Koeman geniet van winnend Barcelona
BILBAO (ANP) - Ronald Koeman zag FC Barcelona woensdagavond in Bilbao Athletic met 3-2-verslaan. Voor de trainer was het niveau dat zijn ploeg liet zien de standaard voor de rest van het seizoen. "Dit is de manier waarop we verder moeten. We hebben de wedstrijd volledig gecontroleerd, ik heb vrijwel geen zwak moment gezien", sprak de voormalig bondscoach van Oranje vol trots.
Barcelona kwam al na 3 minuten met 1-0 achter maar doelpunten van Pedri en uitblinker Messi (2) bezorgden de gasten een comfortabele voorsprong. Iker Muniain maakte het kort voor tijd nog even spannend met de 3-2. "De titelrace is nog open", zei Koeman die eerder somber was geweest over de kansen van zijn team in La Liga. "Er kunnen blessures komen, teams die nu goed presteren kunnen een terugval krijgen."
Lof was er voor zijn vedette Messi die wellicht zijn beste wedstrijd van dit seizoen speelde. "Messi heeft vanaf dag één alles gegeven. Hij voetbalt al zo veel jaar op topniveau maar het lijkt wel of hij steeds effectiever wordt." Met zijn treffers kwam Messi op een seizoenstotaal van negen waarmee hij gedeeld topscorer is in de Spaanse competitie. Ook de 18-jarige spelmaker Pedri was Koeman goed bevallen. "Ondanks zijn leeftijd speelt hij zo volwassen."
Barcelona klom naar de derde plaats met 7 punten achterstand op koploper Atlético Madrid, dat wel nog twee duels tegoed heeft.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
12 uur geleden