KNVB ziet vooruitgang in situatie voor arbeidsmigranten in Qatar
ZEIST (ANP) - De KNVB ziet vooruitgang in de situatie voor de arbeidsmigranten in Qatar, waar eind vorig jaar het WK voetbal werd gespeeld. "Dergelijke dingen gaan niet supersnel", zei bondsvoorzitter Just Spee op de bondsvergadering van de KNVB. "Maar we hebben wel wat in gang gezet."
"We hebben vooraf gezegd dat we zouden opkomen voor de mensenrechten en dat we er na het WK ook mee zouden doorgaan", vervolgde Spee. "Dat hebben we gedaan. Onlangs heeft een afvaardiging van ons gesproken met betrokken partijen in Qatar, zoals de vakbonden. Ook daar werd vastgesteld dat er sprake is van vooruitgang. En dat er zeker geen sprake is van een terugval."
Ook Gijs de Jong, als secretaris-generaal van de KNVB vermoedelijk namens de bond het meest betrokken bij het onderwerp, zei: "Men zegt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven, misschien. Maar voor voetbal en mensenrechten gaat dat nooit op. Mensenrechten behoren bij de kernwaarden van de sport. Wij hebben dat met onze 'one-love' boodschap proberen te benadrukken. Maar de FIFA en de plaatselijke autoriteiten in Qatar vonden dat provocerend. Onze positieve actie leidde eerder tot verwijdering dan tot verbondenheid. Gelukkig zijn de KNVB en de FIFA sindsdien dichterbij elkaar gekomen."
Cyberinbraak
Drie conclusies heeft De Jong inmiddels getrokken. "De eerste reactie is niet altijd de beste, vooruitgang gaat langzaam maar gestaag en zonder verbinding is kans op succes minimaal. Dus hard werken, inspireren en de dialoog aangaan met alle betrokken partijen."
Spee stond heel even stil bij de cyberinbraak die de KNVB eerder dit jaar trof. "We hebben iedereen eerder laten weten dat we hier weinig over kunnen zeggen. En daar wou ik het bij laten."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
25 minuten geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
27 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
5 uur geleden