Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal erkent dat hij in 1993 als speler tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd tussen Oranje en Engeland (2-0) een rode kaart had moeten krijgen. "Natuurlijk was dat rood", zei hij lachend tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.

Koeman trok de doorbrekende David Platt even aan zijn shirt in De Kuip. Tot zijn grote verbazing kreeg Platt geen penalty van de Duitse scheidsrechter Karl-Josef Assenmacher, nadat hij zijn val had uitgesteld tot in het strafschopgebied. Uitgerekend Koeman opende even later de score uit een vrije trap. "Ik zag die keeper vast tegen de paal staan en dacht: als ik de bal in de hoek onder de lat schiet, dan is het een doelpunt", herinnert de bondscoach van Oranje zich nog. Uiteindelijk bepaalde Dennis Bergkamp de eindstand en gingen Nederland en Noorwegen naar het WK, terwijl Engeland afviel.

Engelse verslaggevers besteedden de afgelopen dagen veel aandacht aan de overtreding van Koeman, in de aanloop naar de halve finale van woensdag tussen Oranje en Engeland op het EK. "Is dat nog steeds een item voor ze?" vroeg Koeman zich af. "Ik denk dat veel van mijn spelers hier niets van weten."

Meer uit Voetbal

Inter Miami verliest zonder afwezige Messi van Monterrey

MIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami heeft in de nacht van zaterdag op zondag, zonder sterspeler Lionel Messi (39), in de Leagues Cup met 2-1 verloren van het Mexicaanse Monterrey. Messi ontbrak nadat zaterdag het overlijden van zijn vader Jorge (68) bekend was geworden. Hij overleed vrijdagavond (lokale tijd) in Argentinië, waar Messi zaterdagavond aankwam.

1 uur geleden
FIFA veroordeelt pogingen Infantino te 'ondermijnen'

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zaterdag de "gecoördineerde en aanhoudende pogingen" om de organisatie en voorzitter Gianni Infantino te "ondermijnen" veroordeeld. De bond benadrukte dat pogingen om Infantino's leiderschap aan te vechten volgens de procedures moeten verlopen zoals die zijn vastgelegd in de statuten.

10 uur geleden
Bosz zag 'slecht' PSV in openingsduel tegen Fortuna Sittard (2-2)

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz zag een "slecht" PSV in de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen. De landskampioen speelde, mede door een laat doelpunt van de bezoekers, thuis met 2-2 gelijk tegen Fortuna Sittard.

12 uur geleden
AZ wint thuis met 2-0 van gepromoveerd ADO Den Haag

ALKMAAR (ANP) - AZ is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met een overwinning op het gepromoveerde ADO Den Haag. In Alkmaar werd het zaterdagavond 2-0 voor de winnaar van de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal.

12 uur geleden
Ajax Vrouwen langs Rangers naar derde voorronde Champions League

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de derde voorronde van de Champions League bereikt. Zaterdagavond werd Rangers in Schotland met 2-1 verslagen in de finale van een mini-toernooi in de tweede voorronde. In dat toernooitje won Ajax woensdag, ook in Schotland, met 2-0 van het Deense Brøndby.

12 uur geleden
Landskampioen PSV begint Eredivisie met gelijkspel tegen Fortuna

EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is de jacht op de vierde landstitel op rij begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Peter Bosz draaide in het eigen Philips Stadion een achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar Edouard Michut bracht de ploeg uit Sittard in de blessuretijd op gelijke hoogte.

13 uur geleden
Voetbalsters PSV naar laatste voorronde Champions League

LUXEMBURG-STAD (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de derde en laatste voorronde van de Champions League bereikt. In Luxemburg versloeg de ploeg van trainer Kasper Kurland HJK Helsinki in de tweede ronde met 3-1, dankzij drie treffers van Liz Rijsbergen.

14 uur geleden