KNVB ziet dat doellijncamera's in Eredivisie hun nut bewijzen
ZEIST (ANP) - De doellijncamera's die dit seizoen in de stadions van alle Eredivisieclubs zijn geïnstalleerd, hebben voor de winterstop hun nut bewezen. Dat stelt de KNVB bij het presenteren van de cijfers.
De zogenoemde 'Goal Line Replay' werd door de videoscheidsrechter in zes situaties gebruikt om te kijken of de bal volledig de doellijn was gepasseerd. Dat gebeurde bij sc Heerenveen - Excelsior, RKC Waalwijk - FC Twente, Excelsior - AZ, RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles, Vitesse - PEC Zwolle en FC Utrecht - Ajax. Bij dat laatste duel werd een doelpunt van Mike van der Hoorn na het bekijken van de beelden op de doellijncamera's alsnog toegekend. De arbitrage had niet gezien dat het een doelpunt was.
De videoscheidsrechter heeft de nieuwe doellijncamera's tot dusverre 169 keer gebruikt om beslissingen van de scheidsrechter te checken. In zeventien gevallen werden de camera's gebruikt om een beslissing te kunnen herzien. De videoscheidsrechter deed in de eerste 144 wedstrijden van dit seizoen meer dan 800 checks. Daarin adviseerde de VAR de scheidsrechter 56 keer om een beslissing te herzien. De gemiddelde duur van een VAR-controle was tijdens de eerste competitiehelft 99 seconden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.
14 minuten geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
21 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
22 uur geleden