Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB wil een sportconvenant voor mensenrechten

KNVB wil een sportconvenant voor mensenrechten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat er een sportconvenant komt voor mensenrechten. Dat verdrag moet ervoor zorgen dat sporters en sportorganisaties op een verantwoorde manier kunnen deelnemen aan internationale evenementen en wedstrijden waar qua mensenrechten veel om te doen is.

"Dankzij een sportconvenant kan de maatschappelijke kracht van sport in samenwerking met de overheid en bijvoorbeeld mensenrechtenorganisaties gezamenlijk en voor de lange termijn worden ingezet om een positieve verandering op het gebied van mensenrechten in een land mogelijk te maken", aldus de KNVB, die vindt dat de sportwereld, in navolging van het bedrijfsleven, nadrukkelijker onderdeel moet worden van het Nationaal Actieplan Mensenrechten van de Rijksoverheid.

In dit actieplan staat hoe de overheid wil dat bedrijven met mensenrechten omgaan wanneer zij zakendoen. Binnen het actieplan hanteert de overheid een convenantenaanpak. "De convenanten zijn praktisch vaak beter hanteerbaar dan internationale normen en vormen bovendien een platform voor interactie tussen onder meer de overheid, ondernemingen en vakbonden. Hiermee kan de duurzame impact van Nederlandse deelname, ongeacht de sport, aan internationale sportevenementen structureel en groter worden", zegt de KNVB.

"Op deze manier kan de sport structureel samenwerken met de overheid, misstanden agenderen, de dialoog bevorderen, onderzoek doen, informatie uitwisselen, veranderingen mogelijk maken en een eerlijk sportief speelveld creƫren dat voor iedereen toegankelijk is. Sporters uit de hele wereld moeten tenslotte in staat zijn om op het hoogste podium uit te kunnen komen."

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

1 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

1 uur geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

2 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

18 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

18 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

18 uur geleden