Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB ziet genoeg reden om Infantino onder voorwaarden te steunen

KNVB ziet genoeg reden om Infantino onder voorwaarden te steunen

KIGALI (ANP) - Gijs de Jong begrijpt de weerstand tegen Gianni Infantino en daarom heeft de secretaris-generaal van de KNVB onlangs aan de FIFA duidelijk gemaakt dat het anders en beter moet. De Jong ziet echter ook voldoende aanknopingspunten om Infantino onder voorwaarden te blijven steunen als voorzitter van de wereldvoetbalbond. De Zwitser had geen tegenkandidaat en werd op het congres in Rwanda voor vier jaar herkozen. Mét steun van de Nederlandse bond en ruim tweehonderd andere landen.

"Maar wel met drie heel nadrukkelijke voorwaarden", zegt De Jong. "We zijn niet blij met hoe alles op het gebied van mensenrechten rond het WK in Qatar is verlopen. Dat moet in de toekomst echt beter. Daar hebben we harde toezeggingen op gekregen. Zo is er nu een mensenrechtencommissie bij de FIFA, waar vertegenwoordigers van Europa in komen en waar wij als KNVB ons kandidaat voor hebben gesteld. We hebben al gekeken naar aanbevelingen voor toekomstige evenementen, zeker met het oog op 2030." Saudi-Arabië, dat net als Qatar een omstreden regime heeft, overweegt zich kandidaat te stellen voor het WK in dat jaar.

"We willen ook een betere samenwerking tussen de FIFA en Europa", aldus De Jong. "Sinds het WK zijn daarin stappen gemaakt. Je ziet dat bij het opstellen van de internationale kalender nu wel degelijk rekening wordt gehouden met Europa. Dat onzalige idee van een tweejaarlijks WK is van de agenda."

Good governance

De KNVB wil daarnaast dat Infantino bij de FIFA zorgt voor 'good governance', goed bestuur. "Zijn stijl heeft niet direct onze voorkeur. Dat is iets van de lange adem. Op het congres van de UEFA, in april in Lissabon, worden nieuwe kandidaten gekozen die Europa gaan vertegenwoordigen bij de FIFA. De Duitse en Engelse bondsvoorzitters maken grote kans. Dat zijn gelijkgestemden, zij kunnen de FIFA van binnenuit onder druk zetten. Dit soort stille diplomatie is misschien wat minder sexy en vocaal. Maar je ziet wel dat we zo, met een gezamenlijke aanpak, stappen maken. We hebben nu meer bereikt dan als we hard 'nee' zouden zeggen tegen Infantino."

Volgens De Jong waren vooral de gesprekken die de KNVB-delegatie voorafgaand aan het congres in de wandelgangen voerde nuttig. "Het ging over mensenrechten, over samenwerking en over 'bids'." Dus ook over de gezamenlijke kandidatuur van Nederland, Duitsland en België voor het WK vrouwen in 2027. Op het FIFA-congres van 17 mei volgend jaar wordt bepaald waar dat toernooi wordt gehouden. De Jong weet dat Zuid-Afrika en Brazilië ook interesse hebben. "We hebben hier een presentatie gehouden en louter positieve reacties en complimenten gehad."

Meer uit Voetbal

Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

1 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

3 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

6 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

7 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

7 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

8 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

8 uur geleden