Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: FC Barcelona speelt om toekomst in Champions League

Koeman: FC Barcelona speelt om toekomst in Champions League

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona moet woensdag de wedstrijd tegen Dinamo Kiev in de Champions League winnen om nog kans te maken op overwintering in de Champions League. De Catalanen van coach Ronald Koeman verloren de wedstrijden tegen Bayern München en Benfica beide met 3-0 en spelen volgens de coach om "hun toekomst in de Champions League".

"Dinamo is een betere ploeg dan vorig jaar", zei de coach over de tegenstander die vorig seizoen in de Champions League nog twee keer werd verslagen. "We moeten groots spelen. Na twee verloren wedstrijden, moeten we winnen om de kansen op de volgende ronde te behouden, er is geen andere mogelijkheid."

Koeman hoopt dat hij met de spelers die zijn teruggekeerd van blessures, zoals het talent Ansu Fati, in staat is om mee te strijden op het Europese toneel. "Je kunt niet eisen dat we dit jaar de Champions League winnen", zegt hij. "We proberen het niveau van andere teams te evenaren, met jonge spelers en met spelers die terugkomen van blessures. We zijn op de goede weg, maar andere teams zijn verder dan wij."

Doorgaan

De coach zei dat zijn ploeg op dezelfde manier moet doorgaan als in de laatste wedstrijd tegen Valencia, die met 3-1 werd gewonnen. "We speelden een goede eerste helft. De ploeg speelde op een hoog niveau, het niveau dat we ook willen zien. We zetten druk als we de bal niet hadden, dat is ook ons spel. Er is zeker nog ruimte voor verbetering."

Koeman maakte tijdens de persconferentie ook bekend dat de club dicht bij een contractverlenging is met de 18-jarige Fati, wiens contract aan het eind van het seizoen afloopt. "Het enige dat ik weet is dat we dicht bij een verlenging van het contract zijn. Dit is heel belangrijk nieuws. We hebben het hier over een jonge, zeer getalenteerde speler die de toekomst van de club vorm moet geven."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht wint ook bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - FC Utrecht blijft het onder trainer Ron Jans goed doen. Ditmaal won de ploeg, die sinds 6 oktober niet meer verloren heeft, met 2-0 bij Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft met 16 punten uit vijftien duels inmiddels enigszins afstand genomen van de degradatiezone. Go Ahead Eagles moest de vijfde plaats in de Eredivisie afstaan aan Ajax.

54 minuten geleden
Bayern München tot winterstop zonder geblesseerde Gnabry

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München zal dit jaar geen beroep meer kunnen doen op international Serge Gnabry. De aanvaller, zaterdag nog invaller in het met liefst 5-1 verloren duel met Eintracht Frankfurt, kampt met een liesblessure. "Hij zal de komende wedstrijden ontbreken", meldde zijn club op de website.

3 uur geleden
Kolo Muani schiet PSG in slotfase naar thuiszege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie een moeizame zege behaald. De koploper nam in de thuiswedstrijd tegen FC Nantes pas laat afstand: 2-1. Randal Kolo Muani maakte in de 82e minuut het winnende doelpunt. De invaller stond op de juiste plaats toen keeper Alban Lafont de bal voor zijn voeten stompte, na een inzet van Lucas Hernández te hebben gestopt.

16 uur geleden
Pavlidis en invaller De Wit helpen AZ langs Almere City FC

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft nieuw puntenverlies in de Eredivisie voorkomen. De Alkmaarders versloegen Almere City FC, dat de derde achtereenvolgende nederlaag leed. Het werd 4-1. AZ staat nu weer derde met 12 punten achterstand op koploper PSV, dat volgende week zondag de tegenstander is.

16 uur geleden
Inter neemt voor rust afstand van Udinese en loopt weg bij Milan

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft bovenin de Italiaanse voetbalcompetitie verder afstand genomen van AC Milan. Trainer Simone Inzaghi zag zijn elftal met 4-0 winnen van Udinese. Milan ging eerder op zaterdag met 3-2 onderuit bij Atalanta en heeft nu 9 punten minder dan koploper Inter.

16 uur geleden
Van 't Schip wisselt Brobbey en Bergwijn vanwege fysiek ongemak

AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey en Steven Bergwijn zijn niet fit uit de thuiswedstrijd van Ajax tegen Sparta Rotterdam (2-1) gekomen. " Brobbey kreeg last van een hamstring en Bergwijn kreeg ook last", verklaarde trainer John van 't Schip.

16 uur geleden
NEC wint bij PEC Zwolle en is middenmoter

ZWOLLE (ANP) - NEC neemt in een rap tempo afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie. De club uit Nijmegen won de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). NEC bleef afgelopen woensdag ook al overeind in het restant van een eerder gestaakte uitwedstrijd tegen AZ (1-2). NEC staat negende in de Eredivisie, met 1 punt meer dan PEC Zwolle.

17 uur geleden