KNVB wil namen van gokkende profvoetballers hebben
ZEIST (ANP) - Zeker 25 voetballers uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie hebben de afgelopen maanden gegokt op wedstrijden van hun eigen club of in hun eigen competitie. Ze overtraden daarmee de regels van de KNVB, dat een zerotolerancebeleid hanteert wat betreft matchfixing en daarom het gokken op wedstrijden in de eigen competitie heeft verboden. Een woordvoerder van de voetbalbond bevestigt een bericht hierover van de NOS.
De KNVB zegt bekend te zijn met de meldingen, maar kan volgens een woordvoerder niets doen omdat het de namen van de betrokken spelers niet krijgt van de autoriteiten. In sommige gevallen heeft de Financial Intelligence Unit, die alle meldingen van mogelijke matchfixing onderzoekt, wel de politie ingeschakeld. De KNVB wil ook graag horen om welke spelers het gaat.
"Door dat gebrek aan informatie kan de KNVB geen verder onderzoek doen en/of tot tuchtrechtelijke vervolging overgaan", meldt de bond. "Die zorg heeft de KNVB recent nogmaals neergelegd bij het ministerie van Justitie en Veiligheid. We hopen op korte termijn samen met de overheid te komen tot een werkbare oplossing, want de sportwereld ontvangt graag de informatie op persoonsniveau, zodat we wel nader onderzoek kunnen doen."
Clasie
In sommige gevallen kon de KNVB de afgelopen jaren wel actie ondernemen. Zo werd Jordy Clasie van AZ voor twee duels geschorst, omdat via een account dat op zijn naam stond was gegokt op wedstrijden in het Nederlandse profvoetbal. Tom Beugelsdijk kreeg vorig jaar vanwege gokken een schorsing van vijf wedstrijden.
Volgens de NOS blijkt uit een analyse van de zogeheten Sports Betting Intelligence Unit (SBIU), een meldpunt van de Kansspelautoriteit, dat zes voetballers uit de Eredivisie en negentien uit de Keuken Kampioen Divisie recentelijk hebben gegokt op duels van hun eigen club of in hun competitie. Ook twee spelers die uitkomen in Jack's League (de tweede divisie) overtraden de strikte regels wat betreft gokken voor profvoetballers.
Politie
De Financial Intelligence Unit zegt alle meldingen van mogelijke matchfixing geanalyseerd te hebben. "In gevallen waarbij er voldoende grond was om deze verdacht te verklaren, zijn de betrokken dossiers - die het resultaat zijn van het FIU-onderzoek - gedeeld met de politie. Er zijn echter ook meldingen waarbij er, na FIU-onderzoek, geen indicaties zijn van strafbare feiten. Deze meldingen worden dan ook niet verdacht verklaard", aldus een woordvoerder.
Spelersvakbond VVCS concludeerde afgelopen najaar na een enquête dat 11 procent van de profvoetballers weleens wedt op wedstrijden uit de eigen competitie. De vakbond gaat bij betaaldvoetbalclubs langs om de spelers voorlichting te geven.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
21 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
10 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
20 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geleden