Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop

Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop

BARCELONA (ANP) - Voor FC Barcelona-trainer Ronald Koeman telde zondagavond maar één ding: winnen. Hoe de ploeg van de oud-bondscoach de 1-0-voorsprong op Levante vasthield, het interesseerde hem niet. "We wisten dat we beducht moesten zijn op corners en dode spelmomenten en dat we op alle mogelijke manieren een gelijkmaker moesten voorkomen", vertelde Koeman, die veel kritiek krijgt op het spel van zijn ploeg.

Een doelpunt van Lionel Messi, een kwartier voor tijd op aangeven van Frenkie de Jong, bezorgde FC Barcelona de broodnodige zege na het verlies vorige week bij Cádiz en de 3-0-nederlaag op eigen veld in de Champions League tegen Juventus. Die had tot gevolg dat Barcelona niet als groepswinnaar is geplaatst bij de loting van maandag voor de eerste ronde van de knock-outfase. Onder meer Bayern München en Paris Saint-Germain zijn nu mogelijke tegenstanders.

De treffer van Messi volgde na een aaneenschakeling van gemiste kansen maar betekende ook het begin van een offensief van de gasten uit Valencia. Koeman wisselde zelfs aanvaller Antoine Griezmann voor een extra verdediger, Samuel Umtiti. Barcelona-onwaardig, meenden Spaanse verslaggevers. "Het maakte me niet uit hoe we zouden winnen", sprak Koeman, die zijn irritatie niet kon verbergen. "Dit zijn typisch vragen van mensen die op zoek zijn naar een relletje."

Belangrijke winst

"Ik heb mijn hele leven al begrepen dat wanneer je met 1-0 voorstaat je die voorsprong moet verdedigen, zelfs als je de wedstrijd onder controle hebt. Als je dat niet begrijpt kun je het net zo goed opgeven. Het was erg belangrijk om te winnen. Ik ben blij met de ploeg omdat dat gelukt is."

Barcelona staat slechts achtste in La Liga met 9 punten achterstand op Real Sociedad, woensdag de tegenstander in het eigen Camp Nou, en Atlético Madrid. Sociedad heeft wel twee duels meer gespeeld.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

8 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

8 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

11 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

12 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

12 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

15 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

19 uur geleden