Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal erkent dat hij in 1993 als speler tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd tussen Oranje en Engeland (2-0) een rode kaart had moeten krijgen. "Natuurlijk was dat rood", zei hij lachend tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.

Koeman trok de doorbrekende David Platt even aan zijn shirt in De Kuip. Tot zijn grote verbazing kreeg Platt geen penalty van de Duitse scheidsrechter Karl-Josef Assenmacher, nadat hij zijn val had uitgesteld tot in het strafschopgebied. Uitgerekend Koeman opende even later de score uit een vrije trap. "Ik zag die keeper vast tegen de paal staan en dacht: als ik de bal in de hoek onder de lat schiet, dan is het een doelpunt", herinnert de bondscoach van Oranje zich nog. Uiteindelijk bepaalde Dennis Bergkamp de eindstand en gingen Nederland en Noorwegen naar het WK, terwijl Engeland afviel.

Engelse verslaggevers besteedden de afgelopen dagen veel aandacht aan de overtreding van Koeman, in de aanloop naar de halve finale van woensdag tussen Oranje en Engeland op het EK. "Is dat nog steeds een item voor ze?" vroeg Koeman zich af. "Ik denk dat veel van mijn spelers hier niets van weten."

Meer uit Voetbal

Hattrick Lewandowski bij 6-0-zege Polen op Roemenië

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.

1 uur geleden
Koploper Heracles Almelo verspeelt punten bij Helmond Sport

HELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.

1 uur geleden
De Bruyne loodst België langs Turkije in Nations League: 3-0

LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.

2 uur geleden
Aartsrivalen Frankrijk en Italië in evenwicht in Nations League

SAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.

2 uur geleden
Jong Oranje houdt kansen op EK in leven met zege op Slovenen

MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.

4 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan ook van Moldavië

ASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.

4 uur geleden
Oranje traint dag na gelijkspel tegen Grieken met negen spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.

5 uur geleden