Koeman en Griezmann vieren verjaardag met dikke zege Barcelona
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Barcelona heeft op de verjaardagen van trainer Ronald Koeman (58) en aanvaller Antoine Griezmann (30) in La Liga hard uitgehaald. De nummer 2 versloeg subtopper Real Sociedad met liefst 6-1. Namens de trefzekere bezoekers kwamen Griezmann, oud-Ajacied Sergiño Dest (twee), Lionel Messi (twee) en Ousmane Dembélé tot scoren.
Messi speelde zijn 768e wedstrijd voor Barcelona. Daarmee is hij nu recordhouder van de club. De kleine baltovenaar is ook al de speler in de historie van Barça met de meeste doelpunten, de meeste titels en de meeste overwinningen.
Barcelona maakte er in San Sebastián een ware voetbalshow van. Real Sociedad had totaal niets in te brengen en kwam er met 6-1 nog genadig af. International Frenkie de Jong speelde de gehele wedstrijd bij Barça.
Op de ranglijst leidt Atlético Madrid met 66 punten. De koploper kwam met een thuiszege op degradatiekandidaat Deportivo Alavés goed weg (1-0). Barcelona volgt met 62 punten en Real Madrid staat op 60 punten. Er zijn nog tien speelronden te gaan in La Liga.
Koeman sprak na de vijfde competitiezege op rij van een heel mooi verjaardagsgeschenk dat hij van zijn "fantastische" ploeg had gekregen. "Het team gelooft nu echt in zichzelf. Fysiek staan we er momenteel prima voor en dat is een goed teken. Alle ploegen hebben tijd nodig om de hoogtepunten en dieptepunten door te komen. We leven nog steeds van wedstrijd naar wedstrijd. De enige manier om in de titelrace te blijven, is om te blijven winnen."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
8 uur geleden