Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje

KNVB ziet in Van Gaal ideale bondscoach voor Oranje

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal is voor de KNVB de belangrijkste kandidaat voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. Ingewijden bij de voetbalbond bevestigen een bericht van het AD, die eerder op donderdag al wist te melden dat de naam van de 69-jarige Amsterdammer bovenaan het lijstje met kandidaten staat.

Directeur betaald voetbal Eric Gudde en directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma zien in Van Gaal een geschikte opvolger voor Frank de Boer, die na de uitschakeling in de achtste finales op het EK tegen Tsjechië (0-2) opstapte. Volgens de NOS zijn ze zelfs al op weg naar Portugal, waar Van Gaal op dit moment verblijft.

Van Gaal wilde vorige week nog niet zeggen of hij beschikbaar was voor een derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij is officieus met pensioen, sinds zijn ontslag in 2016 bij Manchester United. Vorig jaar na het vertrek van Ronald Koeman naar FC Barcelona stond hij wel open voor een nieuwe periode bij Oranje. "Maar toen werd ik beticht van een open sollicitatie", liet hij vorige week per mail weten. "Een ezel stoot zich niet voor de tweede maal aan dezelfde steen."

WK-kwalificatie

Zonder te zeggen dat hij beschikbaar was, wekte Van Gaal wel de indruk dat hij openstond voor gesprekken met de KNVB die volgens Hoogma op zoek is naar een 'echte baas' als opvolger voor De Boer. De dominante Van Gaal past in de profielschets van de KNVB. Hij weet ook hoe je een landenploeg na een mislukt EK (2012) weer succesvol kan maken. Van Gaal eindigde met Oranje als derde op het WK en nam daarmee sportieve revanche voor zijn mislukte eerste optreden bij Oranje toen hij zijn ploeg niet naar het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea wist te loodsen.

Als Van Gaal interesse heeft in een terugkeer naar Oranje, dan zal hij ongetwijfeld een eisenpakket op tafel leggen, De oud-coach van Ajax, Barcelona , AZ, Bayern München en Manchester United heeft graag bekende mensen om zich heen. De nieuwe bondscoach van Oranje staat al snel voor een serie cruciale wedstrijden. Op 1 september wacht een uitduel met Noorwegen in het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. Daarna wachten thuiswedstrijden tegen Montenegro (4 september) en Turkije (7 september). Nederland staat tweede in de poule van de WK-kwalificatie, met een achterstand van 1 punt op Turkije. Alleen de winnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK.

Van Gaal kan alweer de zesde bondscoach in 7 jaar bij Oranje worden, na Guus Hiddink, Danny Blind, Dick Advocaat, Ronald Koeman en De Boer. Advocaat was ook drie perioden bondscoach van het Nederlands elftal, Rinus Michels zelfs vier.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

6 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

8 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

8 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

9 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

11 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

15 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden