Koeman baalt van tegentreffers na hoekschoppen
FRANKFURT (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was best tevreden na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland (2-1). "Ik heb een beter gevoel overgehouden aan deze wedstrijd dan aan onze zege van vrijdag tegen Schotland. Alleen scoorden we toen viermaal en wonnen we met 4-0. Voetbal blijft een gek spel."
Niclas Füllkrug maakte in de 85e minuut het winnende doelpunt voor de thuisploeg. Niemand in het stadion zag dat de bal over de lijn was. Maar de Noorse scheidsrechter Espen Eskas kreeg een seintje op zijn horloge. "Zo werkt dat met doellijntechnologie", zei Koeman. "Er zit een chip in de bal, dus ik moet het maar geloven. Maar voor die goal maakte Rüdiger ook nog een overtreding op Weghorst. Daar had hij wel voor moeten fluiten."
Koeman erkende dat Duitsland over de hele wedstrijd de betere ploeg was. "Maar ik denk dat we ze goed hebben bespeeld", zei hij. "In de openingsfase van de tweede helft speelden we ons beste spel en hadden we met 2-1 kunnen voorkomen. In de slotfase kregen we het lastiger, na al die wissels."
De bondscoach zag Bart Verbruggen een goede wedstrijd keepen. Middenvelders Joey Veerman en Jerdy Schouten scoorden in zijn ogen ook een voldoende. "Ik baal er wel van dat beide tegentreffers na een standaardsituatie vallen. Eerst staan we niet goed na een hoekschop. Dan reageren we gewoon te laat. Met zoveel mensen achter de bal mag dat doelpunt niet vallen. Ook het tweede doelpunt valt na een hoekschop. Dat mag niet gebeuren zo. Daar moeten we van leren."
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
4 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
7 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
8 uur geleden