
Koeman geniet het vetrouwen van voorzitter Laporta van Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman geniet het vertrouwen van Joan Laporta, de nieuwe voorzitter van FC Barcelona. "Ronald, je weet dat jij al mijn vertrouwen hebt", zei de preses woensdag tijdens zijn presentatie.
Laporta richtte ook het woord tot Lionel Messi, de sterspeler die in het bezit is van een aflopend contract en afgelopen zomer al wilde vertrekken. "Ik houd van jou", zei de voorzitter die in het verleden een nauwe band met Johan Cruijff had. "Heel Barcelona houdt van jou. We gaan er alles aan doen om Messi bij Barcelona te houden. Want hij is de beste speler in de geschiedenis van Barcelona. Wat hij ook beslist, het is uiteindelijk goed. Maar we gaan het proberen."
Barcelona is dit seizoen nog in de race om de landstitel en winst van de nationale beker, na een matige start. De club kampt ook met een schuld van 1,2 miljard euro. "Daar zijn we bezorgd over", zei Laporta. "We hebben een plan en zullen moedige beslissingen nemen."
Laporta moest een garantie van 125 miljoen euro overleggen om voor de tweede keer als voorzitter van Barcelona aan de slag te mogen gaan. Hij kreeg financiële hulp van de bekende Catalaanse zakenman Jose Elias.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de Cincinnati Open gewonnen. Swiatek versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in 1 uur en 50 minuten: 7-5 6-4. Het is voor het eerst dat de Poolse het toernooi wint.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP) - De finale van het masterstoernooi in Cincinnati heeft slechts vijf games geduurd. Bij een achterstand van 5-0 in de eerste set gaf titelverdediger Jannik Sinner op. De nummer 1 van de wereld voelde zich niet lekker en de Italiaan schudde na een korte pauze gedesillusioneerd de hand van tegenstander Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 2 van de wereld won zodoende het Amerikaanse toernooi, dat geldt als een belangrijke voorbereiding op de US Open.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is het kwalificatietoernooi van de US Open goed begonnen. De 25-jarige Nederlander won in de eerste ronde in twee sets van de Litouwer Vilius Gaubas: 6-3 6-4.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz komen een dag na hun finale in het tennistoernooi van Cincinnati al in actie op de US Open. De beste twee spelers van de wereld treden dinsdag aan in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel. Sinner speelt samen met de Tsjechische Katerina Siniakova, Alcaraz is gekoppeld aan de Britse Emma Raducanu.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard krijgt in de jacht op de Vuelta-zege bij Visma - Lease a Bike de hulp van onder anderen Dylan van Baarle en Wilco Kelderman. De Deense tweevoudig Tourwinnaar wordt verder omringd door de Amerikanen Matteo Jorgenson en oud-winnaar Sepp Kuss, de Belg Victor Campenaerts, de Brit Ben Tulett en de Fransman Axel Zingle.
1 dag geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.
1 dag geleden