KNVB wil elf opgeroepen voetbalsters in Zeist laten trainen
ZEIST (ANP) - De KNVB overweegt om de voetbalsters die in Nederland spelen en zijn opgeroepen voor Oranje op korte termijn met elkaar te laten gaan trainen in Zeist. De eredivisie voor vrouwen is namelijk stilgelegd en de speelsters mogen bij hun clubs alleen maar in groepjes van vier trainen. De nationale ploeg speelt eind deze maand twee EK-kwalificatiewedstrijden, tegen Estland (23 oktober in Groningen) en Kosovo (27 oktober in Pristina).
Die interlands kunnen wel doorgaan. De KNVB heeft van het ministerie van VWS de toezegging gekregen dat de nationale ploeg, in tegenstelling tot de clubs, wel gezamenlijk kan trainen en spelen. Van de 24 internationals die bondscoach Sarina Wiegman heeft geselecteerd, spelen er elf in de Vrouwen Eredivisie. "Bij hun clubs mogen ze voorlopig niet normaal trainen", zegt een woordvoerder van de KNVB. "Het is een optie om ze als groep in Zeist te laten trainen. Dat bespreken we nu."
De regering besloot dinsdag om alle sportcompetities stil te leggen. Alleen voor het betaalde voetbal (eredivisie en Keuken Kampioen Divisie) wordt een uitzondering gemaakt. De hoogste competitie voor vrouwen valt daar volgens het ministerie van VWS niet onder, tot ongeloof van international Merel van Dongen.
"WTF @MinVWS, hoe leg je uit dat manneneredivisie doorgaat en vrouweneredivisie niet? Laat meiden en de rest van de wereld zien dat vrouwen ook volwaardig profvoetballers zijn en kom terug op deze beslissing. Je kunt Europees kampioen en vicewereldkampioen niet af doen als amateurs", schreef Van Dongen, die in Spanje voetbalt bij Atlético Madrid, op Twitter.
In de statuten van de KNVB hoort vrouwenvoetbal bij de sectie amateurvoetbal, maar dat is volgens de bond alleen iets formeels.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
37 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
18 uur geleden