Koeman baalt van tegentreffers na hoekschoppen
FRANKFURT (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was best tevreden na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland (2-1). "Ik heb een beter gevoel overgehouden aan deze wedstrijd dan aan onze zege van vrijdag tegen Schotland. Alleen scoorden we toen viermaal en wonnen we met 4-0. Voetbal blijft een gek spel."
Niclas Füllkrug maakte in de 85e minuut het winnende doelpunt voor de thuisploeg. Niemand in het stadion zag dat de bal over de lijn was. Maar de Noorse scheidsrechter Espen Eskas kreeg een seintje op zijn horloge. "Zo werkt dat met doellijntechnologie", zei Koeman. "Er zit een chip in de bal, dus ik moet het maar geloven. Maar voor die goal maakte Rüdiger ook nog een overtreding op Weghorst. Daar had hij wel voor moeten fluiten."
Koeman erkende dat Duitsland over de hele wedstrijd de betere ploeg was. "Maar ik denk dat we ze goed hebben bespeeld", zei hij. "In de openingsfase van de tweede helft speelden we ons beste spel en hadden we met 2-1 kunnen voorkomen. In de slotfase kregen we het lastiger, na al die wissels."
De bondscoach zag Bart Verbruggen een goede wedstrijd keepen. Middenvelders Joey Veerman en Jerdy Schouten scoorden in zijn ogen ook een voldoende. "Ik baal er wel van dat beide tegentreffers na een standaardsituatie vallen. Eerst staan we niet goed na een hoekschop. Dan reageren we gewoon te laat. Met zoveel mensen achter de bal mag dat doelpunt niet vallen. Ook het tweede doelpunt valt na een hoekschop. Dat mag niet gebeuren zo. Daar moeten we van leren."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
9 uur geleden