Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kodaira herovert wereldtitel op 500 meter, De Jong zesde

Kodaira herovert wereldtitel op 500 meter, De Jong zesde

SALT LAKE CITY (ANP) - De Japanse schaatsster Nao Kodaira heeft bij de WK afstanden in Salt Lake City de wereldtitel op de 500 meter heroverd. De olympisch kampioene op dit nummer zegevierde met een tijd van 36,69 seconden. Ze won in 2017 voor de eerste keer WK-goud, maar moest in 2019 verrassend voorrang verlenen aan de Oostenrijkse Vanessa Herzog.

Het zilver op de Utah Olympic Oval was voor de Russin Angelina Golikova met 36,74. Haar landgenote Olga Fatkoelina behaalde brons (36,78). De onttroonde Herzog werd vierde met 36,94.

Letitia de Jong belandde met een persoonlijk record van 37,19 op de keurige zesde plek. De Nederlands kampioene op de sprintvierkamp bleef 0,13 seconde boven het nationale record, dat sinds januari 2013 op naam staat van Thijsje Oenema.

Jutta Leerdam haalde 0,45 van haar persoonlijke record af. De Europees kampioene op de 1000 meter reed met 37,30 de achtste tijd.

WK-debutante Femke Kok (19) reed eveneens een persoonlijk record en tevens een wereldrecord voor junioren. Met een tijd van 37,45 eindigde de talentvolle Friezin op de negende plaats.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

10 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

11 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

12 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

12 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

13 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

13 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

15 uur geleden