KNVB wil bekerfinale indien mogelijk houden op 12 juli
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft in een conceptschema de finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en FC Utrecht gepland op 12 juli in de Rotterdamse Kuip. "Dit is het ideale scenario, maar alles is afhankelijk van de omstandigheden", bevestigt manager competitiezaken Jan Bluyssen van de KNVB berichtgeving van de NOS.
De clubs zijn volgens Bluyssen op de hoogte, maar verder wordt er vooral in grote lijnen aan het plan gewerkt. Voor 21 april heeft het volgens de manager competitiezaken niet veel zin om de plannen gedetailleerd verder uit te werken. Op die datum maakt het kabinet bekend welke maatregelen in Nederland zullen gelden na 28 april.
De KNVB en de Eredivisie CV hebben dinsdag de clubs hun plan voorgelegd om de eredivisie en de eerste divisie halverwege juni te willen hervatten en alsnog af te ronden. De bekerfinale stond aanvankelijk gepland voor zondag 19 april.
Zomerstop
De manager competitiezaken meldde ook dat in het gunstigste geval het seizoen op 29 juli afgerond zou zijn en het nieuwe seizoen na een korte zomerstop van maximaal drie weken weer zou moeten beginnen. In het nieuwe seizoen zou er dan ook in de periode van Kerstmis en nieuwjaar gespeeld moeten worden.
Bluyssen benadrukt dat alle plannen voor de bekerfinale en de hervatting van de competitie "doordrenkt zijn met onzekerheden". De bond gaat pas met de gemeenten in gesprek over de bekerfinale als er meer duidelijk is. De planning waarmee de KNVB werkt kan weer gewijzigd worden door de ontwikkelingen rondom het coronavirus.
Mocht de finale tussen FC Utrecht en Feyenoord gespeeld kunnen worden op 12 juli, dan acht Bluyssen de kans klein dat dat met publiek zal zijn. "Daar gaan we volle bak voor, maar we moeten eerlijk zijn, die kans wordt wel steeds kleiner."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
22 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
41 minuten geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
43 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
4 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
7 uur geleden