures komen, teams die nu goed presteren kunnen een terugval krijgen."

Lof was er voor zijn vedette Messi die wellicht zijn beste wedstrijd van dit seizoen speelde. "Messi heeft vanaf dag één alles gegeven. Hij voetbalt al zo veel jaar op topniveau maar het lijkt wel of hij steeds effectiever wordt." Met zijn treffers kwam Messi op een seizoenstotaal van negen waarmee hij gedeeld topscorer is in de Spaanse competitie. Ook de 18-jarige spelmaker Pedri was Koeman goed bevallen. "Ondanks zijn leeftijd speelt hij zo volwassen."

Barcelona klom naar de derde plaats met 7 punten achterstand op koploper Atlético Madrid, dat wel nog twee duels tegoed heeft.

Meer uit Voetbal

Míchel wijzigt zes posities in opstelling Ajax tegen Willem II

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.

1 uur geleden
RC Lens ontslaat Duitse trainer Toppmöller na zes wedstrijden

LENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.

2 uur geleden
FC Utrecht legt 18 supporters stadionverbod op voor wangedrag

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft achttien supporters een stadionverbod opgelegd voor de misdragingen bij de gestaakte wedstrijd tegen Go Ahead Eagles op 5 september. Dat meldt de club op zijn website.

3 uur geleden
Oud-profvoetballer Ammi op 45-jarige leeftijd overleden

SITTARD (ANP) - Oud-profvoetballer Ahmed Ammi is op 45-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen jaren als hoofdtrainer van het oudste jeugdteam werkzaam was.

6 uur geleden
UEFA wijst finale Champions League toe aan München en Barcelona

THESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.

9 uur geleden
Europese Supercup volgend jaar in Johan Cruijff ArenA

THESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.

9 uur geleden
Inter buigt snelle achterstand om in ruime zege op Udinese

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zijn voortvarende seizoensstart in de Italiaanse Serie A voortgezet met de vierde overwinning op rij. De regerend landskampioen won met 5-3 van Udinese. Inter kwam daarmee op de maximale 12 punten.

22 uur geleden