Koeman ergert zich aan gebrek aan bereidheid en mentaliteit
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman had geen goed woord over voor de manier waarop het Nederlands elftal zich zondag presenteerde in de eerste helft van de wedstrijd tegen Italië in de strijd om de derde plek van de Nations League. "Dan heb ik het niet over voetbal, maar over bereidheid en mentaliteit. Dat neem ik mezelf zo kwalijk. We hebben elkaar laten zitten", zei een aangeslagen bondscoach na de nederlaag (2-3) tegen de NOS.
Koeman twijfelde aan zichzelf. "Misschien ben ik niet duidelijk genoeg geweest", vervolgde hij. "Het was lamlendig. Dat vind ik het ergste om te zien aan een team, dat ze het niet op kunnen brengen. We corrigeerden elkaar niet en namen niet onze verantwoordelijkheid. Kijk naar het eerste doelpunt. De rechtsbuiten, Donyell Malen in dit geval, moet meelopen met de linksback. Je kunt het verdedigen niet alleen aan de verdedigers over laten. Ik heb er een bloedhekel aan als het terugschakelen van voor naar achteren niet goed gaat. We hebben elkaar laten zitten, ik schaamde me de eerste helft."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
17 uur geleden