Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil vluchtelingen uit Oekraïne opvangen op complex in Zeist

KNVB wil vluchtelingen uit Oekraïne opvangen op complex in Zeist

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de gemeente Zeist aangeboden om vluchtelingen uit Oekraïne tijdelijk op te vangen op het complex van de voetbalbond. De KNVB zegt voor minimaal vijf weken 45 vluchtelingen te kunnen opvangen in één van de gebouwen op de KNVB Campus in de bossen van Zeist. Volgens de bond reageerde de gemeente positief op het aanbod.

Op de KNVB Campus trainen de nationale voetbalteams. Het complex bevat naast diverse velden onder meer een hotel, een medisch centrum, vergaderruimtes en een zwembad. De KNVB verhuurt het zwembad en een zogeheten seminargebouw aan zwembond KNZB. Die gebouwen worden doorgaans gebruikt door de nationale waterpoloteams, maar het seminargebouw is nu beschikbaar voor vluchtelingen.

Het gebouw telt tien vierpersoonskamers, één driepersoonskamer en één tweepersoonskamer. Iedere kamer heeft een douche en toilet.

Iedere veiligheidsregio in Nederland heeft de opdracht gekregen om op korte termijn duizend opvangplekken te regelen voor vluchtelingen uit Oekraïne. In de komende tijd moeten daar nog eens duizend plekken bij komen. In de provincie Utrecht, waar Zeist onder valt, zijn momenteel bijna 1300 plekken beschikbaar.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

2 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

3 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

4 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

5 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

15 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

17 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

17 uur geleden