Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: De Jong centraal achterin kunnen we vaker doen

Koeman: De Jong centraal achterin kunnen we vaker doen

BARCELONA (ANP) - De kans bestaat dat middenvelder Frenkie de Jong dit seizoen bij FC Barcelona vaker als centrale verdediger te zien zal zijn. Dat zei coach Ronald Koeman na de moeizame thuiszege in de Champions League tegen Dinamo Kiev (2-1). De Nederlandse international vormde in dat duel het hart van de defensie met Gerard Piqué, als vervanger van de licht aangeslagen Clément Lenglet. De Franse verdediger viel in de slotfase nog wel in, voor middenvelder Sergio Busquets. De Jong speelde het duel uit.

"Frenkie centraal achterin is een extra optie voor ons", legde Koeman uit. "Lenglet had wat fysieke klachten. De Jong kunnen we vaker op die positie gebruiken als we denken dat we veel in balbezit zullen zijn. Dan kan hij door naar voren te schuiven op het middenveld voor een mannetje meer zorgen."

Koeman was na de derde groepszege op rij ontevreden over het optreden van zijn ploeg, vooral bij balverlies. "We zetten op die momenten gezamenlijk te weinig druk. Daardoor vielen er soms gaten in onze organisatie. Dat zal echt nog beter moeten."

Koeman was nog wel vol lof over zijn Duitse doelman Marc-André ter Stegen, die na een knie-operatie zijn rentree vierde met een aantal fraaie reddingen. "We weten natuurlijk dat hij een geweldige keeper is en tijdens de trainingen zagen we de afgelopen week al dat zijn topvorm eraan zat te komen en dat hij er weer klaar voor is. Hij was fantastisch tegen Dinamo."

Meer uit Voetbal

Manchester City wint na rode kaart Gravenberch ruim bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.

3 uur geleden
FC Groningen boekt in Eredivisie ruime zege bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.

3 uur geleden
Lazio na thuiszege op Monza naast koploper Inter in Serie A

ROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).

5 uur geleden
SC Cambuur vergroot problemen van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).

6 uur geleden
ADO Den Haag houdt met tien man stand bij Telstar en pakt punt

VELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.

6 uur geleden
Feyenoord rouwt om overleden oudste ex-speler (101) van de club

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.

6 uur geleden
Seedorf nieuwe trainer van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Clarence Seedorf is de nieuwe trainer van Corinthians. Dat meldt de Braziliaanse club, die eerder deze week Fernando Diniz ontsloeg vanwege teleurstellende resultaten.

6 uur geleden