KNVB wil namen van gokkende profvoetballers hebben
ZEIST (ANP) - Zeker 25 voetballers uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie hebben de afgelopen maanden gegokt op wedstrijden van hun eigen club of in hun eigen competitie. Ze overtraden daarmee de regels van de KNVB, dat een zerotolerancebeleid hanteert wat betreft matchfixing en daarom het gokken op wedstrijden in de eigen competitie heeft verboden. Een woordvoerder van de voetbalbond bevestigt een bericht hierover van de NOS.
De KNVB zegt bekend te zijn met de meldingen, maar kan volgens een woordvoerder niets doen omdat het de namen van de betrokken spelers niet krijgt van de autoriteiten. In sommige gevallen heeft de Financial Intelligence Unit, die alle meldingen van mogelijke matchfixing onderzoekt, wel de politie ingeschakeld. De KNVB wil ook graag horen om welke spelers het gaat.
"Door dat gebrek aan informatie kan de KNVB geen verder onderzoek doen en/of tot tuchtrechtelijke vervolging overgaan", meldt de bond. "Die zorg heeft de KNVB recent nogmaals neergelegd bij het ministerie van Justitie en Veiligheid. We hopen op korte termijn samen met de overheid te komen tot een werkbare oplossing, want de sportwereld ontvangt graag de informatie op persoonsniveau, zodat we wel nader onderzoek kunnen doen."
Clasie
In sommige gevallen kon de KNVB de afgelopen jaren wel actie ondernemen. Zo werd Jordy Clasie van AZ voor twee duels geschorst, omdat via een account dat op zijn naam stond was gegokt op wedstrijden in het Nederlandse profvoetbal. Tom Beugelsdijk kreeg vorig jaar vanwege gokken een schorsing van vijf wedstrijden.
Volgens de NOS blijkt uit een analyse van de zogeheten Sports Betting Intelligence Unit (SBIU), een meldpunt van de Kansspelautoriteit, dat zes voetballers uit de Eredivisie en negentien uit de Keuken Kampioen Divisie recentelijk hebben gegokt op duels van hun eigen club of in hun competitie. Ook twee spelers die uitkomen in Jack's League (de tweede divisie) overtraden de strikte regels wat betreft gokken voor profvoetballers.
Politie
De Financial Intelligence Unit zegt alle meldingen van mogelijke matchfixing geanalyseerd te hebben. "In gevallen waarbij er voldoende grond was om deze verdacht te verklaren, zijn de betrokken dossiers - die het resultaat zijn van het FIU-onderzoek - gedeeld met de politie. Er zijn echter ook meldingen waarbij er, na FIU-onderzoek, geen indicaties zijn van strafbare feiten. Deze meldingen worden dan ook niet verdacht verklaard", aldus een woordvoerder.
Spelersvakbond VVCS concludeerde afgelopen najaar na een enquête dat 11 procent van de profvoetballers weleens wedt op wedstrijden uit de eigen competitie. De vakbond gaat bij betaaldvoetbalclubs langs om de spelers voorlichting te geven.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
54 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
19 uur geleden