Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB zwaar teleurgesteld over besluit kabinet stadionbezoek

KNVB zwaar teleurgesteld over besluit kabinet stadionbezoek

ZEIST (ANP) - De KNVB is met de Eredivisie CV en Keuken Kampioen Divisie zwaar teleurgesteld in het kabinetsbesluit om de beperkende coronamaatregelen voor het bezoek aan stadions te verlengen tot en met 1 september 2021. Hierdoor mogen de clubs bij de wedstrijden in augustus maar twee derde (67%) van hun stadioncapaciteit gebruiken.

"Het probleem rondom controle en handhaving speelt niet in het voetbal, maar in de (nacht)horeca", betogen de drie organisaties in een gezamenlijke verklaring. "Zo laat de recente daling van cijfers ook zien. Onze strikte protocollen en het Testen voor Toegang in het voetbal zijn zeer effectief om de gezondheid en veiligheid van ons publiek te waarborgen. Deze beperkende maatregel is dan ook puur voor de bühne."

De KNVB, de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie willen hun onvrede snel kenbaar gaan maken in gesprekken met het kabinet. "We gaan immers al door de 1,5 meter heen bij een bezettingsgraad van twee derde. In september heeft iedereen de mogelijkheid gehad om zijn tweede vaccinatieprik te krijgen. De besmettingen nemen snel af en de ziekenhuisopnames stabiliseren. Het ligt in de lijn der verwachting dat we dan weer kunnen opschalen naar 100 procent publiek in de stadions."

Volgens de drie organisaties doet de voetballerij er alles aan om de risico's op coronagebied tot een minimum te beperken. "Het voetbal beschikt over deskundige en professionele veiligheidsorganisaties die zorgen voor een veilige omgeving. Dat is gebleken op basis van de Fieldlab-resultaten en ook uit recent georganiseerde wedstrijden met publiek (inclusief testbewijzen) blijkt dat het voetbal zijn zaken goed op orde heeft. De wedstrijden op het EK in de Johan Cruijff ArenA, wedstrijden in de voorbereiding van clubs en onlangs nog bij het Champions Leagueduel van PSV hebben niet geleid tot grote corona-besmettingshaarden."

Het seizoen in het betaald voetbal begint komend weekeinde met de eerste speelronde in de Keuken Kampioen Divisie. Ook staat het duel om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV op het programma. Een week later, op 13 augustus, start de eerste speelronde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

1 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

1 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

1 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

2 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

2 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

2 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

2 uur geleden