Koeman en Roberto loven gretige en gemotiveerde Messi
VIGO (ANP/RTR) - Ronald Koeman en Sergi Roberto hebben zich na de zege van Barcelona op Celta de Vigo (0-3) lovend uitgesproken over Lionel Messi. De Argentijn kwam in Vigo niet tot scoren, maar liet zich volgens de trainer en de maker van het laatste doelpunt wel van zijn beste kant zijn.
"Messi werkte heel hard als we de bal niet hadden, wat erg belangrijk voor ons was", aldus Koeman. "Ik ben erg trots op hoe het team heeft gespeeld. We werkten hard en speelden met veel discipline met één speler minder." Verdediger Clément Lenglet moest vlak voor rust met een rode kaart van het veld.
De ploeg van Koeman heeft na twee gewonnen duels al zeven keer gescoord en nog geen doelpunt geïncasseerd. En dat terwijl vorig seizoen nog in mineur eindigde; de titel moest aan Real Madrid gelaten worden en in de Champions League werd Barça met 8-2 gekleineerd door Bayern München. Koeman: "Het is niet mijn zaak om over vorig seizoen te praten. Ik heb alleen invloed op dit seizoen, maar vanaf de eerste dag heb ik spelers tot mijn beschikking die laten zien dat ze hongerig zijn en gemotiveerd om zichzelf te verbeteren. We doen het goed en gezien de resultaten kun je concluderen dat we op de juiste weg zijn."
Gebrand
Na de overwinning in Vigo richtte ook Sergi Roberto zich tot Messi. "Hij is zo gebrand op dit moment. Hij rende zoveel en liep de longen uit zijn lijf voor het team", aldus de Spaanse verdediger. "We zijn zo blij dat hij er nog steeds bij is. Het feit dat hij zo gemotiveerd is, geeft ons een geweldige boost."
Zondag speelt Barcelona thuis tegen Sevilla, dat na twee wedstrijden eveneens 6 punten heeft.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
35 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiël scoorde voor FC Utrecht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.
3 uur geledenROME (ANP) - AS Roma is dankzij een zege bij Sassuolo (1-0) gedeeld koploper van de Serie A. De ploeg uit Rome heeft net als Napoli 18 punten uit acht wedstrijden. De ploeg uit Napels, die zaterdag met Noa Lang als invaller met 3-1 won van Internazionale, heeft wel een beter doelsaldo.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de aanval van FC Barcelona op de koppositie in La Liga afgeslagen en won de Clásico. De ploeg van trainer Xabi Alonso was op eigen veld sterker dan de naaste belager en won met 2-1. Daardoor heeft Real na tien speelronden 5 punten meer dan Barcelona.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft trainer Bas Sibum ontslagen. De reden zijn de tegenvallende prestaties, meldt de Overijsselse Eredivisieclub. Heracles verloor zaterdag met 3-0 bij FC Volendam en behaalde uit de eerste tien competitiewedstrijden maar 3 punten.
3 uur geleden