Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje

KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is voor de KNVB de belangrijkste kandidaat voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. Ingewijden bij de voetbalbond bevestigen een bericht van het AD, die eerder op donderdag al wist te melden dat de naam van de 69-jarige Amsterdammer bovenaan het lijstje met kandidaten staat.

Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma zien in Van Gaal een geschikte opvolger voor Frank de Boer, die na de uitschakeling in de achtste finales op het EK tegen Tsjechië (0-2) opstapte. Volgens de NOS zijn ze zelfs al op weg naar Portugal, waar Van Gaal op dit moment verblijft.

Van Gaal wilde vorige week nog niet zeggen of hij beschikbaar was voor een derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij is officieus met pensioen, sinds zijn ontslag in 2016 bij Manchester United. Vorig jaar na het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona stond hij wel open voor een nieuwe periode bij Oranje. "Maar toen werd ik beticht van een open sollicitatie", liet hij vorige week per mail weten. "Een ezel stoot zich niet voor de tweede maal aan dezelfde steen."

WK-kwalificatie

Zonder te zeggen dat hij beschikbaar was, wekte Van Gaal wel de indruk dat hij openstond voor gesprekken met de KNVB die volgens Hoogma op zoek is naar een 'echte baas' als opvolger voor De Boer. De dominante Van Gaal past in de profielschets van de KNVB. Hij weet ook hoe je een landenploeg na een mislukt EK (2012) weer succesvol kan maken. Van Gaal eindigde met Oranje als derde op het WK en nam daarmee sportieve revanche voor zijn mislukte eerste optreden bij Oranje toen hij zijn ploeg niet naar het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea wist te loodsen.

Als Van Gaal interesse heeft in een terugkeer naar Oranje, dan zal hij ongetwijfeld een eisenpakket op tafel leggen, De oud-coach van Ajax, Barcelona , AZ, Bayern München en Manchester United heeft graag bekende mensen om zich heen. De nieuwe bondscoach van Oranje staat al snel voor een serie cruciale wedstrijden. Op 1 september wacht een uitduel met Noorwegen in het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Daarna wachten thuiswedstrijden tegen Montenegro (4 september) en Turkije (7 september). Nederland staat tweede in de poule van de WK-kwalificatie, met een achterstand van 1 punt op Turkije. Alleen de winnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK.

Van Gaal kan alweer de zesde bondscoach in 7 jaar bij Oranje worden, na Guus Hiddink, Danny Blind, Dick Advocaat, Ronald Koeman en De Boer. Advocaat was ook drie perioden bondscoach van het Nederlands elftal, Rinus Michels zelfs vier.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

12 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

12 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

12 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

16 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

19 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

19 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

19 uur geleden