Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

Koeman erkent dat hij rood had moeten krijgen tegen Engeland

WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal erkent dat hij in 1993 als speler tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd tussen Oranje en Engeland (2-0) een rode kaart had moeten krijgen. "Natuurlijk was dat rood", zei hij lachend tijdens een gesprek met een aantal vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.

Koeman trok de doorbrekende David Platt even aan zijn shirt in De Kuip. Tot zijn grote verbazing kreeg Platt geen penalty van de Duitse scheidsrechter Karl-Josef Assenmacher, nadat hij zijn val had uitgesteld tot in het strafschopgebied. Uitgerekend Koeman opende even later de score uit een vrije trap. "Ik zag die keeper vast tegen de paal staan en dacht: als ik de bal in de hoek onder de lat schiet, dan is het een doelpunt", herinnert de bondscoach van Oranje zich nog. Uiteindelijk bepaalde Dennis Bergkamp de eindstand en gingen Nederland en Noorwegen naar het WK, terwijl Engeland afviel.

Engelse verslaggevers besteedden de afgelopen dagen veel aandacht aan de overtreding van Koeman, in de aanloop naar de halve finale van woensdag tussen Oranje en Engeland op het EK. "Is dat nog steeds een item voor ze?" vroeg Koeman zich af. "Ik denk dat veel van mijn spelers hier niets van weten."

Meer uit Voetbal

Internazionale wint dankzij twee eigen doelpunten van Venezia

VENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.

31 minuten geleden
Lebreton verlengt contract met NEC tot medio 2030

NIJMEGEN (ANP) - De Franse voetballer Noé Lebreton heeft zijn contract bij NEC tot de zomer van 2030 verlengd. Dat zijn de 22-jarige middenvelder en de club uit Nijmegen overeengekomen.

6 uur geleden
Spaanse voetbalbond schrapt bekerduels na dodelijk treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft de 24 bekerwedstrijden geannuleerd die voor woensdag op het programma stonden. Het besluit volgt op het dodelijke treinongeluk nabij Urda. Dat heeft de Spaanse radiozender COPE bekendgemaakt.

7 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf Feyenoord om vuurwerk bij Cambuur

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Feyenoord een boete van 7500 euro en een voorwaardelijke straf van het spelen van een uitwedstrijd zonder publiek opgelegd vanwege het vuurwerkgeweld van de Feyenoord-supporters in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur op 23 augustus. Dat heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Kuijt interim-trainer Fenerbahçe na vertrek Kartal

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).

11 uur geleden
China neemt verontschuldiging Mbappé over Mao-opmerking 'serieus'

BEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.

11 uur geleden
Arsenal verliest om drone stilgelegd bekerduel na strafschoppen

FLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.

19 uur geleden