Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB zwijgt over mogelijke afpersing na cyberinbraak

KNVB zwijgt over mogelijke afpersing na cyberinbraak

ZEIST (ANP) - De KNVB wil niets zeggen over de mogelijke afpersing waar de Nederlandse voetbalbond mee te maken zou hebben. Bij een cyberinbraak enkele weken geleden op het ICT-netwerk van de KNVB Campus in Zeist zijn niet alleen persoonlijke gegevens van KNVB-medewerkers buitgemaakt, maar mogelijk ook heel wat vertrouwelijke documenten. De beruchte LockBit-groep die claimt achter de inbraak te zitten, zou losgeld eisen van de KNVB. De bond wil daar niets over zeggen.

"Op dit moment loopt het digitaal forensisch onderzoek nog", aldus een woordvoerder. "Zolang dit loopt, kunnen we hier geen nadere mededelingen over doen. Over de daders en hun motieven doen we om strategische redenen geen uitspraken."

De KNVB meldde de cyberinbraak van ruim twee weken geleden direct bij de Autoriteit Persoonsgegevens en deed later ook aangifte bij de politie. De bond liet een digitaal forensisch onderzoek uitvoeren door een gespecialiseerd bureau. Daaruit bleek dat "mogelijk persoonlijke gegevens van (oud-)KNVB-medewerkers in handen van cybercriminelen zijn gekomen", aldus de bond.

Op online gedeelde beelden is te zien dat LockBit, een zogeheten ransomware-bende, claimt ruim 300 gigabyte aan KNVB-data te hebben. Die data worden op 26 april vrijgegeven als de bond niet aan de eisen voldoet. Om hoeveel geld het gaat, is niet bekend.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint bij Slavia Praag ook vierde duel in Champions League

PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.

25 minuten geleden
PSV-trainer Bosz houdt tegen Olympiakos vast aan spits Til

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.

1 uur geleden
Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

4 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

5 uur geleden
City-spelers krijgen vrij op dag voor duel met Dortmund

MANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.

6 uur geleden
Ajax mist Dolberg, Berghuis en Taylor tegen Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."

6 uur geleden
Voetbalsters Oranje loten Frankrijk in kwalificatie voor WK 2027

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.

8 uur geleden