Koeman baalt van tegentreffers na hoekschoppen
FRANKFURT (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was best tevreden na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland (2-1). "Ik heb een beter gevoel overgehouden aan deze wedstrijd dan aan onze zege van vrijdag tegen Schotland. Alleen scoorden we toen viermaal en wonnen we met 4-0. Voetbal blijft een gek spel."
Niclas Füllkrug maakte in de 85e minuut het winnende doelpunt voor de thuisploeg. Niemand in het stadion zag dat de bal over de lijn was. Maar de Noorse scheidsrechter Espen Eskas kreeg een seintje op zijn horloge. "Zo werkt dat met doellijntechnologie", zei Koeman. "Er zit een chip in de bal, dus ik moet het maar geloven. Maar voor die goal maakte Rüdiger ook nog een overtreding op Weghorst. Daar had hij wel voor moeten fluiten."
Koeman erkende dat Duitsland over de hele wedstrijd de betere ploeg was. "Maar ik denk dat we ze goed hebben bespeeld", zei hij. "In de openingsfase van de tweede helft speelden we ons beste spel en hadden we met 2-1 kunnen voorkomen. In de slotfase kregen we het lastiger, na al die wissels."
De bondscoach zag Bart Verbruggen een goede wedstrijd keepen. Middenvelders Joey Veerman en Jerdy Schouten scoorden in zijn ogen ook een voldoende. "Ik baal er wel van dat beide tegentreffers na een standaardsituatie vallen. Eerst staan we niet goed na een hoekschop. Dan reageren we gewoon te laat. Met zoveel mensen achter de bal mag dat doelpunt niet vallen. Ook het tweede doelpunt valt na een hoekschop. Dat mag niet gebeuren zo. Daar moeten we van leren."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
9 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
14 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
15 uur geleden