Koeman: FC Barcelona speelt om toekomst in Champions League
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona moet woensdag de wedstrijd tegen Dinamo Kiev in de Champions League winnen om nog kans te maken op overwintering in de Champions League. De Catalanen van coach Ronald Koeman verloren de wedstrijden tegen Bayern München en Benfica beide met 3-0 en spelen volgens de coach om "hun toekomst in de Champions League".
"Dinamo is een betere ploeg dan vorig jaar", zei de coach over de tegenstander die vorig seizoen in de Champions League nog twee keer werd verslagen. "We moeten groots spelen. Na twee verloren wedstrijden, moeten we winnen om de kansen op de volgende ronde te behouden, er is geen andere mogelijkheid."
Koeman hoopt dat hij met de spelers die zijn teruggekeerd van blessures, zoals het talent Ansu Fati, in staat is om mee te strijden op het Europese toneel. "Je kunt niet eisen dat we dit jaar de Champions League winnen", zegt hij. "We proberen het niveau van andere teams te evenaren, met jonge spelers en met spelers die terugkomen van blessures. We zijn op de goede weg, maar andere teams zijn verder dan wij."
Doorgaan
De coach zei dat zijn ploeg op dezelfde manier moet doorgaan als in de laatste wedstrijd tegen Valencia, die met 3-1 werd gewonnen. "We speelden een goede eerste helft. De ploeg speelde op een hoog niveau, het niveau dat we ook willen zien. We zetten druk als we de bal niet hadden, dat is ook ons spel. Er is zeker nog ruimte voor verbetering."
Koeman maakte tijdens de persconferentie ook bekend dat de club dicht bij een contractverlenging is met de 18-jarige Fati, wiens contract aan het eind van het seizoen afloopt. "Het enige dat ik weet is dat we dicht bij een verlenging van het contract zijn. Dit is heel belangrijk nieuws. We hebben het hier over een jonge, zeer getalenteerde speler die de toekomst van de club vorm moet geven."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
20 uur geleden