Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil vluchtelingen uit Oekraïne opvangen op complex in Zeist

KNVB wil vluchtelingen uit Oekraïne opvangen op complex in Zeist

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de gemeente Zeist aangeboden om vluchtelingen uit Oekraïne tijdelijk op te vangen op het complex van de voetbalbond. De KNVB zegt voor minimaal vijf weken 45 vluchtelingen te kunnen opvangen in één van de gebouwen op de KNVB Campus in de bossen van Zeist. Volgens de bond reageerde de gemeente positief op het aanbod.

Op de KNVB Campus trainen de nationale voetbalteams. Het complex bevat naast diverse velden onder meer een hotel, een medisch centrum, vergaderruimtes en een zwembad. De KNVB verhuurt het zwembad en een zogeheten seminargebouw aan zwembond KNZB. Die gebouwen worden doorgaans gebruikt door de nationale waterpoloteams, maar het seminargebouw is nu beschikbaar voor vluchtelingen.

Het gebouw telt tien vierpersoonskamers, één driepersoonskamer en één tweepersoonskamer. Iedere kamer heeft een douche en toilet.

Iedere veiligheidsregio in Nederland heeft de opdracht gekregen om op korte termijn duizend opvangplekken te regelen voor vluchtelingen uit Oekraïne. In de komende tijd moeten daar nog eens duizend plekken bij komen. In de provincie Utrecht, waar Zeist onder valt, zijn momenteel bijna 1300 plekken beschikbaar.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

14 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

15 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

17 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

17 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

18 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

18 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

19 uur geleden