Koeman eist diepte in spel Gakpo en Malen, Depay zakt wat terug
DORTMUND (ANP) - Cody Gakpo en Donyell Malen krijgen in de halve finale van het Europees kampioenschap tegen Engeland een belangrijke taak. Dat zei bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal voor aanvang van het duel tegen de NOS.
"We hebben diepte aan de zijkanten nodig", zei hij over zijn twee buitenspelers. "En centraal willen we vier mensen hebben. Memphis Depay zal wat terugzakken en willen we meer betrekken bij het vinden van de vrije man."
Malen krijgt als rechtsbuiten de voorkeur boven Steven Bergwijn, die in de achtste finale en kwartfinale nog basisspeler was.
Oranjefans
Koeman is onder de indruk van de vele Nederlandse supporters in Dortmund. "Het is extremer dan het ooit is geweest. Dit geeft een enorme boost, het is prachtig. Er zijn meer Nederlanders dan Engelsen. Die support kunnen we goed gebruiken."
De 61-jarige bondscoach won in 1988 met Oranje het EK. 'Ik ben niet iemand die altijd over vroeger praat. Het wordt tijd dat daar een kruis door gaat. Deze generatie verdient ook een titel."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geleden