Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop
BARCELONA (ANP) - Voor FC Barcelona-trainer Ronald Koeman telde zondagavond maar één ding: winnen. Hoe de ploeg van de oud-bondscoach de 1-0-voorsprong op Levante vasthield, het interesseerde hem niet. "We wisten dat we beducht moesten zijn op corners en dode spelmomenten en dat we op alle mogelijke manieren een gelijkmaker moesten voorkomen", vertelde Koeman, die veel kritiek krijgt op het spel van zijn ploeg.
Een doelpunt van Lionel Messi, een kwartier voor tijd op aangeven van Frenkie de Jong, bezorgde FC Barcelona de broodnodige zege na het verlies vorige week bij Cádiz en de 3-0-nederlaag op eigen veld in de Champions League tegen Juventus. Die had tot gevolg dat Barcelona niet als groepswinnaar is geplaatst bij de loting van maandag voor de eerste ronde van de knock-outfase. Onder meer Bayern München en Paris Saint-Germain zijn nu mogelijke tegenstanders.
De treffer van Messi volgde na een aaneenschakeling van gemiste kansen maar betekende ook het begin van een offensief van de gasten uit Valencia. Koeman wisselde zelfs aanvaller Antoine Griezmann voor een extra verdediger, Samuel Umtiti. Barcelona-onwaardig, meenden Spaanse verslaggevers. "Het maakte me niet uit hoe we zouden winnen", sprak Koeman, die zijn irritatie niet kon verbergen. "Dit zijn typisch vragen van mensen die op zoek zijn naar een relletje."
Belangrijke winst
"Ik heb mijn hele leven al begrepen dat wanneer je met 1-0 voorstaat je die voorsprong moet verdedigen, zelfs als je de wedstrijd onder controle hebt. Als je dat niet begrijpt kun je het net zo goed opgeven. Het was erg belangrijk om te winnen. Ik ben blij met de ploeg omdat dat gelukt is."
Barcelona staat slechts achtste in La Liga met 9 punten achterstand op Real Sociedad, woensdag de tegenstander in het eigen Camp Nou, en Atlético Madrid. Sociedad heeft wel twee duels meer gespeeld.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
11 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
15 uur geleden