Koeman: FC Barcelona speelt om toekomst in Champions League
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona moet woensdag de wedstrijd tegen Dinamo Kiev in de Champions League winnen om nog kans te maken op overwintering in de Champions League. De Catalanen van coach Ronald Koeman verloren de wedstrijden tegen Bayern München en Benfica beide met 3-0 en spelen volgens de coach om "hun toekomst in de Champions League".
"Dinamo is een betere ploeg dan vorig jaar", zei de coach over de tegenstander die vorig seizoen in de Champions League nog twee keer werd verslagen. "We moeten groots spelen. Na twee verloren wedstrijden, moeten we winnen om de kansen op de volgende ronde te behouden, er is geen andere mogelijkheid."
Koeman hoopt dat hij met de spelers die zijn teruggekeerd van blessures, zoals het talent Ansu Fati, in staat is om mee te strijden op het Europese toneel. "Je kunt niet eisen dat we dit jaar de Champions League winnen", zegt hij. "We proberen het niveau van andere teams te evenaren, met jonge spelers en met spelers die terugkomen van blessures. We zijn op de goede weg, maar andere teams zijn verder dan wij."
Doorgaan
De coach zei dat zijn ploeg op dezelfde manier moet doorgaan als in de laatste wedstrijd tegen Valencia, die met 3-1 werd gewonnen. "We speelden een goede eerste helft. De ploeg speelde op een hoog niveau, het niveau dat we ook willen zien. We zetten druk als we de bal niet hadden, dat is ook ons spel. Er is zeker nog ruimte voor verbetering."
Koeman maakte tijdens de persconferentie ook bekend dat de club dicht bij een contractverlenging is met de 18-jarige Fati, wiens contract aan het eind van het seizoen afloopt. "Het enige dat ik weet is dat we dicht bij een verlenging van het contract zijn. Dit is heel belangrijk nieuws. We hebben het hier over een jonge, zeer getalenteerde speler die de toekomst van de club vorm moet geven."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
5 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
9 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
10 uur geleden