KNVB ziet vooruitgang in situatie voor arbeidsmigranten in Qatar
ZEIST (ANP) - De KNVB ziet vooruitgang in de situatie voor de arbeidsmigranten in Qatar, waar eind vorig jaar het WK voetbal werd gespeeld. "Dergelijke dingen gaan niet supersnel", zei bondsvoorzitter Just Spee op de bondsvergadering van de KNVB. "Maar we hebben wel wat in gang gezet."
"We hebben vooraf gezegd dat we zouden opkomen voor de mensenrechten en dat we er na het WK ook mee zouden doorgaan", vervolgde Spee. "Dat hebben we gedaan. Onlangs heeft een afvaardiging van ons gesproken met betrokken partijen in Qatar, zoals de vakbonden. Ook daar werd vastgesteld dat er sprake is van vooruitgang. En dat er zeker geen sprake is van een terugval."
Ook Gijs de Jong, als secretaris-generaal van de KNVB vermoedelijk namens de bond het meest betrokken bij het onderwerp, zei: "Men zegt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven, misschien. Maar voor voetbal en mensenrechten gaat dat nooit op. Mensenrechten behoren bij de kernwaarden van de sport. Wij hebben dat met onze 'one-love' boodschap proberen te benadrukken. Maar de FIFA en de plaatselijke autoriteiten in Qatar vonden dat provocerend. Onze positieve actie leidde eerder tot verwijdering dan tot verbondenheid. Gelukkig zijn de KNVB en de FIFA sindsdien dichterbij elkaar gekomen."
Cyberinbraak
Drie conclusies heeft De Jong inmiddels getrokken. "De eerste reactie is niet altijd de beste, vooruitgang gaat langzaam maar gestaag en zonder verbinding is kans op succes minimaal. Dus hard werken, inspireren en de dialoog aangaan met alle betrokken partijen."
Spee stond heel even stil bij de cyberinbraak die de KNVB eerder dit jaar trof. "We hebben iedereen eerder laten weten dat we hier weinig over kunnen zeggen. En daar wou ik het bij laten."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
49 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente ziet de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben de afgelopen wedstrijden steeds meer een FC Twente gezien dat speelt zoals we willen spelen. Dat willen we zondag bevestigen. Ons spel kan in bepaalde fases beter, maar de laatste duels geven ons vertrouwen. Feyenoord - FC Twente is een wedstrijd om naar uit te kijken", zegt hij op de website van FC Twente.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
17 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
18 uur geleden