Koeman: FC Barcelona speelt om toekomst in Champions League
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona moet woensdag de wedstrijd tegen Dinamo Kiev in de Champions League winnen om nog kans te maken op overwintering in de Champions League. De Catalanen van coach Ronald Koeman verloren de wedstrijden tegen Bayern München en Benfica beide met 3-0 en spelen volgens de coach om "hun toekomst in de Champions League".
"Dinamo is een betere ploeg dan vorig jaar", zei de coach over de tegenstander die vorig seizoen in de Champions League nog twee keer werd verslagen. "We moeten groots spelen. Na twee verloren wedstrijden, moeten we winnen om de kansen op de volgende ronde te behouden, er is geen andere mogelijkheid."
Koeman hoopt dat hij met de spelers die zijn teruggekeerd van blessures, zoals het talent Ansu Fati, in staat is om mee te strijden op het Europese toneel. "Je kunt niet eisen dat we dit jaar de Champions League winnen", zegt hij. "We proberen het niveau van andere teams te evenaren, met jonge spelers en met spelers die terugkomen van blessures. We zijn op de goede weg, maar andere teams zijn verder dan wij."
Doorgaan
De coach zei dat zijn ploeg op dezelfde manier moet doorgaan als in de laatste wedstrijd tegen Valencia, die met 3-1 werd gewonnen. "We speelden een goede eerste helft. De ploeg speelde op een hoog niveau, het niveau dat we ook willen zien. We zetten druk als we de bal niet hadden, dat is ook ons spel. Er is zeker nog ruimte voor verbetering."
Koeman maakte tijdens de persconferentie ook bekend dat de club dicht bij een contractverlenging is met de 18-jarige Fati, wiens contract aan het eind van het seizoen afloopt. "Het enige dat ik weet is dat we dicht bij een verlenging van het contract zijn. Dit is heel belangrijk nieuws. We hebben het hier over een jonge, zeer getalenteerde speler die de toekomst van de club vorm moet geven."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
5 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
5 uur geleden