Koeman ergert zich aan gebrek aan bereidheid en mentaliteit
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman had geen goed woord over voor de manier waarop het Nederlands elftal zich zondag presenteerde in de eerste helft van de wedstrijd tegen Italië in de strijd om de derde plek van de Nations League. "Dan heb ik het niet over voetbal, maar over bereidheid en mentaliteit. Dat neem ik mezelf zo kwalijk. We hebben elkaar laten zitten", zei een aangeslagen bondscoach na de nederlaag (2-3) tegen de NOS.
Koeman twijfelde aan zichzelf. "Misschien ben ik niet duidelijk genoeg geweest", vervolgde hij. "Het was lamlendig. Dat vind ik het ergste om te zien aan een team, dat ze het niet op kunnen brengen. We corrigeerden elkaar niet en namen niet onze verantwoordelijkheid. Kijk naar het eerste doelpunt. De rechtsbuiten, Donyell Malen in dit geval, moet meelopen met de linksback. Je kunt het verdedigen niet alleen aan de verdedigers over laten. Ik heb er een bloedhekel aan als het terugschakelen van voor naar achteren niet goed gaat. We hebben elkaar laten zitten, ik schaamde me de eerste helft."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
21 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden