KNVB ziet vooruitgang in situatie voor arbeidsmigranten in Qatar
ZEIST (ANP) - De KNVB ziet vooruitgang in de situatie voor de arbeidsmigranten in Qatar, waar eind vorig jaar het WK voetbal werd gespeeld. "Dergelijke dingen gaan niet supersnel", zei bondsvoorzitter Just Spee op de bondsvergadering van de KNVB. "Maar we hebben wel wat in gang gezet."
"We hebben vooraf gezegd dat we zouden opkomen voor de mensenrechten en dat we er na het WK ook mee zouden doorgaan", vervolgde Spee. "Dat hebben we gedaan. Onlangs heeft een afvaardiging van ons gesproken met betrokken partijen in Qatar, zoals de vakbonden. Ook daar werd vastgesteld dat er sprake is van vooruitgang. En dat er zeker geen sprake is van een terugval."
Ook Gijs de Jong, als secretaris-generaal van de KNVB vermoedelijk namens de bond het meest betrokken bij het onderwerp, zei: "Men zegt dat sport en politiek gescheiden moeten blijven, misschien. Maar voor voetbal en mensenrechten gaat dat nooit op. Mensenrechten behoren bij de kernwaarden van de sport. Wij hebben dat met onze 'one-love' boodschap proberen te benadrukken. Maar de FIFA en de plaatselijke autoriteiten in Qatar vonden dat provocerend. Onze positieve actie leidde eerder tot verwijdering dan tot verbondenheid. Gelukkig zijn de KNVB en de FIFA sindsdien dichterbij elkaar gekomen."
Cyberinbraak
Drie conclusies heeft De Jong inmiddels getrokken. "De eerste reactie is niet altijd de beste, vooruitgang gaat langzaam maar gestaag en zonder verbinding is kans op succes minimaal. Dus hard werken, inspireren en de dialoog aangaan met alle betrokken partijen."
Spee stond heel even stil bij de cyberinbraak die de KNVB eerder dit jaar trof. "We hebben iedereen eerder laten weten dat we hier weinig over kunnen zeggen. En daar wou ik het bij laten."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
6 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
9 uur geleden