KNVB ziet dat doellijncamera's in Eredivisie hun nut bewijzen
ZEIST (ANP) - De doellijncamera's die dit seizoen in de stadions van alle Eredivisieclubs zijn geïnstalleerd, hebben voor de winterstop hun nut bewezen. Dat stelt de KNVB bij het presenteren van de cijfers.
De zogenoemde 'Goal Line Replay' werd door de videoscheidsrechter in zes situaties gebruikt om te kijken of de bal volledig de doellijn was gepasseerd. Dat gebeurde bij sc Heerenveen - Excelsior, RKC Waalwijk - FC Twente, Excelsior - AZ, RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles, Vitesse - PEC Zwolle en FC Utrecht - Ajax. Bij dat laatste duel werd een doelpunt van Mike van der Hoorn na het bekijken van de beelden op de doellijncamera's alsnog toegekend. De arbitrage had niet gezien dat het een doelpunt was.
De videoscheidsrechter heeft de nieuwe doellijncamera's tot dusverre 169 keer gebruikt om beslissingen van de scheidsrechter te checken. In zeventien gevallen werden de camera's gebruikt om een beslissing te kunnen herzien. De videoscheidsrechter deed in de eerste 144 wedstrijden van dit seizoen meer dan 800 checks. Daarin adviseerde de VAR de scheidsrechter 56 keer om een beslissing te herzien. De gemiddelde duur van een VAR-controle was tijdens de eerste competitiehelft 99 seconden.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
5 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
7 uur geleden