Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal erkent dat hij in 1993 als speler tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd tussen Oranje en Engeland (2-0) een rode kaart had moeten krijgen. "Natuurlijk was dat rood", zei hij lachend tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.

Koeman trok de doorbrekende David Platt even aan zijn shirt in De Kuip. Tot zijn grote verbazing kreeg Platt geen penalty van de Duitse scheidsrechter Karl-Josef Assenmacher, nadat hij zijn val had uitgesteld tot in het strafschopgebied. Uitgerekend Koeman opende even later de score uit een vrije trap. "Ik zag die keeper vast tegen de paal staan en dacht: als ik de bal in de hoek onder de lat schiet, dan is het een doelpunt", herinnert de bondscoach van Oranje zich nog. Uiteindelijk bepaalde Dennis Bergkamp de eindstand en gingen Nederland en Noorwegen naar het WK, terwijl Engeland afviel.

Engelse verslaggevers besteedden de afgelopen dagen veel aandacht aan de overtreding van Koeman, in de aanloop naar de halve finale van woensdag tussen Oranje en Engeland op het EK. "Is dat nog steeds een item voor ze?" vroeg Koeman zich af. "Ik denk dat veel van mijn spelers hier niets van weten."

Meer uit Voetbal

Kluivert weg als bondscoach van Indonesië na mislopen WK

JAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.

17 minuten geleden
Voetbalsters FC Twente lijden late nederlaag bij Leuven in CL

LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.

10 uur geleden
Beerensteyn scoort voor winnend Wolfsburg in Champions League

OSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.

12 uur geleden
Bondscoach Tsjechië ontslagen na nederlaag tegen de Faeröer

PRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.

18 uur geleden
De Jong verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2029

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.

18 uur geleden
KNVB ziet afname grootschalige incidenten en stadionverboden

ZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.

23 uur geleden
Curaçao speelt gelijk tegen Trinidad en Tobago in WK-kwalificatie

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.

1 dag geleden