Koeman en negentien andere prominenten in 'voetbalraad' UEFA
NYON (ANP) - Ronald Koeman maakt onderdeel uit van een nieuwe 'voetbalraad' van de UEFA. De bondscoach van Oranje gaat vanuit die rol, samen met negentien andere prominenten uit de voetbalwereld, voorstellen doen voor de ontwikkeling van de sport. Dat meldt het Franse persbureau AFP.
De Kroaat Zvonimir Boban, hoofd voetbal bij de UEFA, leidt de nieuwe raad. De oud-speler van AC Milan wordt bijgestaan door de Italiaanse UEFA-scheidsrechtersbaas Roberto Rosetti. Zinédine Zidane, José Mourinho, Carlo Ancelotti, Fabio Capello, Gareth Southgate, Jürgen Klinsmann, Luis Figo en Michael Laudrup zijn enkele andere grote namen die deel gaan uitmaken van het nieuwe orgaan.
De eerste vergadering van de voetbalraad van de UEFA is 24 april in Nyon, rond de finale van de Youth League. De prominenten krijgen een adviserende rol. Het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond kan de voorstellen over reglementswijzigingen of de organisatie van het voetbal omzetten in nieuw beleid.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
3 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
12 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
12 uur geleden