Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop

Koeman: alleen winnen telde, niet de manier waarop

BARCELONA (ANP) - Voor FC Barcelona-trainer Ronald Koeman telde zondagavond maar één ding: winnen. Hoe de ploeg van de oud-bondscoach de 1-0-voorsprong op Levante vasthield, het interesseerde hem niet. "We wisten dat we beducht moesten zijn op corners en dode spelmomenten en dat we op alle mogelijke manieren een gelijkmaker moesten voorkomen", vertelde Koeman, die veel kritiek krijgt op het spel van zijn ploeg.

Een doelpunt van Lionel Messi, een kwartier voor tijd op aangeven van Frenkie de Jong, bezorgde FC Barcelona de broodnodige zege na het verlies vorige week bij Cádiz en de 3-0-nederlaag op eigen veld in de Champions League tegen Juventus. Die had tot gevolg dat Barcelona niet als groepswinnaar is geplaatst bij de loting van maandag voor de eerste ronde van de knock-outfase. Onder meer Bayern München en Paris Saint-Germain zijn nu mogelijke tegenstanders.

De treffer van Messi volgde na een aaneenschakeling van gemiste kansen maar betekende ook het begin van een offensief van de gasten uit Valencia. Koeman wisselde zelfs aanvaller Antoine Griezmann voor een extra verdediger, Samuel Umtiti. Barcelona-onwaardig, meenden Spaanse verslaggevers. "Het maakte me niet uit hoe we zouden winnen", sprak Koeman, die zijn irritatie niet kon verbergen. "Dit zijn typisch vragen van mensen die op zoek zijn naar een relletje."

Belangrijke winst

"Ik heb mijn hele leven al begrepen dat wanneer je met 1-0 voorstaat je die voorsprong moet verdedigen, zelfs als je de wedstrijd onder controle hebt. Als je dat niet begrijpt kun je het net zo goed opgeven. Het was erg belangrijk om te winnen. Ik ben blij met de ploeg omdat dat gelukt is."

Barcelona staat slechts achtste in La Liga met 9 punten achterstand op Real Sociedad, woensdag de tegenstander in het eigen Camp Nou, en Atlético Madrid. Sociedad heeft wel twee duels meer gespeeld.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

8 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

9 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

10 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

10 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

10 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

10 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

11 uur geleden