Koeman ergert zich aan gebrek aan bereidheid en mentaliteit
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman had geen goed woord over voor de manier waarop het Nederlands elftal zich zondag presenteerde in de eerste helft van de wedstrijd tegen Italië in de strijd om de derde plek van de Nations League. "Dan heb ik het niet over voetbal, maar over bereidheid en mentaliteit. Dat neem ik mezelf zo kwalijk. We hebben elkaar laten zitten", zei een aangeslagen bondscoach na de nederlaag (2-3) tegen de NOS.
Koeman twijfelde aan zichzelf. "Misschien ben ik niet duidelijk genoeg geweest", vervolgde hij. "Het was lamlendig. Dat vind ik het ergste om te zien aan een team, dat ze het niet op kunnen brengen. We corrigeerden elkaar niet en namen niet onze verantwoordelijkheid. Kijk naar het eerste doelpunt. De rechtsbuiten, Donyell Malen in dit geval, moet meelopen met de linksback. Je kunt het verdedigen niet alleen aan de verdedigers over laten. Ik heb er een bloedhekel aan als het terugschakelen van voor naar achteren niet goed gaat. We hebben elkaar laten zitten, ik schaamde me de eerste helft."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
15 uur geleden