KNVB wil bekerfinale indien mogelijk houden op 12 juli
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft in een conceptschema de finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en FC Utrecht gepland op 12 juli in de Rotterdamse Kuip. "Dit is het ideale scenario, maar alles is afhankelijk van de omstandigheden", bevestigt manager competitiezaken Jan Bluyssen van de KNVB berichtgeving van de NOS.
De clubs zijn volgens Bluyssen op de hoogte, maar verder wordt er vooral in grote lijnen aan het plan gewerkt. Voor 21 april heeft het volgens de manager competitiezaken niet veel zin om de plannen gedetailleerd verder uit te werken. Op die datum maakt het kabinet bekend welke maatregelen in Nederland zullen gelden na 28 april.
De KNVB en de Eredivisie CV hebben dinsdag de clubs hun plan voorgelegd om de eredivisie en de eerste divisie halverwege juni te willen hervatten en alsnog af te ronden. De bekerfinale stond aanvankelijk gepland voor zondag 19 april.
Zomerstop
De manager competitiezaken meldde ook dat in het gunstigste geval het seizoen op 29 juli afgerond zou zijn en het nieuwe seizoen na een korte zomerstop van maximaal drie weken weer zou moeten beginnen. In het nieuwe seizoen zou er dan ook in de periode van Kerstmis en nieuwjaar gespeeld moeten worden.
Bluyssen benadrukt dat alle plannen voor de bekerfinale en de hervatting van de competitie "doordrenkt zijn met onzekerheden". De bond gaat pas met de gemeenten in gesprek over de bekerfinale als er meer duidelijk is. De planning waarmee de KNVB werkt kan weer gewijzigd worden door de ontwikkelingen rondom het coronavirus.
Mocht de finale tussen FC Utrecht en Feyenoord gespeeld kunnen worden op 12 juli, dan acht Bluyssen de kans klein dat dat met publiek zal zijn. "Daar gaan we volle bak voor, maar we moeten eerlijk zijn, die kans wordt wel steeds kleiner."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
17 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
17 uur geleden