Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland
WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal erkent dat hij in 1993 als speler tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd tussen Oranje en Engeland (2-0) een rode kaart had moeten krijgen. "Natuurlijk was dat rood", zei hij lachend tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.
Koeman trok de doorbrekende David Platt even aan zijn shirt in De Kuip. Tot zijn grote verbazing kreeg Platt geen penalty van de Duitse scheidsrechter Karl-Josef Assenmacher, nadat hij zijn val had uitgesteld tot in het strafschopgebied. Uitgerekend Koeman opende even later de score uit een vrije trap. "Ik zag die keeper vast tegen de paal staan en dacht: als ik de bal in de hoek onder de lat schiet, dan is het een doelpunt", herinnert de bondscoach van Oranje zich nog. Uiteindelijk bepaalde Dennis Bergkamp de eindstand en gingen Nederland en Noorwegen naar het WK, terwijl Engeland afviel.
Engelse verslaggevers besteedden de afgelopen dagen veel aandacht aan de overtreding van Koeman, in de aanloop naar de halve finale van woensdag tussen Oranje en Engeland op het EK. "Is dat nog steeds een item voor ze?" vroeg Koeman zich af. "Ik denk dat veel van mijn spelers hier niets van weten."
Meer uit Voetbal
PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.
3 uur geledenZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
9 uur geleden