Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman en negentien andere prominenten in 'voetbalraad' UEFA

Koeman en negentien andere prominenten in 'voetbalraad' UEFA

NYON (ANP) - Ronald Koeman maakt onderdeel uit van een nieuwe 'voetbalraad' van de UEFA. De bondscoach van Oranje gaat vanuit die rol, samen met negentien andere prominenten uit de voetbalwereld, voorstellen doen voor de ontwikkeling van de sport. Dat meldt het Franse persbureau AFP.

De Kroaat Zvonimir Boban, hoofd voetbal bij de UEFA, leidt de nieuwe raad. De oud-speler van AC Milan wordt bijgestaan door de Italiaanse UEFA-scheidsrechtersbaas Roberto Rosetti. Zinédine Zidane, José Mourinho, Carlo Ancelotti, Fabio Capello, Gareth Southgate, Jürgen Klinsmann, Luis Figo en Michael Laudrup zijn enkele andere grote namen die deel gaan uitmaken van het nieuwe orgaan.

De eerste vergadering van de voetbalraad van de UEFA is 24 april in Nyon, rond de finale van de Youth League. De prominenten krijgen een adviserende rol. Het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond kan de voorstellen over reglementswijzigingen of de organisatie van het voetbal omzetten in nieuw beleid.

Meer uit Voetbal

Titel ver weg voor Atlético Madrid na blamage bij Las Palmas

LAS PALMAS (ANP) - Atlético Madrid lijkt afgehaakt in de strijd om de Spaanse titel. De ploeg van coach Diego Simeone blameerde zich met een nederlaag tegen het laaggeklasseerde Las Palmas. De club van Gran Canaria won met 1-0 door een doelpunt van Javier Muñoz in blessuretijd.

3 uur geleden
Spelers Leipzig en Kiel kort bewusteloos na harde botsing op veld

LEIPZIG (ANP/DPA) - Keeper Peter Gulacsi van RB Leipzig en verdediger David Zec van Holstein Kiel zijn allebei even bewusteloos geweest nadat ze hard met hun hoofden tegen elkaar botsten tijdens de wedstrijd. Dat vertelden de coaches van beide ploegen na afloop van het duel in de Bundesliga. Beide spelers liepen een hersenschudding op.

3 uur geleden
Heerenveen vergroot degradatiezorgen Almere City

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de degradatiezorgen van Almere City FC verder vergroot. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Friesland met 2-1 te sterk voor de hekkensluiter.

3 uur geleden
FC Dordrecht verliest bij TOP Oss na twee treffers van Kort

OSS (ANP) - FC Dordrecht heeft dure punten verspeeld in de strijd om de bovenste plaatsen in de Keuken Kampioen Divisie. De nummer 4 van de ranglijst verloor met 2-0 van het laaggeklasseerde TOP Oss.

5 uur geleden
Maatsen draagt met treffer bij aan zege Aston Villa op Newcastle

BIRMINGHAM (ANP) - Mede dankzij een treffer van Oranje-international Ian Maatsen heeft Aston Villa een ruime zege geboekt op Newcastle United. De ploeg uit Birmingham was op Villa Park met 4-1 te sterk voor de nummer 3 van de Premier League.

5 uur geleden
Napoli in punten gelijk met koploper Inter na nipte zege op Monza

MONZA (ANP) - Napoli is in punten weer gelijk gekomen met koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A boekte een nipte zege bij hekkensluiter Monza: 0-1.

5 uur geleden
FC Barcelona ontsnapt op miraculeuze wijze aan puntenverlies

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie puntenverlies op miraculeuze wijze voorkomen. De koploper keek voor eigen publiek tegen Celta de Vigo na ruim een uur spelen tegen een achterstand van 3-1 aan, maar trok de wedstrijd toch nog naar zich toe: 4-3. Raphinha maakte uit een strafschop in de 98e minuut het winnende doelpunt.

7 uur geleden