Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil niet vooruit lopen op bekerfinale Ajax - Feyenoord

KNVB wil niet vooruit lopen op bekerfinale Ajax - Feyenoord

ZEIST (ANP) - De KNVB wil niet vooruitlopen op de gevolgen van een mogelijke bekerfinale tussen Ajax en Feyenoord in De Kuip. Om veiligheidsredenen zijn supporters van de uitspelende club al jarenlang niet welkom bij de Klassieker. Ajax en Feyenoord bereikten deze week allebei de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker en zouden elkaar op zondag 19 april kunnen treffen in De Kuip.

"De finale staat altijd in het teken van toegankelijk, gastvrij en veilig voetbal", meldt de KNVB in een verklaring. "Ajax - Feyenoord is een van de vier mogelijke finales. We moeten met alle scenario’s rekening houden, maar gaan nu niet publiekelijk vooruitlopen op één mogelijkheid. Vooral niet gezien de onvoorspelbaarheid soms in het bekertoernooi. Dus laten we vooral eerst genieten van de halve finales." Ajax neemt het op 4 maart op tegen FC Utrecht, Feyenoord ontvangt een dag later NAC Breda.

Bij een bekerfinale mogen beide finalisten evenveel supporters meenemen naar De Kuip, vaak zo'n 18.000. Het is de vraag of de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb de Amsterdamse fans in zijn stad wil hebben. Een woordvoerster van de burgemeester laat weten niet op de zaken vooruit te willen lopen. "We wachten de halve finales af."

Twee duels

In 2010 troffen Ajax en Feyenoord elkaar voor het laatst in de bekerfinale. De KNVB besloot toen om er vanwege de dreiging van supportersrellen twee wedstrijden van te maken. Ajax won voor eigen publiek met 2-0 en de return in Rotterdam met 4-1. Heinrich Welling, competitieplanner bij de KNVB die ook altijd de loting voor het bekertoernooi leidt, zei onlangs dat de bond niet weer een finale over twee duels wil. "Toen was de druk zó groot. Ik ga nu van één wedstrijd uit", aldus Welling.

Vorig jaar ging Ajax zonder fans naar Rotterdam voor de halve finale tegen Feyenoord. De Amsterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-0 en versloegen in de eindstrijd in hetzelfde stadion ook Willem II (4-0).

Meer uit Voetbal

Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

1 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

2 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

2 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

3 uur geleden
Feyenoord zeker van tweede plaats en Champions League-voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.

3 uur geleden
NEC verliest bij FC Groningen in strijd om Europese tickets

GRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.

3 uur geleden
Fortuna wint in eigen huis van PEC Zwolle

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.

3 uur geleden