KNVB ziet dat doellijncamera's in Eredivisie hun nut bewijzen
ZEIST (ANP) - De doellijncamera's die dit seizoen in de stadions van alle Eredivisieclubs zijn geïnstalleerd, hebben voor de winterstop hun nut bewezen. Dat stelt de KNVB bij het presenteren van de cijfers.
De zogenoemde 'Goal Line Replay' werd door de videoscheidsrechter in zes situaties gebruikt om te kijken of de bal volledig de doellijn was gepasseerd. Dat gebeurde bij sc Heerenveen - Excelsior, RKC Waalwijk - FC Twente, Excelsior - AZ, RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles, Vitesse - PEC Zwolle en FC Utrecht - Ajax. Bij dat laatste duel werd een doelpunt van Mike van der Hoorn na het bekijken van de beelden op de doellijncamera's alsnog toegekend. De arbitrage had niet gezien dat het een doelpunt was.
De videoscheidsrechter heeft de nieuwe doellijncamera's tot dusverre 169 keer gebruikt om beslissingen van de scheidsrechter te checken. In zeventien gevallen werden de camera's gebruikt om een beslissing te kunnen herzien. De videoscheidsrechter deed in de eerste 144 wedstrijden van dit seizoen meer dan 800 checks. Daarin adviseerde de VAR de scheidsrechter 56 keer om een beslissing te herzien. De gemiddelde duur van een VAR-controle was tijdens de eerste competitiehelft 99 seconden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
47 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
16 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
17 uur geleden