KNVB ziet daling in aantal incidenten in het amateurvoetbal
ZEIST (ANP) - Het aantal zware tuchtzaken in het amateurvoetbal is afgelopen seizoen afgenomen terwijl het aantal wedstrijden is gestegen. Dat meldt de KNVB dinsdag. Een jaar eerder steeg het aantal zware tuchtzaken juist. Door de eerdere stijging nam de voetbalbond afgelopen seizoen een aantal maatregelen.
"Dat het aantal incidenten iets is gedaald, is een signaal dat we op de goede weg zijn", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB. "Het is geen reden om de vlag uit te hangen want elk incident heeft grote impact op de betrokkenen. Wij gaan onze maatregelen grondig evalueren, want er is nog genoeg werk te doen."
Een van de nieuwe maatregelen afgelopen seizoen is dat een team twee weken geen competitie mag spelen na verbaal of fysiek geweld tegen een scheidsrechter. "Die tijd moet worden benut voor een plan om herhaling te voorkomen." Deze regel werd 431 keer toegepast, waarna in bijna alle gevallen geen herhaling plaatsvond.
Risicoverenigingen
Het aantal clubs dat intensief werd begeleid om dreigende risico's te verkleinen, steeg van 23 naar 95. Dit kwam mede voort uit het feit dat de risicoverenigingen eerder werden begeleid om incidenten te voorkomen.
De KNVB noemt als positief punt het aantal mensen dat kennis van de spelregels heeft. Het is vanaf januari 2025 verplicht voor spelers die geboren zijn tussen 1998 en 2007 om het spelregelbewijs te halen. Dit heeft 99,1 procent gedaan. Tevens mogen alleen aanvoerders nog overleggen met de scheidsrechter. Spelers die de scheidsrechter op een niet respectvolle manier benaderen krijgen een gele kaart. Het beeld bij de arbitrage is dat deze maatregel "een positieve en preventieve werking" heeft.
Meer uit Binnenland
BENTHUIZEN (ANP) - Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de brandweerkazerne in Benthuizen, een dorp in de Zuid-Hollandse gemeente Alphen aan den Rijn. Volgens een woordvoerder van de politie is daarbij een ruit ingegooid en zijn er spullen gestolen.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Bijna alle Duitse scholieren zijn weer thuis na een busongeluk in Nederland, meldt de Duitse krant Kieler Nachrichten. Zij zaten maandag in een touringcar die op de A28 bij Wezep tegen een bestelbus reed en vervolgens op de andere weghelft belandde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS biedt in september korting aan reizigers die kiezen voor een trein aan "de randen van de spits". De spoorvervoerder hoopt op die manier de drukte in de treinen tijdens en rondom de spits wat meer te spreiden en zo meer mensen een zitplek te kunnen geven.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een celstraf van twaalf weken, waarvan twee voorwaardelijk, geëist tegen een 25-jarige man uit Alkmaar die zich volgens justitie herhaaldelijk schuldig maakte aan verkeersmisdrijven. Hij zou drie keer zonder rijbewijs hebben gereden en als voetganger een ongeluk hebben veroorzaakt met dodelijke afloop voor een 77-jarige fietsster uit Heiloo.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorzaak van de brand die begin dit jaar de Vondelkerk in Amsterdam verwoestte, blijft onduidelijk. Dat concludeert de politie na onderzoek, zo wordt dinsdag gemeld.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na een lange periode van droogte en hitte zorgen buien en regen voor wat verlichting in de natuur. Zo stijgt de afvoer van rivieren en is het neerslagtekort gedaald naar 283 millimeter. Voor het structureel herstellen van de bodem, natuur en de Rijn is maandenlang meer neerslag nodig, meldt Weeronline.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om het afsteken van vuurwerk in stadions effectiever tegen te gaan, moet onder meer de toegangscontrole in stadions verbeteren, adviseert het onafhankelijke Auditteam Voetbal en Veiligheid in een maandag verschenen rapport. Technologie kan daarbij helpen. Als voorbeelden noemt het team scanpoorten, handscanners en slimme camera's. Ook betere controle van personeel, leveranciers en stadionruimtes kan verbetering opleveren.
14 uur geleden