Koeman baalt van tegentreffers na hoekschoppen
FRANKFURT (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was best tevreden na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland (2-1). "Ik heb een beter gevoel overgehouden aan deze wedstrijd dan aan onze zege van vrijdag tegen Schotland. Alleen scoorden we toen viermaal en wonnen we met 4-0. Voetbal blijft een gek spel."
Niclas Füllkrug maakte in de 85e minuut het winnende doelpunt voor de thuisploeg. Niemand in het stadion zag dat de bal over de lijn was. Maar de Noorse scheidsrechter Espen Eskas kreeg een seintje op zijn horloge. "Zo werkt dat met doellijntechnologie", zei Koeman. "Er zit een chip in de bal, dus ik moet het maar geloven. Maar voor die goal maakte Rüdiger ook nog een overtreding op Weghorst. Daar had hij wel voor moeten fluiten."
Koeman erkende dat Duitsland over de hele wedstrijd de betere ploeg was. "Maar ik denk dat we ze goed hebben bespeeld", zei hij. "In de openingsfase van de tweede helft speelden we ons beste spel en hadden we met 2-1 kunnen voorkomen. In de slotfase kregen we het lastiger, na al die wissels."
De bondscoach zag Bart Verbruggen een goede wedstrijd keepen. Middenvelders Joey Veerman en Jerdy Schouten scoorden in zijn ogen ook een voldoende. "Ik baal er wel van dat beide tegentreffers na een standaardsituatie vallen. Eerst staan we niet goed na een hoekschop. Dan reageren we gewoon te laat. Met zoveel mensen achter de bal mag dat doelpunt niet vallen. Ook het tweede doelpunt valt na een hoekschop. Dat mag niet gebeuren zo. Daar moeten we van leren."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
17 uur geleden