Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB ziet dat doellijncamera's in Eredivisie hun nut bewijzen

KNVB ziet dat doellijncamera's in Eredivisie hun nut bewijzen

ZEIST (ANP) - De doellijncamera's die dit seizoen in de stadions van alle Eredivisieclubs zijn geïnstalleerd, hebben voor de winterstop hun nut bewezen. Dat stelt de KNVB bij het presenteren van de cijfers.

De zogenoemde 'Goal Line Replay' werd door de videoscheidsrechter in zes situaties gebruikt om te kijken of de bal volledig de doellijn was gepasseerd. Dat gebeurde bij sc Heerenveen - Excelsior, RKC Waalwijk - FC Twente, Excelsior - AZ, RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles, Vitesse - PEC Zwolle en FC Utrecht - Ajax. Bij dat laatste duel werd een doelpunt van Mike van der Hoorn na het bekijken van de beelden op de doellijncamera's alsnog toegekend. De arbitrage had niet gezien dat het een doelpunt was.

De videoscheidsrechter heeft de nieuwe doellijncamera's tot dusverre 169 keer gebruikt om beslissingen van de scheidsrechter te checken. In zeventien gevallen werden de camera's gebruikt om een beslissing te kunnen herzien. De videoscheidsrechter deed in de eerste 144 wedstrijden van dit seizoen meer dan 800 checks. Daarin adviseerde de VAR de scheidsrechter 56 keer om een beslissing te herzien. De gemiddelde duur van een VAR-controle was tijdens de eerste competitiehelft 99 seconden.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

3 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

3 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

3 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

4 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

5 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

5 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

6 uur geleden