Koeman: dit Barcelona kan iedereen verslaan
BARCELONA (ANP) - De goede resultaten en de manier van voetballen van FC Barcelona in de laatste weken geven trainer Ronald Koeman vertrouwen. "Ik zie niet veel teams die beter zijn dan Barcelona", zei Koeman een dag voor het eerste duel met Paris Saint-Germain in de achtste finales van de Champions League. "Maar we hebben veel dingen veranderd in het team en spelen met veel jonge voetballers. Dan mag je niet verwachten dat wij de Champions League gaan winnen, dat zou niet goed zijn."
De Catalaanse ploeg van Koeman heeft de laatste zeven competitieduels allemaal gewonnen. Na een moeizame start, met wisselvallige prestaties in de eerste maanden, zit Koeman naar eigen zeggen nu op de goede weg met zijn elftal. "We gaan steeds beter spelen. Fysiek zitten we op een hoog niveau. We hebben nog steeds fantastische spelers en we kunnen iedereen verslaan. Dat willen we ook tegen de beste clubs van Europa laten zien."
Koeman hoopt dat hij tegen PSG kan beschikken over verdediger Gerard Piqué, die na bijna drie maanden afwezigheid vanwege een knieblessure weer traint met de groep. Piqué raakte eind november geblesseerd tegen Atlético Madrid, in de periode waarin Barcelona in de Spaanse competitie heel wat punten liet liggen. "Het gaat goed met hem, het ziet er allemaal goed uit", zei Koeman. "We hebben nog een dag om te beslissen of hij meedoet."
Met Paris Saint-Germain treft Barcelona de verliezend finalist van het vorig seizoen in de Champions League. "Het wordt een heel interessant tweeluik, gezien de ontwikkeling die wij de afgelopen maanden hebben doorgemaakt en de kwaliteiten van PSG", aldus Koeman, die weet dat de Franse ploeg zonder de geblesseerde aanvallers Neymar en Ángel Di María naar Camp Nou komt. Met Kylian Mbappé heeft PSG echter nog een speler van wereldklasse in huis. "We moeten genieten van spelers als Mbappé en Lionel Messi."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
37 minuten geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
12 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
12 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
15 uur geleden