Koeman beloont Bergwijn voor goede helft tegen Roemenië
BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman beloont Steven Bergwijn in de kwartfinale tegen Turkije met een basisplaats om zijn optreden in de achtste finales tegen Roemenië. "Ook al was dat maar één helft, ik heb daar niet in willen veranderen", zei de bondscoach voor het duel in Berlijn tegen de NOS.
Bergwijn kwam in de groepsfase niet in actie op het EK. Tegen Roemenië kreeg de Ajacied voor het eerst de kans. Bergwijn werd halverwege de wedstrijd vervangen door Donyell Malen, omdat hij knieklachten had. Bergwijn bleek zaterdag fit genoeg om te starten.
Koeman wil tegen de Turken vanaf het begin het initiatief nemen. "We willen met onze drie aanvallers druk zetten op hun verdedigers. Het wordt heel belangrijk om de wedstrijd 'te herkennen'. Qua ruimtes bespelen wordt de communicatie tussen Virgil van Dijk en Jerdy Schouten vandaag heel belangrijk. We zullen op het middenveld 'over moeten pakken'. Dan kan het soms één tegen één worden, maar dat is helemaal niet erg."
In het Olympiastadion zitten zoals verwacht meer Turkse dan Nederlandse fans. "Ik vind het nog wel meevallen, ik zie veel oranje", aldus Koeman. "De wedstrijd wordt beslist tussen de lijnen."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
15 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
18 uur geleden