Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil niet onnodig provoceren in Qatar

KNVB wil niet onnodig provoceren in Qatar

DOHA (ANP) - De leiding van de KNVB draagt dinsdag tijdens de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK tegen Qatar geen OneLove-band maar een OneLove-speldje. Dat vertelden directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen en secretaris-generaal Gijs de Jong zondag tijdens een bijeenkomst met een deel van de aanwezige media in Doha.

Nancy Faeser, de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, en Hadja Lahbib, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, zaten afgelopen week tijdens duels van hun nationale ploeg wel met een OneLove-band naast FIFA-voorzitter Gianni Infantino op het ereterras. Maar de verwachting is dat ook de emir van Qatar naar het duel met Oranje komt.

"Dan lijkt me zo'n speldje toch iets sjieker dan zo'n band", zegt Van Leeuwen. "We willen met onze OneLove-campagne een boodschap uitdragen van voor inclusie en tegen discriminatie. Daar gaan we ook zeker mee verder, maar ons doel is niet om onnodig te provoceren. Daar schiet je niets mee op, dat werkt misschien wel contraproductief."

Moderner en transparanter

Sportminister Conny Helder is ook aanwezig bij het duel met Qatar. Ze liet vorige week via haar woordvoerder weten dat ze overweegt een OneLove-band te dragen tijdens de derde groepswedstrijd van het Nederlands elftal in Qatar. "Maar dat is natuurlijk aan haar of het kabinet", zei secretaris-generaal De Jong van de KNVB. "Daar gaan wij niet over."

De KNVB liet FIFA in september weten dat het aanvoerder Virgil van Dijk een OneLove-band wilde laten dragen tijdens alle duels op het WK in Qatar. "We weten dat FIFA sport en politiek wil scheiden maar we dachten dat dit ons alleen een boete zou kosten", zei De Jong. "Maar FIFA dreigde pas afgelopen maandag, vlak voor ons eerste WK-duel met Senegal, met sportieve sancties. Schandalig, maar dan staan we machteloos. We willen natuurlijk niet dat Van Dijk de wedstrijd met een gele kaart was begonnen. Ik denk dat FIFA die band heeft verboden onder druk van conservatieve stromingen in Qatar. Zo werd op het laatste moment ook het bier in fanzones rond de stadions verboden."

De Jong is bekend met de stelling dat de KNVB uit FIFA moet stappen. "Maar wat bereik je daarmee", zegt hij. "De voorzitter van de Deense bond heeft zoiets geroepen. Dat is leuk voor de bühne, maar tegen mij heeft hij gezegd dat hij verkeerd is geciteerd. Je kan beter blijven vechten voor een betere FIFA. Wij blijven druk op FIFA zetten. Wij willen dat de mensenrechten nog beter verankerd worden in de statuten. FIFA moet moderner en transparanter worden. FIFA moet beter samenwerken met UEFA. het moet geen wedstrijdje armpje drukken worden. Het moet wel veel beter."

Meer uit Voetbal

Topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund onbeslist

MÜNCHEN (ANP) - De topper in de Bundesliga tussen Bayern München en Borussia Dortmund heeft geen winnaar opgeleverd. De ontmoeting in München tussen de twee koplopers eindigde in 2-2.

8 minuten geleden
Aanvaller Malen scoort opnieuw voor winnend AS Roma

UDINE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw zijn waarde voor AS Roma bewezen. De Nederlandse aanvaller scoorde in de door zijn club met 5-2 gewonnen uitwedstrijd tegen Udinese één doelpunt. Voor Malen betekende het zijn achtste treffer dit seizoen in de Serie A.

27 minuten geleden
Koploper Feyenoord verspeelt in slotfase voorsprong tegen Fortuna

ROTTERDAM (ANP) - Koploper Feyenoord heeft in de Eredivisie kostbare punten verspeeld. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst miste in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard de nodige kansen en zag de Limburgers in de slotfase langszij komen: 1-1.

2 uur geleden
Brighton bezorgt Manchester City tweede nederlaag op rij

MANCHESTER (ANP) - Koploper Manchester City heeft voor de tweede keer op rij verloren in de Premier League. Het elftal van trainer Enzo Maresca ging onderuit tegen nummer 3 Brighton & Hove Albion: 0-1. Vorige week was Aston Villa met 2-1 te sterk voor Manchester City.

2 uur geleden
Doelman Flekken verliest met Leverkusen ruim in Bundesliga

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in de Bundesliga een pijnlijke nederlaag geleden. Doelman Mark Flekken, reserve bij het Nederlands elftal, incasseerde voor eigen publiek vier doelpunten tegen VfB Stuttgart: 2-4.

3 uur geleden
Atlético Madrid verovert koppositie met zege bij Levante

VALENCIA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een zege bij Levante (0-2) de koppositie in Spanje veroverd. Alejandro Grimaldo en Giuliano Simeone scoorden voor de ploeg van trainer Diego Simeone. FC Barcelona heeft 1 punt minder en kan Atlético zaterdagavond weer voorbijgaan bij een overwinning op Alavés.

4 uur geleden
Chelsea drukt ManUnited en trainer Carrick verder in problemen

LONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij Chelsea nog verder in de problemen geraakt. De nummer 16 van de Premier League speelde op Stamford Bridge een goede eerste helft, maar verloor met 2-0. Oud-Ajacied Lisandro Martínez benadeelde United door na een uur spelen in een paar minuten twee gele kaarten te pakken en een strafschop te veroorzaken.

5 uur geleden