Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil ook in eerste divisie nieuwe spelregels testen

KNVB wil ook in eerste divisie nieuwe spelregels testen

ZEIST (ANP) - De KNVB wil in het seizoen 2023-2024 bij wijze van pilot in de Keuken Kampioen Divisie nieuwe spelregels uittesten. Dat schrijft Jan Dirk van der Zee, directeur amateur voetbal, in zijn column op de website van de bond. Het gaat om de volgende voorstellen: ingooien wordt intrappen, dribbelen bij een vrije trap is toegestaan, er komt een 5 minuten-straf, men mag onbeperkt wisselen, de zuivere speeltijd wordt ingevoerd.

"Onlangs hebben KNVB-functionarissen de UEFA en de FIFA bijgepraat over spelregelwijzigingen, die sinds 2017 in Nederland worden getest in het amateurvoetbal en in toernooivorm bij de beloftenelftallen van betaald voetbalorganisaties", zegt Van der Zee. "Veranderingen die het spel sneller, sportiever, eerlijker en attractiever moeten maken. Doel is het bewerkstelligen van een pilot voor de Keuken Kampioen Divisie in het seizoen 2023-2024. Hierin zullen, in overleg met de clubs en de International Football Association Board (IFAB), de aanpassingen worden beproefd."

Of de pilot er daadwerkelijk komt durft Van der Zee nog niet te zeggen. "Als je in het voetbal met dit soort ideeën aankomt en wilt vernieuwen, dan krijg je te maken met twee soorten fans: de voetbalromanticus, die het liefst alles bij het oude laat en wordt geleid door nostalgie en sentiment, en de voetballiefhebber die openstaat voor veranderingen om het spel aantrekkelijker en eerlijker te maken. Vooral de voetbalromanticus is herkenbaar in de UEFA en de FIFA, waarvan bekend is, dat ze bij veranderingen de neiging hebben om met de hakken in het zand te gaan. Daarom zal er nog behoorlijk moeten worden gelobbyd, eer de pilot in de Keuken Kampioen Divisie van start kan gaan."

Meer uit Voetbal

FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

11 minuten geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

29 minuten geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

2 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

2 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

3 uur geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

4 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

5 uur geleden