Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland
WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal erkent dat hij in 1993 als speler tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd tussen Oranje en Engeland (2-0) een rode kaart had moeten krijgen. "Natuurlijk was dat rood", zei hij lachend tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.
Koeman trok de doorbrekende David Platt even aan zijn shirt in De Kuip. Tot zijn grote verbazing kreeg Platt geen penalty van de Duitse scheidsrechter Karl-Josef Assenmacher, nadat hij zijn val had uitgesteld tot in het strafschopgebied. Uitgerekend Koeman opende even later de score uit een vrije trap. "Ik zag die keeper vast tegen de paal staan en dacht: als ik de bal in de hoek onder de lat schiet, dan is het een doelpunt", herinnert de bondscoach van Oranje zich nog. Uiteindelijk bepaalde Dennis Bergkamp de eindstand en gingen Nederland en Noorwegen naar het WK, terwijl Engeland afviel.
Engelse verslaggevers besteedden de afgelopen dagen veel aandacht aan de overtreding van Koeman, in de aanloop naar de halve finale van woensdag tussen Oranje en Engeland op het EK. "Is dat nog steeds een item voor ze?" vroeg Koeman zich af. "Ik denk dat veel van mijn spelers hier niets van weten."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman (27) gaat van PSV naar Borussia Dortmund. Met de overgang van de middenvelder is een bedrag van 22 miljoen euro gemoeid. De hoogte van de transfersom lag vast in een clausule.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de eerste thuiswedstrijd dit Eredivisieseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De ploeg van de Duitse trainer Robin Peter ging voor eigen publiek met 1-4 onderuit tegen FC Groningen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tsuyoshi Watanabe begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het eerste thuisduel van dit Eredivisieseizoen. De 29-jarige Japanse verdediger liep begin deze maand een blessure op en ontbrak vorige week tijdens de seizoensopener bij stadsgenoot Sparta.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdediger Gernot Trauner (34) heeft zijn afscheid als professioneel voetballer aangekondigd. De Oostenrijker vertrok deze zomer na vijf jaar transfervrij bij Feyenoord en zat sindsdien zonder club.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
17 uur geleden