KNVB wil een sportconvenant voor mensenrechten
ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat er een sportconvenant komt voor mensenrechten. Dat verdrag moet ervoor zorgen dat sporters en sportorganisaties op een verantwoorde manier kunnen deelnemen aan internationale evenementen en wedstrijden waar qua mensenrechten veel om te doen is.
"Dankzij een sportconvenant kan de maatschappelijke kracht van sport in samenwerking met de overheid en bijvoorbeeld mensenrechtenorganisaties gezamenlijk en voor de lange termijn worden ingezet om een positieve verandering op het gebied van mensenrechten in een land mogelijk te maken", aldus de KNVB, die vindt dat de sportwereld, in navolging van het bedrijfsleven, nadrukkelijker onderdeel moet worden van het Nationaal Actieplan Mensenrechten van de Rijksoverheid.
In dit actieplan staat hoe de overheid wil dat bedrijven met mensenrechten omgaan wanneer zij zakendoen. Binnen het actieplan hanteert de overheid een convenantenaanpak. "De convenanten zijn praktisch vaak beter hanteerbaar dan internationale normen en vormen bovendien een platform voor interactie tussen onder meer de overheid, ondernemingen en vakbonden. Hiermee kan de duurzame impact van Nederlandse deelname, ongeacht de sport, aan internationale sportevenementen structureel en groter worden", zegt de KNVB.
"Op deze manier kan de sport structureel samenwerken met de overheid, misstanden agenderen, de dialoog bevorderen, onderzoek doen, informatie uitwisselen, veranderingen mogelijk maken en een eerlijk sportief speelveld creëren dat voor iedereen toegankelijk is. Sporters uit de hele wereld moeten tenslotte in staat zijn om op het hoogste podium uit te kunnen komen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
19 uur geleden