Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil met EK zaalvoetbal 'slapende reus' wakker maken

KNVB wil met EK zaalvoetbal 'slapende reus' wakker maken

AMSTERDAM (ANP) - De KNVB wil met het naderende Europees kampioenschap zaalvoetbal (futsal) een slapende reus wakker maken. Dat zei toernooidirecteur Gijs de Jong enkele dagen voor het begin van het toernooi in Amsterdam en Groningen. "Maar hoe maken we die reus wakker?", vroeg De Jong zich af in speelzaal Ziggo Dome. "Dit evenement moet daaraan bijdragen."

Dat er vooralsnog geen publiek bij de wedstrijden mag zijn vanwege de coronamaatregelen noemt hij een forse tegenvaller. "Het maakt het lastiger. Maar we kijken nu vooral naar wat wel kan", aldus De Jong. "We hopen dat mensen via de televisie enthousiast worden voor deze tak van onze sport. Dat men ziet dat het topsport is. Zo hopen we de jeugd te bereiken, proberen we mensen die nu met vrienden vrijblijvend in de zaal spelen bij de clubs te krijgen."

Van alle topevenementen die de KNVB door de jaren heen naar Nederland haalde, noemt De Jong het Europees kampioenschap voor vrouwen misschien wel het succesvolst. "Dat had alles. Succes voor ons eigen team, volle stadions, een sport die zich daarna razendsnel ging en bleef ontwikkelen. Voor zaalvoetbal moeten er ook wegen te vinden zijn om dat voor elkaar te krijgen."

Olympische Spelen

Nederland kent nu 48.000 officiële zaalvoetballers. Zo'n 300.000 spelers beoefenen de sport vrijblijvend. De Jong: "Dat is op zich natuurlijk al geweldig. Maar het zou mooi zijn als van die groep spelers naar de officiële competitie zouden overstappen. Verder hopen we vooral ook de jeugd in met name de grote steden te bereiken. Dat is vooral bij mensen met een niet-westerse culturele achtergrond heel moeilijk, terwijl daar ongetwijfeld veel talent zit. Er zijn altijd mogelijkheden."

Voor de wat verdere toekomst kijkt De Jong zelfs naar de Olympische Spelen. "Kijk wat daar voor ontwikkelingen gaande zijn. Breakdance, basketballen met drie tegen drie; dat soort sporten mogen meedoen en komen volop in de belangstelling. Ik denk dat zaalvoetbal in dat rijtje past. Veel acties, hoog tempo, het past bij de jeugd. We proberen in de zalen van dit toernooi een soort NBA-setting (Amerikaans basketbal) te creëren. We verwachten er veel van. En misschien in het tweede deel nog met publiek."

Meer uit Sport

Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

2 minuten geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

5 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

5 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

6 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

18 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

19 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

22 uur geleden