Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop

Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop

BARCELONA (ANP) - Voor FC Barcelona-trainer Ronald Koeman telde zondagavond maar één ding: winnen. Hoe de ploeg van de oud-bondscoach de 1-0-voorsprong op Levante vasthield, het interesseerde hem niet. "We wisten dat we beducht moesten zijn op corners en dode spelmomenten en dat we op alle mogelijke manieren een gelijkmaker moesten voorkomen", vertelde Koeman, die veel kritiek krijgt op het spel van zijn ploeg.

Een doelpunt van Lionel Messi, een kwartier voor tijd op aangeven van Frenkie de Jong, bezorgde FC Barcelona de broodnodige zege na het verlies vorige week bij Cádiz en de 3-0-nederlaag op eigen veld in de Champions League tegen Juventus. Die had tot gevolg dat Barcelona niet als groepswinnaar is geplaatst bij de loting van maandag voor de eerste ronde van de knock-outfase. Onder meer Bayern München en Paris Saint-Germain zijn nu mogelijke tegenstanders.

De treffer van Messi volgde na een aaneenschakeling van gemiste kansen maar betekende ook het begin van een offensief van de gasten uit Valencia. Koeman wisselde zelfs aanvaller Antoine Griezmann voor een extra verdediger, Samuel Umtiti. Barcelona-onwaardig, meenden Spaanse verslaggevers. "Het maakte me niet uit hoe we zouden winnen", sprak Koeman, die zijn irritatie niet kon verbergen. "Dit zijn typisch vragen van mensen die op zoek zijn naar een relletje."

Belangrijke winst

"Ik heb mijn hele leven al begrepen dat wanneer je met 1-0 voorstaat je die voorsprong moet verdedigen, zelfs als je de wedstrijd onder controle hebt. Als je dat niet begrijpt kun je het net zo goed opgeven. Het was erg belangrijk om te winnen. Ik ben blij met de ploeg omdat dat gelukt is."

Barcelona staat slechts achtste in La Liga met 9 punten achterstand op Real Sociedad, woensdag de tegenstander in het eigen Camp Nou, en Atlético Madrid. Sociedad heeft wel twee duels meer gespeeld.

Meer uit Voetbal

WK-ganger Kaapverdië wint oefenduel met Finland na strafschoppen

AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.

20 minuten geleden
Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

9 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

15 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

16 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

17 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

1 dag geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden