KNVB ziet vooruitgang in situatie voor arbeidsmigranten in Qatar
ZEIST (ANP) - De KNVB ziet vooruitgang in de situatie voor de arbeidsmigranten in Qatar, waar eind vorig jaar het WK voetbal werd gespeeld. "Dergelijke dingen gaan niet supersnel", zei bondsvoorzitter Just Spee op de bondsvergadering van de KNVB. "Maar we hebben wel wat in gang gezet."
"We hebben vooraf gezegd dat we zouden opkomen voor de mensenrechten en dat we er na het WK ook mee zouden doorgaan", vervolgde Spee. "Dat hebben we gedaan. Onlangs heeft een afvaardiging van ons gesproken met betrokken partijen in Qatar, zoals de vakbonden. Ook daar werd vastgesteld dat er sprake is van vooruitgang. En dat er zeker geen sprake is van een terugval."
Ook Gijs de Jong, als secretaris-generaal van de KNVB vermoedelijk namens de bond het meest betrokken bij het onderwerp, zei: "Men zegt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven, misschien. Maar voor voetbal en mensenrechten gaat dat nooit op. Mensenrechten behoren bij de kernwaarden van de sport. Wij hebben dat met onze 'one-love' boodschap proberen te benadrukken. Maar de FIFA en de plaatselijke autoriteiten in Qatar vonden dat provocerend. Onze positieve actie leidde eerder tot verwijdering dan tot verbondenheid. Gelukkig zijn de KNVB en de FIFA sindsdien dichterbij elkaar gekomen."
Cyberinbraak
Drie conclusies heeft De Jong inmiddels getrokken. "De eerste reactie is niet altijd de beste, vooruitgang gaat langzaam maar gestaag en zonder verbinding is kans op succes minimaal. Dus hard werken, inspireren en de dialoog aangaan met alle betrokken partijen."
Spee stond heel even stil bij de cyberinbraak die de KNVB eerder dit jaar trof. "We hebben iedereen eerder laten weten dat we hier weinig over kunnen zeggen. En daar wou ik het bij laten."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
5 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
9 uur geleden