Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje

KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is voor de KNVB de belangrijkste kandidaat voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. Ingewijden bij de voetbalbond bevestigen een bericht van het AD, die eerder op donderdag al wist te melden dat de naam van de 69-jarige Amsterdammer bovenaan het lijstje met kandidaten staat.

Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma zien in Van Gaal een geschikte opvolger voor Frank de Boer, die na de uitschakeling in de achtste finales op het EK tegen Tsjechië (0-2) opstapte. Volgens de NOS zijn ze zelfs al op weg naar Portugal, waar Van Gaal op dit moment verblijft.

Van Gaal wilde vorige week nog niet zeggen of hij beschikbaar was voor een derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij is officieus met pensioen, sinds zijn ontslag in 2016 bij Manchester United. Vorig jaar na het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona stond hij wel open voor een nieuwe periode bij Oranje. "Maar toen werd ik beticht van een open sollicitatie", liet hij vorige week per mail weten. "Een ezel stoot zich niet voor de tweede maal aan dezelfde steen."

WK-kwalificatie

Zonder te zeggen dat hij beschikbaar was, wekte Van Gaal wel de indruk dat hij openstond voor gesprekken met de KNVB die volgens Hoogma op zoek is naar een 'echte baas' als opvolger voor De Boer. De dominante Van Gaal past in de profielschets van de KNVB. Hij weet ook hoe je een landenploeg na een mislukt EK (2012) weer succesvol kan maken. Van Gaal eindigde met Oranje als derde op het WK en nam daarmee sportieve revanche voor zijn mislukte eerste optreden bij Oranje toen hij zijn ploeg niet naar het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea wist te loodsen.

Als Van Gaal interesse heeft in een terugkeer naar Oranje, dan zal hij ongetwijfeld een eisenpakket op tafel leggen, De oud-coach van Ajax, Barcelona , AZ, Bayern München en Manchester United heeft graag bekende mensen om zich heen. De nieuwe bondscoach van Oranje staat al snel voor een serie cruciale wedstrijden. Op 1 september wacht een uitduel met Noorwegen in het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Daarna wachten thuiswedstrijden tegen Montenegro (4 september) en Turkije (7 september). Nederland staat tweede in de poule van de WK-kwalificatie, met een achterstand van 1 punt op Turkije. Alleen de winnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK.

Van Gaal kan alweer de zesde bondscoach in 7 jaar bij Oranje worden, na Guus Hiddink, Danny Blind, Dick Advocaat, Ronald Koeman en De Boer. Advocaat was ook drie perioden bondscoach van het Nederlands elftal, Rinus Michels zelfs vier.

Meer uit Voetbal

Bayern München wint bij FSV Mainz na 3-0-achterstand

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.

29 minuten geleden
Oranje-international Simons valt geblesseerd uit bij Tottenham

WOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.

34 minuten geleden
Cambuur: ongeregeldheden gestaakt duel met Vitesse 'onacceptabel'

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.

2 uur geleden
Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

8 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

8 uur geleden
Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

19 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

19 uur geleden