Koeman appt Lodeweges: bijzonder goede tweede helft
AMSTERDAM (ANP) - Dwight Lodeweges had genoten van zijn eerste wedstrijd als bondscoach van het Nederlands elftal. De interim-trainer kreeg direct na de zege van 1-0 op Polen in de Nations League een appje van Ronald Koeman, die onlangs de overstap maakte naar FC Barcelona. "Ronald stuurde: gefeliciteerd en een bijzonder goede tweede helft. Nou, dank je wel, Ronald", zei Lodeweges tegen de NOS.
"Ik was er blij mee, maar ik denk dat iedereen er blij mee was", zei Lodeweges verder. "In de eerste helft hebben we het niet altijd goed gedaan. Dan bedoel ik de diepte in ons spel en ook het tussen de linies spelen. Het is heel secuur hoe je staat en er mee omgaat. We hebben diepte nodig om het spel uit elkaar te trekken."
Het is tegen een team als Polen ook moeilijk voetballen, vindt Lodeweges. "Volgens mij ontbrak alleen Robert Lewandowski. Het is een team dat heel ver terugzakt, dat is moeilijk. Scoor je vroeg, had je misschien snel uit kunnen lopen. Maar sommige dingen zijn nog 'roestig', dat zag je. We zijn negen maanden niet bij elkaar geweest", zei hij.
Het was voor de bondscoach geen wedstrijd om spelers, zoals Mohamed Ihattaren, te laten debuteren. "Daar vond ik de tussenstand te nauw voor."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
11 minuten geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
17 uur geleden