Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB ziet vooruitgang in situatie voor arbeidsmigranten in Qatar

KNVB ziet vooruitgang in situatie voor arbeidsmigranten in Qatar

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet vooruitgang in de situatie voor de arbeidsmigranten in Qatar, waar eind vorig jaar het WK voetbal werd gespeeld. "Dergelijke dingen gaan niet supersnel", zei bondsvoorzitter Just Spee op de bondsvergadering van de KNVB. "Maar we hebben wel wat in gang gezet."

"We hebben vooraf gezegd dat we zouden opkomen voor de mensenrechten en dat we er na het WK ook mee zouden doorgaan", vervolgde Spee. "Dat hebben we gedaan. Onlangs heeft een afvaardiging van ons gesproken met betrokken partijen in Qatar, zoals de vakbonden. Ook daar werd vastgesteld dat er sprake is van vooruitgang. En dat er zeker geen sprake is van een terugval."

Ook Gijs de Jong, als secretaris-generaal van de KNVB vermoedelijk namens de bond het meest betrokken bij het onderwerp, zei: "Men zegt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven, misschien. Maar voor voetbal en mensenrechten gaat dat nooit op. Mensenrechten behoren bij de kernwaarden van de sport. Wij hebben dat met onze 'one-love' boodschap proberen te benadrukken. Maar de FIFA en de plaatselijke autoriteiten in Qatar vonden dat provocerend. Onze positieve actie leidde eerder tot verwijdering dan tot verbondenheid. Gelukkig zijn de KNVB en de FIFA sindsdien dichterbij elkaar gekomen."

Cyberinbraak

Drie conclusies heeft De Jong inmiddels getrokken. "De eerste reactie is niet altijd de beste, vooruitgang gaat langzaam maar gestaag en zonder verbinding is kans op succes minimaal. Dus hard werken, inspireren en de dialoog aangaan met alle betrokken partijen."

Spee stond heel even stil bij de cyberinbraak die de KNVB eerder dit jaar trof. "We hebben iedereen eerder laten weten dat we hier weinig over kunnen zeggen. En daar wou ik het bij laten."

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

11 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

12 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

12 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

14 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

16 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

20 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

20 uur geleden