
Kodaira herovert wereldtitel op 500 meter, De Jong zesde
SALT LAKE CITY (ANP) - De Japanse schaatsster Nao Kodaira heeft bij de WK afstanden in Salt Lake City de wereldtitel op de 500 meter heroverd. De olympisch kampioene op dit nummer zegevierde met een tijd van 36,69 seconden. Ze won in 2017 voor de eerste keer WK-goud, maar moest in 2019 verrassend voorrang verlenen aan de Oostenrijkse Vanessa Herzog.
Het zilver op de Utah Olympic Oval was voor de Russin Angelina Golikova met 36,74. Haar landgenote Olga Fatkoelina behaalde brons (36,78). De onttroonde Herzog werd vierde met 36,94.
Letitia de Jong belandde met een persoonlijk record van 37,19 op de keurige zesde plek. De Nederlands kampioene op de sprintvierkamp bleef 0,13 seconde boven het nationale record, dat sinds januari 2013 op naam staat van Thijsje Oenema.
Jutta Leerdam haalde 0,45 van haar persoonlijke record af. De Europees kampioene op de 1000 meter reed met 37,30 de achtste tijd.
WK-debutante Femke Kok (19) reed eveneens een persoonlijk record en tevens een wereldrecord voor junioren. Met een tijd van 37,45 eindigde de talentvolle Friezin op de negende plaats.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Xavi Mo-Ajok heeft bij het EK voor landen in Madrid de 200 meter gewonnen. De 22-jarige atleet won in 20,01 seconden voor Eseosa Fostine Desalu uit Italië (20,18) en Toby Harries uit Groot-Brittannië (20.25). Mo-Ajok verbeterde daarmee ook zijn persoonlijk record en bezorgde de ploeg de maximale score van 16 punten voor het klassement.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Motorcoureur Álex Márquez heeft in de MotoGP-race bij de TT van Assen zijn linkerhand gebroken. De Spaanse nummer 2 in het wereldkampioenschap vliegt zondagavond al naar Madrid, waar hij een operatie zal ondergaan. Dat meldde zijn team Gresini Racing. Het is afwachten of hij over twee weken kan starten in de Grote Prijs van Duitsland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (18) heeft op de slotdag van de NK in Ahoy Rotterdam drie keer goud gepakt. Faverus, die zaterdag derde werd in het meerkampklassement bij de mannen, kroonde zich in de toestelfinales tot Nederlands kampioen op de toestellen ringen (13,200), rekstok (13,050) en voltige (14,300).
4 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen was gelaten onder zijn vroege uitval in de Grote Prijs van Oostenrijk. De regerend wereldkampioen van Red Bull viel uit na een aanrijding met Mercedes-coureur Kimi Antonelli in de eerste ronde. "Ik werd in de derde bocht van achteren aangetikt en toen was het meteen klaar", zei Verstappen bij Viaplay.
4 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lando Norris heeft in de Grote Prijs van Oostenrijk zijn derde zege van het seizoen in de Formule 1 behaald. De Britse McLaren-coureur bleef in de race op de Red Bull Ring in Spielberg zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië voor. De Monegask Charles Leclerc in de Ferrari werd derde voor zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen heeft het 100-jarig bestaan gevierd met een bezoekersrecord. De organisatie telde in totaal 200.104 betalende bezoekers in het raceweekend. Voor het eerst in de geschiedenis van de TT ging het motorsportevenement over de grens van 200.000 heen.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh glom van trots na de TT van Assen. Zo tevreden was de 19-jarige motorracer met zijn twaalfde plek in de Moto2. "Het is mijn eerste TT waarin ik fatsoenlijk presteer en daar was ik best emotioneel over", zei de Brabander.
6 uur geleden