
Koelizjnikov pakt wereldrecord op 1000 meter van Nuis af
SALT LAKE CITY (ANP) - De Russische schaatser Pavel Koelizjnikov heeft bij de WK afstanden in Salt Lake City op de 1000 meter het wereldrecord van Kjeld Nuis verbeterd. Koelizjnikov finishte vroeg in het veld in een officieuze tijd van 1.05,69. Daarmee was hij aanzienlijk sneller dan Nuis, die bijna een jaar geleden in Salt Lake City het wereldrecord in bezit nam met een tijd van 1.06,18.
Olympisch kampioen Nuis en wereldkampioen Kai Verbij moeten nog rijden, net als Thomas Krol.
Meer uit Sport
VALENCIA (ANP) - Teleurgesteld maar ook een beetje trots blikte Ronald Koeman terug op de uitschakeling van het Nederlands elftal door Spanje in de kwartfinale van de Nations League. "We hebben ons drie keer teruggevochten tegen de Europees kampioen", zei hij op een persconferentie in het Estadio Mestalla van Valencia. "Ik denk dat we uiteindelijk wat minder fortuinlijk waren dan Spanje, met een late tegengoal en een rode kaart in de eerste wedstrijd. We hoeven onszelf niets te verwijten."
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina heeft op het Grand Slam van Tbilisi het zilver gepakt. In de finale in de klasse onder 100 kilogram was de Oekraïner Anton Savytskiy in de verlenging te sterk voor de 27-jarige Hagenaar, die in de halve finales de Cubaan Ivan Felipe Silva Morales had verslagen. Brons was er op de slotdag in de Georgische hoofdstad voor Jur Spijkers en Marit Kamps.
15 uur geledenNANJING (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Chinese Nanjing naast een medaille gegrepen op de 60 meter horden. In een zeer snelle en waarschijnlijk spannendste finale ooit moest de Nederlandse atlete genoegen nemen met de zesde plaats. Ze liep 7,76 en zat daarmee slechts vier honderdsten achter Devynne Charlton uit de Bahama's, die haar wereldtitel prolongeerde met een tijd van 7,72.
17 uur geledenNANJING (ANP) - Samuel Chapple heeft na zijn stunt op de EK indoor in Apeldoorn niet voor een verrassing kunnen zorgen op de WK indoor in het Chinese Nanjing. De 26-jarige Haagse atleet eindigde als vierde in de finale van de 800 meter in een tijd van 1.45,55. Twee weken geleden kroonde hij zich tot Europees kampioen.
17 uur geledenNANJING (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de WK indooratletiek in het Chinese Nanjing geplaatst voor de finale van de 60 meter horden. Ze won haar heat in de halve finales in 7,81 en versloeg wereldrecordhoudster Devynne Charlton. De atlete van de Bahama's klokte 7,82. De twee ontmoeten elkaar later zondag in de strijd om de medailles (14.00 uur).
19 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Charles Leclerc en Lewis Hamilton zijn na de Grote Prijs van China uit de uitslag geschrapt. De stewards diskwalificeerden de coureurs van Ferrari omdat hun auto's bij controle aan de finish niet aan de technische voorschriften voldeden. De Ferrari van Leclerc bleek na weging te licht en aan de bolide van Hamilton was een onderdeel te veel versleten.
19 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Als het een "6-uursrace" was geweest in Shanghai, dan had Max Verstappen misschien nog kunnen winnen. "Hoe langer dat we reden, hoe beter het ging", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 tegen Viaplay na zijn vierde plaats in de Grote Prijs van China. "Dat was meer dan ik had verwacht."
21 uur geleden