Koeman geniet van winnend Barcelona
BILBAO (ANP) - Ronald Koeman zag FC Barcelona woensdagavond in Bilbao Athletic met 3-2-verslaan. Voor de trainer was het niveau dat zijn ploeg liet zien de standaard voor de rest van het seizoen. "Dit is de manier waarop we verder moeten. We hebben de wedstrijd volledig gecontroleerd, ik heb vrijwel geen zwak moment gezien", sprak de voormalig bondscoach van Oranje vol trots.
Barcelona kwam al na 3 minuten met 1-0 achter maar doelpunten van Pedri en uitblinker Messi (2) bezorgden de gasten een comfortabele voorsprong. Iker Muniain maakte het kort voor tijd nog even spannend met de 3-2. "De titelrace is nog open", zei Koeman die eerder somber was geweest over de kansen van zijn team in La Liga. "Er kunnen blessures komen, teams die nu goed presteren kunnen een terugval krijgen."
Lof was er voor zijn vedette Messi die wellicht zijn beste wedstrijd van dit seizoen speelde. "Messi heeft vanaf dag één alles gegeven. Hij voetbalt al zo veel jaar op topniveau maar het lijkt wel of hij steeds effectiever wordt." Met zijn treffers kwam Messi op een seizoenstotaal van negen waarmee hij gedeeld topscorer is in de Spaanse competitie. Ook de 18-jarige spelmaker Pedri was Koeman goed bevallen. "Ondanks zijn leeftijd speelt hij zo volwassen."
Barcelona klom naar de derde plaats met 7 punten achterstand op koploper Atlético Madrid, dat wel nog twee duels tegoed heeft.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
11 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
14 uur geleden