KNVB wil met EK zaalvoetbal 'slapende reus' wakker maken
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB wil met het naderende Europees kampioenschap zaalvoetbal (futsal) een slapende reus wakker maken. Dat zei toernooidirecteur Gijs de Jong enkele dagen voor het begin van het toernooi in Amsterdam en Groningen. "Maar hoe maken we die reus wakker?", vroeg De Jong zich af in speelzaal Ziggo Dome. "Dit evenement moet daaraan bijdragen."
Dat er vooralsnog geen publiek bij de wedstrijden mag zijn vanwege de coronamaatregelen noemt hij een forse tegenvaller. "Het maakt het lastiger. Maar we kijken nu vooral naar wat wel kan", aldus De Jong. "We hopen dat mensen via de televisie enthousiast worden voor deze tak van onze sport. Dat men ziet dat het topsport is. Zo hopen we de jeugd te bereiken, proberen we mensen die nu met vrienden vrijblijvend in de zaal spelen bij de clubs te krijgen."
Van alle topevenementen die de KNVB door de jaren heen naar Nederland haalde, noemt De Jong het Europees kampioenschap voor vrouwen misschien wel het succesvolst. "Dat had alles. Succes voor ons eigen team, volle stadions, een sport die zich daarna razendsnel ging en bleef ontwikkelen. Voor zaalvoetbal moeten er ook wegen te vinden zijn om dat voor elkaar te krijgen."
Olympische Spelen
Nederland kent nu 48.000 officiële zaalvoetballers. Zo'n 300.000 spelers beoefenen de sport vrijblijvend. De Jong: "Dat is op zich natuurlijk al geweldig. Maar het zou mooi zijn als van die groep spelers naar de officiële competitie zouden overstappen. Verder hopen we vooral ook de jeugd in met name de grote steden te bereiken. Dat is vooral bij mensen met een niet-westerse culturele achtergrond heel moeilijk, terwijl daar ongetwijfeld veel talent zit. Er zijn altijd mogelijkheden."
Voor de wat verdere toekomst kijkt De Jong zelfs naar de Olympische Spelen. "Kijk wat daar voor ontwikkelingen gaande zijn. Breakdance, basketballen met drie tegen drie; dat soort sporten mogen meedoen en komen volop in de belangstelling. Ik denk dat zaalvoetbal in dat rijtje past. Veel acties, hoog tempo, het past bij de jeugd. We proberen in de zalen van dit toernooi een soort NBA-setting (Amerikaans basketbal) te creëren. We verwachten er veel van. En misschien in het tweede deel nog met publiek."
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
4 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
5 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
7 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
10 uur geleden