Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: De Jong centraal achterin kunnen we vaker doen

Koeman: De Jong centraal achterin kunnen we vaker doen

BARCELONA (ANP) - De kans bestaat dat middenvelder Frenkie de Jong dit seizoen bij FC Barcelona vaker als centrale verdediger te zien zal zijn. Dat zei coach Ronald Koeman na de moeizame thuiszege in de Champions League tegen Dinamo Kiev (2-1). De Nederlandse international vormde in dat duel het hart van de defensie met Gerard Piqué, als vervanger van de licht aangeslagen Clément Lenglet. De Franse verdediger viel in de slotfase nog wel in, voor middenvelder Sergio Busquets. De Jong speelde het duel uit.

"Frenkie centraal achterin is een extra optie voor ons", legde Koeman uit. "Lenglet had wat fysieke klachten. De Jong kunnen we vaker op die positie gebruiken als we denken dat we veel in balbezit zullen zijn. Dan kan hij door naar voren te schuiven op het middenveld voor een mannetje meer zorgen."

Koeman was na de derde groepszege op rij ontevreden over het optreden van zijn ploeg, vooral bij balverlies. "We zetten op die momenten gezamenlijk te weinig druk. Daardoor vielen er soms gaten in onze organisatie. Dat zal echt nog beter moeten."

Koeman was nog wel vol lof over zijn Duitse doelman Marc-André ter Stegen, die na een knie-operatie zijn rentree vierde met een aantal fraaie reddingen. "We weten natuurlijk dat hij een geweldige keeper is en tijdens de trainingen zagen we de afgelopen week al dat zijn topvorm eraan zat te komen en dat hij er weer klaar voor is. Hij was fantastisch tegen Dinamo."

Meer uit Voetbal

Manchester City betaalt 40 miljoen euro voor Braziliaan Allan

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.

52 minuten geleden
Sparta versterkt zich met middenvelder Hatenboer

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.

1 uur geleden
Linksbuiten Emeran vertrekt bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Noam Emeran heeft afscheid genomen van FC Groningen. De 23-jarige Fransman kwam niet voor in de plannen van trainer Dick Lukkien en heeft zijn contract laten ontbinden. Zijn verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af.

1 uur geleden
Verdediger Hilgers verlaat FC Twente voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Mees Hilgers maakt de overstap van FC Twente naar sc Heerenveen. Dat meldt de Friese Eredivisieclub maandag. De 25-jarige centrale verdediger heeft getekend voor twee jaar tot de zomer van 2028, met een optie voor een extra jaar.

3 uur geleden
Platini: Infantino moet weg

PARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Michel Platini wil dat voorzitter Gianni Infantino vertrekt bij wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser staat onder druk na zijn plan om een deel van de aandelen van een nieuw op te richten bedrijf, FIFA Forward Enterprise, te verkopen aan particuliere investeerders.

16 uur geleden
FC Twente wint eenvoudig bij SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - FC Twente heeft SC Cambuur in Leeuwarden verslagen (1-4). De club uit Enschede kende drie dagen na de uitzege op Qarabag in Azerbeidzjan nauwelijks problemen met de naar de Eredivisie gepromoveerde club.

17 uur geleden
Slachtoffer vuurwerk Feyenoordfans heeft blijvende gehoorschade

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van fans van Feyenoord in het uitduel van vorige week met SC Cambuur heeft blijvende gehoorschade opgelopen. "Een man van 41 heeft nu het gehoor van een 70-jarige en hij is er erg emotioneel onder", vertelde algemeen directeur Jesse Bergsma van SC Cambuur vlak voor het thuisduel met FC Twente.

17 uur geleden