Koeman: De Jong centraal achterin kunnen we vaker doen
BARCELONA (ANP) - De kans bestaat dat middenvelder Frenkie de Jong dit seizoen bij FC Barcelona vaker als centrale verdediger te zien zal zijn. Dat zei coach Ronald Koeman na de moeizame thuiszege in de Champions League tegen Dinamo Kiev (2-1). De Nederlandse international vormde in dat duel het hart van de defensie met Gerard Piqué, als vervanger van de licht aangeslagen Clément Lenglet. De Franse verdediger viel in de slotfase nog wel in, voor middenvelder Sergio Busquets. De Jong speelde het duel uit.
"Frenkie centraal achterin is een extra optie voor ons", legde Koeman uit. "Lenglet had wat fysieke klachten. De Jong kunnen we vaker op die positie gebruiken als we denken dat we veel in balbezit zullen zijn. Dan kan hij door naar voren te schuiven op het middenveld voor een mannetje meer zorgen."
Koeman was na de derde groepszege op rij ontevreden over het optreden van zijn ploeg, vooral bij balverlies. "We zetten op die momenten gezamenlijk te weinig druk. Daardoor vielen er soms gaten in onze organisatie. Dat zal echt nog beter moeten."
Koeman was nog wel vol lof over zijn Duitse doelman Marc-André ter Stegen, die na een knie-operatie zijn rentree vierde met een aantal fraaie reddingen. "We weten natuurlijk dat hij een geweldige keeper is en tijdens de trainingen zagen we de afgelopen week al dat zijn topvorm eraan zat te komen en dat hij er weer klaar voor is. Hij was fantastisch tegen Dinamo."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden