
KNVB wil verder in gesprek met FIFA over OneLove-campagne
ZEIST (ANP) - De KNVB wil met de FIFA verder in gesprek over de zogenoemde OneLove-campagne op het WK in Qatar. Dat liet voorzitter Just Spee op de bondsvergadering van de voetbalbond weten. "Tegen voorzitter Gianni Infantino heb ik gezegd dat er na het toernooi wel reparatiewerkzaamheden moeten plaatsvinden als het gaat om onze onderlinge verstandhouding", zei Spee, die werd herkozen als bondsvoorzitter.
In Qatar verbood de FIFA het initiatief van de KNVB en nog zes andere landen de aanvoerders de band die staat voor gelijkheid en verbinding te laten dragen, op straffe van een gele kaart. De UEFA had er eerder geen probleem van gemaakt.
"Wij zijn met name teleurgesteld dat er niet geluisterd is naar onze argumenten en dat wij vlak voor de eerste wedstrijd pas hoorden over de sanctie van minimaal een gele kaart bij het dragen van de OneLove-aanvoerdersband", aldus Spee. "Richting de toekomst zien we het WK daarom niet als het einde van een gesprek over dit thema, maar eerder als een begin. Wij voelen ons daarbij gesteund door de enorme support die we voor OneLove hebben ervaren uit alle hoeken van de wereld. Onze boodschap dat de liefde voor voetbal alle verschillen tussen mensen onderling overstijgt, wordt wereldwijd gedragen."
Spee werd in 2019 benoemd als bondsvoorzitter. Hij volgde Michael van Praag op. Bij zijn herverkiezing had zich geen tegenkandidaat gemeld. Naast het bondsvoorzitterschap bij de KNVB bekleedt Spee ook een positie binnen de UEFA.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
16 uur geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
16 uur geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
17 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).
17 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
20 uur geleden