Koeman en Griezmann vieren verjaardag met dikke zege Barcelona
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Barcelona heeft op de verjaardagen van trainer Ronald Koeman (58) en aanvaller Antoine Griezmann (30) in La Liga hard uitgehaald. De nummer 2 versloeg subtopper Real Sociedad met liefst 6-1. Namens de trefzekere bezoekers kwamen Griezmann, oud-Ajacied Sergiño Dest (twee), Lionel Messi (twee) en Ousmane Dembélé tot scoren.
Messi speelde zijn 768e wedstrijd voor Barcelona. Daarmee is hij nu recordhouder van de club. De kleine baltovenaar is ook al de speler in de historie van Barça met de meeste doelpunten, de meeste titels en de meeste overwinningen.
Barcelona maakte er in San Sebastián een ware voetbalshow van. Real Sociedad had totaal niets in te brengen en kwam er met 6-1 nog genadig af. International Frenkie de Jong speelde de gehele wedstrijd bij Barça.
Op de ranglijst leidt Atlético Madrid met 66 punten. De koploper kwam met een thuiszege op degradatiekandidaat Deportivo Alavés goed weg (1-0). Barcelona volgt met 62 punten en Real Madrid staat op 60 punten. Er zijn nog tien speelronden te gaan in La Liga.
Koeman sprak na de vijfde competitiezege op rij van een heel mooi verjaardagsgeschenk dat hij van zijn "fantastische" ploeg had gekregen. "Het team gelooft nu echt in zichzelf. Fysiek staan we er momenteel prima voor en dat is een goed teken. Alle ploegen hebben tijd nodig om de hoogtepunten en dieptepunten door te komen. We leven nog steeds van wedstrijd naar wedstrijd. De enige manier om in de titelrace te blijven, is om te blijven winnen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
21 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden