Koeman appt Lodeweges: bijzonder goede tweede helft
AMSTERDAM (ANP) - Dwight Lodeweges had genoten van zijn eerste wedstrijd als bondscoach van het Nederlands elftal. De interim-trainer kreeg direct na de zege van 1-0 op Polen in de Nations League een appje van Ronald Koeman, die onlangs de overstap maakte naar FC Barcelona. "Ronald stuurde: gefeliciteerd en een bijzonder goede tweede helft. Nou, dank je wel, Ronald", zei Lodeweges tegen de NOS.
"Ik was er blij mee, maar ik denk dat iedereen er blij mee was", zei Lodeweges verder. "In de eerste helft hebben we het niet altijd goed gedaan. Dan bedoel ik de diepte in ons spel en ook het tussen de linies spelen. Het is heel secuur hoe je staat en er mee omgaat. We hebben diepte nodig om het spel uit elkaar te trekken."
Het is tegen een team als Polen ook moeilijk voetballen, vindt Lodeweges. "Volgens mij ontbrak alleen Robert Lewandowski. Het is een team dat heel ver terugzakt, dat is moeilijk. Scoor je vroeg, had je misschien snel uit kunnen lopen. Maar sommige dingen zijn nog 'roestig', dat zag je. We zijn negen maanden niet bij elkaar geweest", zei hij.
Het was voor de bondscoach geen wedstrijd om spelers, zoals Mohamed Ihattaren, te laten debuteren. "Daar vond ik de tussenstand te nauw voor."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
6 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
7 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
8 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
18 uur geleden