KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is voor de KNVB de belangrijkste kandidaat voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. Ingewijden bij de voetbalbond bevestigen een bericht van het AD, die eerder op donderdag al wist te melden dat de naam van de 69-jarige Amsterdammer bovenaan het lijstje met kandidaten staat.
Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma zien in Van Gaal een geschikte opvolger voor Frank de Boer, die na de uitschakeling in de achtste finales op het EK tegen Tsjechië (0-2) opstapte. Volgens de NOS zijn ze zelfs al op weg naar Portugal, waar Van Gaal op dit moment verblijft.
Van Gaal wilde vorige week nog niet zeggen of hij beschikbaar was voor een derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij is officieus met pensioen, sinds zijn ontslag in 2016 bij Manchester United. Vorig jaar na het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona stond hij wel open voor een nieuwe periode bij Oranje. "Maar toen werd ik beticht van een open sollicitatie", liet hij vorige week per mail weten. "Een ezel stoot zich niet voor de tweede maal aan dezelfde steen."
WK-kwalificatie
Zonder te zeggen dat hij beschikbaar was, wekte Van Gaal wel de indruk dat hij openstond voor gesprekken met de KNVB die volgens Hoogma op zoek is naar een 'echte baas' als opvolger voor De Boer. De dominante Van Gaal past in de profielschets van de KNVB. Hij weet ook hoe je een landenploeg na een mislukt EK (2012) weer succesvol kan maken. Van Gaal eindigde met Oranje als derde op het WK en nam daarmee sportieve revanche voor zijn mislukte eerste optreden bij Oranje toen hij zijn ploeg niet naar het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea wist te loodsen.
Als Van Gaal interesse heeft in een terugkeer naar Oranje, dan zal hij ongetwijfeld een eisenpakket op tafel leggen, De oud-coach van Ajax, Barcelona , AZ, Bayern München en Manchester United heeft graag bekende mensen om zich heen. De nieuwe bondscoach van Oranje staat al snel voor een serie cruciale wedstrijden. Op 1 september wacht een uitduel met Noorwegen in het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Daarna wachten thuiswedstrijden tegen Montenegro (4 september) en Turkije (7 september). Nederland staat tweede in de poule van de WK-kwalificatie, met een achterstand van 1 punt op Turkije. Alleen de winnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK.
Van Gaal kan alweer de zesde bondscoach in 7 jaar bij Oranje worden, na Guus Hiddink, Danny Blind, Dick Advocaat, Ronald Koeman en De Boer. Advocaat was ook drie perioden bondscoach van het Nederlands elftal, Rinus Michels zelfs vier.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden