Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil in 5 jaar naar 200.000 voetballende vrouwen

KNVB wil in 5 jaar naar 200.000 voetballende vrouwen

ZEIST (ANP) - De KNVB wil het aantal voetballende meisjes en vrouwen in vijf jaar tijd met 25 procent vergroten. Het doel is om in 2025 zo'n 200.000 vrouwelijke KNVB-leden te hebben. Op dit moment heeft de bond zo'n 1,2 miljoen leden, van wie ruim 160.000 vrouwen. Tien jaar geleden lag dat aantal op 120.000.

Sarina Wiegman, de bondscoach van de Nederlandse vrouwenploeg die in 2017 het EK won en vorig jaar de finale van het WK haalde, gaat zich als ambassadeur inzetten voor de beoogde groei. "Het meiden- en vrouwenvoetbal heeft de afgelopen paar jaar al enorme stappen gemaakt", zegt Wiegman. "Maar, en dat kan ik niet vaak genoeg zeggen, we zijn er nog niet. De volgende stap die we willen zetten is dat er voor ieder meisje, voor iedere vrouw, een plek is in het voetbal. Binnen of buiten het veld."

Als hoofdsponsor van de KNVB wil ING daaraan bijdragen. De financiële instelling sponsort ook meer dan vijfhonderd amateurvoetbalclubs. In augustus worden die contracten verlengd met als nieuwe voorwaarde dat minimaal 25 procent van het sponsorbedrag wordt besteed aan meiden- en vrouwenvoetbal. "De amateurverenigingen hebben de kennis, kunde en faciliteiten in huis om meiden- en vrouwenvoetbal aan te bieden en de plek te geven die het verdient", zegt Steven Sedee namens ING.

Campagne

De KNVB mikt niet alleen op 25 procent meer voetballende meisjes en vrouwen, maar wil ook dat het aantal vrouwelijke kaderleden bij amateurclubs met 25 procent omhooggaat. In 2018 waren er iets meer dan 1100 vrouwelijke voorzitters, penningmeesters en secretarissen bij de KNVB geregistreerd, tegenover bijna 8000 mannen.

De voetbalbond en ING gaan een campagne opzetten om gemengd voetbal bij amateurclubs te stimuleren. Volgens de KNVB is het goed voor de voetbaltechnische en sociale ontwikkeling als jongens en meisjes in de jeugd samenspelen.

De bond heeft zich met Eindhoven kandidaat gesteld om de finale van de Champions League voor vrouwen in 2023 te organiseren. Daarnaast is de ambitie om het WK voor vrouwen in 2027 te organiseren, mogelijk in combinatie met andere landen.

Meer uit Voetbal

NEC pakt eerste punt in Europa League tegen Levski Sofia

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.

8 uur geleden
FC Twente begint in Conference League met zege op FC Thun

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.

8 uur geleden
AZ-spits Meerdink: mooier kun je niet aan een wedstrijd beginnen

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.

9 uur geleden
Míchel wijt tegendoelpunten van Ajax aan persoonlijke fouten

SPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.

9 uur geleden
Klaassen: Ajax hoeft na verlies in Split niet in paniek te raken

SPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.

9 uur geleden
Valse start voor Ajax in competitiefase van Conference League

SPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.

9 uur geleden
Ajax verliest van Hajduk Split in door vuurwerk onderbroken duel

SPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.

10 uur geleden