Koeman en negentien andere prominenten in 'voetbalraad' UEFA
NYON (ANP) - Ronald Koeman maakt onderdeel uit van een nieuwe 'voetbalraad' van de UEFA. De bondscoach van Oranje gaat vanuit die rol, samen met negentien andere prominenten uit de voetbalwereld, voorstellen doen voor de ontwikkeling van de sport. Dat meldt het Franse persbureau AFP.
De Kroaat Zvonimir Boban, hoofd voetbal bij de UEFA, leidt de nieuwe raad. De oud-speler van AC Milan wordt bijgestaan door de Italiaanse UEFA-scheidsrechtersbaas Roberto Rosetti. Zinédine Zidane, José Mourinho, Carlo Ancelotti, Fabio Capello, Gareth Southgate, Jürgen Klinsmann, Luis Figo en Michael Laudrup zijn enkele andere grote namen die deel gaan uitmaken van het nieuwe orgaan.
De eerste vergadering van de voetbalraad van de UEFA is 24 april in Nyon, rond de finale van de Youth League. De prominenten krijgen een adviserende rol. Het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond kan de voorstellen over reglementswijzigingen of de organisatie van het voetbal omzetten in nieuw beleid.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
22 uur geleden