Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil een sportconvenant voor mensenrechten

KNVB wil een sportconvenant voor mensenrechten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat er een sportconvenant komt voor mensenrechten. Dat verdrag moet ervoor zorgen dat sporters en sportorganisaties op een verantwoorde manier kunnen deelnemen aan internationale evenementen en wedstrijden waar qua mensenrechten veel om te doen is.

"Dankzij een sportconvenant kan de maatschappelijke kracht van sport in samenwerking met de overheid en bijvoorbeeld mensenrechtenorganisaties gezamenlijk en voor de lange termijn worden ingezet om een positieve verandering op het gebied van mensenrechten in een land mogelijk te maken", aldus de KNVB, die vindt dat de sportwereld, in navolging van het bedrijfsleven, nadrukkelijker onderdeel moet worden van het Nationaal Actieplan Mensenrechten van de Rijksoverheid.

In dit actieplan staat hoe de overheid wil dat bedrijven met mensenrechten omgaan wanneer zij zakendoen. Binnen het actieplan hanteert de overheid een convenantenaanpak. "De convenanten zijn praktisch vaak beter hanteerbaar dan internationale normen en vormen bovendien een platform voor interactie tussen onder meer de overheid, ondernemingen en vakbonden. Hiermee kan de duurzame impact van Nederlandse deelname, ongeacht de sport, aan internationale sportevenementen structureel en groter worden", zegt de KNVB.

"Op deze manier kan de sport structureel samenwerken met de overheid, misstanden agenderen, de dialoog bevorderen, onderzoek doen, informatie uitwisselen, veranderingen mogelijk maken en een eerlijk sportief speelveld creëren dat voor iedereen toegankelijk is. Sporters uit de hele wereld moeten tenslotte in staat zijn om op het hoogste podium uit te kunnen komen."

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

8 minuten geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

47 minuten geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

3 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

4 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

5 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

8 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

21 uur geleden