KNVB zet voor dit seizoen punt achter competities in de zaal
ZEIST (ANP) - De hoogste competities in het zaalvoetbal worden dit seizoen niet meer hervat. De KNVB heeft besloten er een punt achter te zetten nu de bestaande maatregelen rond het coronavirus tot eind maart zijn verlengd. De tijd is daardoor te krap het seizoen in de zogenoemde categorie A nog af te maken. Van de zaalvoetbalcompetities in de lagere categorie B was eerder al bekend dat deze niet meer zouden worden voortgezet.
Er vindt dit seizoen geen promotie en degradatie plaats. Welk team Nederland komend seizoen mag vertegenwoordigen in de UEFA Champions League Futsal, hoopt de KNVB te kunnen bepalen door het spelen van play-offs tot uiterlijk half juni. Kan dat niet dan gaat het ticket op basis van de ranglijst vorig jaar zomer naar zvv Hovocubo.
Eerder besloot de KNVB al de meeste competities bij het veldvoetbal stil te leggen. Alleen de hoogste jeugdteams (categorie A) mogen nog hopen dat het seizoen wordt hervat. Het besluit hiervoor wordt genomen na de eerstvolgende persconferentie van het kabinet op 23 maart.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
5 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
5 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
6 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
7 uur geleden