Koeman eist diepte in spel Gakpo en Malen, Depay zakt wat terug
DORTMUND (ANP) - Cody Gakpo en Donyell Malen krijgen in de halve finale van het Europees kampioenschap tegen Engeland een belangrijke taak. Dat zei bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal voor aanvang van het duel tegen de NOS.
"We hebben diepte aan de zijkanten nodig", zei hij over zijn twee buitenspelers. "En centraal willen we vier mensen hebben. Memphis Depay zal wat terugzakken en willen we meer betrekken bij het vinden van de vrije man."
Malen krijgt als rechtsbuiten de voorkeur boven Steven Bergwijn, die in de achtste finale en kwartfinale nog basisspeler was.
Oranjefans
Koeman is onder de indruk van de vele Nederlandse supporters in Dortmund. "Het is extremer dan het ooit is geweest. Dit geeft een enorme boost, het is prachtig. Er zijn meer Nederlanders dan Engelsen. Die support kunnen we goed gebruiken."
De 61-jarige bondscoach won in 1988 met Oranje het EK. 'Ik ben niet iemand die altijd over vroeger praat. Het wordt tijd dat daar een kruis door gaat. Deze generatie verdient ook een titel."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
8 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
9 uur geleden